Licensed to Virginia Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/21/2017 04:32 AM
               SMAC Fall Invite 2017 - 11/17/2017 to 11/19/2017                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Jayla M            10 SMAC-VA              7:05.03    6:55.24  
                  36.96     1:17.23 (40.27)     1:59.39 (42.16)     2:42.30 (42.91)
        3:25.00 (42.70)     4:07.32 (42.32)     4:50.09 (42.77)     5:32.58 (42.49)
      6:55.24 (1:22.66)                                                            
  2 Czirjak, Sara E           10 GATR-VA                   NT    7:21.00  
                  38.76     1:21.20 (42.44)     2:05.10 (43.90)     2:49.72 (44.62)
        3:35.24 (45.52)     4:20.59 (45.35)     5:06.47 (45.88)     5:51.96 (45.49)
        6:36.60 (44.64)     7:21.00 (44.40)                                        
  3 White, Jakiah I            9 SMAC-VA              8:31.19    7:41.84  
                  40.64     1:27.62 (46.98)     2:15.26 (47.64)     3:02.01 (46.75)
        3:49.39 (47.38)     4:36.41 (47.02)     5:22.71 (46.30)     6:10.16 (47.45)
        6:56.33 (46.17)     7:41.84 (45.51)                                        
 
Event 2  Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA              6:53.52    6:12.86  
                8:21.83         6:12.86 ( )                                        
  2 Bledsoe, Sam C            10 CYAC-VA              6:57.21    6:50.65  
                8:20.43         6:50.65 ( )                                        
  3 Straight, Jack D          10 SMAC-VA              8:47.96    7:22.65  
                  38.60     1:22.13 (43.53)     2:07.48 (45.35)     2:52.73 (45.25)
        3:38.24 (45.51)     4:23.73 (45.49)     5:10.19 (46.46)     5:54.90 (44.71)
        6:40.12 (45.22)     7:22.65 (42.53)                                        
  4 Parks, Avery K            10 Acast-VA                  NT    7:47.96  
                  37.25     1:22.97 (45.72)     2:12.95 (49.98)     3:01.25 (48.30)
        3:49.59 (48.34)     4:39.18 (49.59)     5:30.50 (51.32)     6:16.69 (46.19)
        7:05.99 (49.30)     7:47.96 (41.97)                                        
  5 Devito, Gabriele S        10 CYAC-VA              7:53.06    8:03.79  
                  41.26     1:29.72 (48.46)     2:18.18 (48.46)     3:07.40 (49.22)
        3:56.41 (49.01)     4:46.63 (50.22)     5:36.05 (49.42)     6:26.50 (50.45)
        7:17.24 (50.74)     8:03.79 (46.55)                                        
 
Event 3  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breeden, Emily F          11 SMAC-VA              6:48.32    6:18.17  
                  34.14     1:11.53 (37.39)     1:48.87 (37.34)     2:27.18 (38.31)
        3:05.70 (38.52)     3:44.71 (39.01)     4:23.02 (38.31)     5:01.91 (38.89)
        5:41.13 (39.22)     6:18.17 (37.04)                                        
  2 Williams, Annalise M      12 RY-PV                6:30.65    6:23.48  
                  33.52     1:11.03 (37.51)     1:50.12 (39.09)     2:29.64 (39.52)
        3:09.27 (39.63)     3:48.51 (39.24)     4:28.20 (39.69)     5:08.41 (40.21)
        5:47.75 (39.34)     6:23.48 (35.73)                                        
  3 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA              6:30.13    6:23.67  
                  32.21     1:10.59 (38.38)     1:49.65 (39.06)     2:29.06 (39.41)
        3:08.97 (39.91)     3:48.48 (39.51)     4:27.83 (39.35)     5:07.45 (39.62)
        5:46.76 (39.31)     6:23.67 (36.91)                                        
  4 Paschina, Maria E         11 GATR-VA                   NT    6:31.27  
                  31.54     1:09.02 (37.48)     1:47.92 (38.90)     2:29.90 (41.98)
        3:10.94 (41.04)     3:52.30 (41.36)     4:33.35 (41.05)     5:15.08 (41.73)
        5:55.97 (40.89)     6:31.27 (35.30)                                        
  5 Mckellop, Paige A         11 SMAC-VA              6:47.19    6:35.86  
                  36.18     1:15.32 (39.14)     1:55.95 (40.63)     2:35.55 (39.60)
        3:16.91 (41.36)     3:57.94 (41.03)     4:38.15 (40.21)     5:18.99 (40.84)
        5:58.61 (39.62)     6:35.86 (37.25)                                        
  6 Blair, Naomi L            11 SMAC-VA              7:05.03    6:36.53  
                  35.23     1:15.06 (39.83)     1:55.18 (40.12)     2:34.81 (39.63)
        3:15.67 (40.86)     3:56.14 (40.47)     4:37.49 (41.35)     5:18.85 (41.36)
        5:58.54 (39.69)     6:36.53 (37.99)                                        
  7 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA              7:18.86    6:56.22  
                  34.38     1:14.86 (40.48)     1:57.27 (42.41)     2:39.51 (42.24)
        3:21.99 (42.48)     4:05.30 (43.31)     4:48.52 (43.22)     5:31.46 (42.94)
        6:14.15 (42.69)     6:56.22 (42.07)                                        
  8 Smith, Julia D            12 SMAC-VA              7:25.46    7:08.49  
                  35.44     1:16.77 (41.33)     2:00.06 (43.29)     2:43.82 (43.76)
        3:28.30 (44.48)     4:12.26 (43.96)     4:57.74 (45.48)     5:41.52 (43.78)
        6:26.15 (44.63)     7:08.49 (42.34)                                        
 -- Davis, Emma K             12 SMAC-VA              6:34.04        DNF  
 
Event 4  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mckellop, Davis A         12 SMAC-VA              5:39.52    5:51.19  
                  29.52     1:04.95 (35.43)     1:41.93 (36.98)     2:18.04 (36.11)
        2:54.50 (36.46)     3:31.00 (36.50)     4:07.10 (36.10)     4:43.26 (36.16)
        5:18.19 (34.93)     5:51.19 (33.00)                                        
  2 Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA              7:26.96    6:37.55  
                  33.40     1:13.06 (39.66)     1:53.77 (40.71)     2:34.67 (40.90)
        3:16.46 (41.79)     3:58.49 (42.03)     4:41.10 (42.61)     5:21.59 (40.49)
        6:02.54 (40.95)     6:37.55 (35.01)                                        
  3 Bautista, Adam J          12 SMAC-VA                   NT    6:54.86  
                  34.61     1:13.41 (38.80)     1:54.46 (41.05)     2:36.64 (42.18)
        3:19.86 (43.22)     4:03.16 (43.30)     4:46.86 (43.70)     5:30.63 (43.77)
      6:54.86 (1:24.23)                                                            
  4 Caister, Cabell H         11 SMAC-VA                   NT    7:35.11  
                  35.51     1:18.05 (42.54)     2:04.87 (46.82)     2:52.70 (47.83)
        3:40.98 (48.28)     4:29.28 (48.30)     5:17.31 (48.03)     6:03.88 (46.57)
        6:50.61 (46.73)     7:35.11 (44.50)                                        
 
Event 5  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niculescu, Gabby E        13 SMAC-VA              6:11.97    6:05.52  
                  32.10     1:08.54 (36.44)     1:46.10 (37.56)     2:23.76 (37.66)
                                3:01.67 ( )     3:38.89 (37.22)     4:16.69 (37.80)
        4:54.24 (37.55)     5:31.25 (37.01)     6:05.52 (34.27)                    
  2 Malone, Madeline N        13 GATR-VA              6:22.06    6:25.32  
                  33.22     1:10.17 (36.95)     1:47.35 (37.18)     2:24.78 (37.43)
                                3:03.66 ( )     3:44.31 (40.65)     4:25.51 (41.20)
        5:05.37 (39.86)     5:46.27 (40.90)     6:25.32 (39.05)                    
  3 Czirjak, Eve M            13 GATR-VA              6:35.04    6:32.66  
                  34.80     1:12.69 (37.89)     1:51.50 (38.81)     2:31.26 (39.76)
                                3:11.12 ( )     3:51.17 (40.05)     4:31.88 (40.71)
        5:13.52 (41.64)     5:54.35 (40.83)     6:32.66 (38.31)                    
  4 Dixon, Julia L            13 Acast-VA                  NT    7:01.47  
                  34.97     1:13.98 (39.01)     1:55.39 (41.41)     2:38.28 (42.89)
                                3:22.20 ( )     4:05.70 (43.50)     4:50.25 (44.55)
        5:35.03 (44.78)     6:19.34 (44.31)     7:01.47 (42.13)                    
  5 Evans, Catherine          13 RY-PV                7:28.97    7:56.02  
                                                                        3:28.68 ( )
                                                    4:12.86 ( )                    
                                5:41.80 ( )     6:27.32 (45.52)   7:56.02 (1:28.70)
 
Event 6  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strickland, Hunter P      14 GATR-VA              5:16.78    5:14.72  
                  26.87       56.92 (30.05)     1:28.15 (31.23)     1:59.63 (31.48)
        2:31.72 (32.09)     3:04.40 (32.68)     3:37.16 (32.76)     4:10.99 (33.83)
        4:44.09 (33.10)     5:14.72 (30.63)                                        
  2 Young, Ben S              14 SMAC-VA              5:29.77    5:24.14  
                  28.65     1:01.42 (32.77)     1:34.91 (33.49)     2:08.35 (33.44)
        2:42.04 (33.69)     3:15.16 (33.12)     3:48.52 (33.36)     4:21.74 (33.22)
        4:54.28 (32.54)     5:24.14 (29.86)                                        
  3 Mercer, Ryan              13 SMAC-VA              6:03.56    5:56.61  
                  31.50     1:06.59 (35.09)     1:42.79 (36.20)     2:19.42 (36.63)
        2:56.07 (36.65)     3:32.50 (36.43)     4:09.35 (36.85)     4:46.22 (36.87)
        5:22.64 (36.42)     5:56.61 (33.97)                                        
  4 Lawhorne, Carson W        13 SMAC-VA              5:48.67    6:02.73  
                  30.11     1:04.77 (34.66)     1:40.92 (36.15)     2:19.00 (38.08)
        2:57.23 (38.23)     3:34.82 (37.59)     4:12.84 (38.02)     4:51.67 (38.83)
        5:28.43 (36.76)     6:02.73 (34.30)                                        
 
Event 6  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Tate T            16 SMAC-VA              4:57.26    5:14.21  
                  26.95       57.71 (30.76)     1:29.30 (31.59)     2:01.25 (31.95)
        2:34.04 (32.79)     3:06.47 (32.43)     3:38.99 (32.52)     4:12.51 (33.52)
        4:43.86 (31.35)     5:14.21 (30.35)                                        
 
Event 7  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ismailova, Diana           9 GATR-VA                30.52      30.51  
  2 Vanyo, Sofie N             9 CYAC-VA                30.57      31.24  
  3 Salerno, Bella M          10 GATR-VA                31.35      32.12  
  4 Hodge, Anna M             10 CCA-VA                 30.67      32.31  
  5 White, Jayla M            10 SMAC-VA                34.16      33.26  
  6 Simmons, Willa M          10 CYAC-VA                34.00      33.32  
  7 Phillips, Lily E           9 CYAC-VA                34.69      33.65  
  8 Moody, Macy H             10 GATR-VA                33.33      33.73  
  9 Britt, Lauren P           10 GATR-VA                40.08      33.77  
 10 Hooke, Ali P               9 GATR-VA                37.57      34.91  
 11 Czirjak, Sara E           10 GATR-VA                33.71      35.05  
 12 He, Sarina                 9 CYAC-VA                38.99      36.48  
 13 Bing, Rachael C           10 GATR-VA                37.52      37.04  
 14 King, Lydia E             10 GATR-VA                37.91      37.29  
 15 Wenert, Olivia G           9 CYAC-VA                40.79      37.91  
 16 White, Jakiah I            9 SMAC-VA                36.76      38.49  
 17 Kelsey, Carter E           9 CYAC-VA                44.05      38.57  
 18 Neu, Maddy J              10 CYAC-VA                41.75      38.60  
 19 Gao, Angelina              9 CYAC-VA                45.77      38.81  
 20 Abdulaeva, Nicole         10 Acast-VA               41.62      38.96  
 21 Parhat, Eldana             9 RY-PV                  37.88      39.94  
 22 Smith, Peyton E            9 CCA-VA                 43.71      40.16  
 23 Cook, Elizabeth G          9 CYAC-VA                51.39      41.21  
 24 Munday, Maddie K          10 CYAC-VA                50.39      41.89  
 25 Harrop, Jessica A         10 SMAC-VA                46.98      41.91  
 26 Richardson, Anna K         9 SMAC-VA                43.58      42.64  
 27 Speicher, Olivia L         9 SMAC-VA                43.76      42.80  
 28 Cobert, Lexi M             9 CYAC-VA                49.87      42.87  
 29 Loar, Brook B             10 Acast-VA               52.68      44.36  
 30 Trella-Luedtke, Isabel G  10 Acast-VA                  NT      45.80  
 31 Roper, Maddie M           10 CYAC-VA                49.09      46.31  
 32 Skally, Shannon M         10 Acast-VA                  NT      47.19  
 33 Rambo, Nell D              9 CYAC-VA                   NT      48.68  
 34 Anderson, Margaret J       9 Acast-VA                  NT      49.59  
 35 Conway, Cora M             9 STRM-VA                   NT    1:03.74  
 
Event 8  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erb, Kaleb N              10 GATR-VA                31.40      30.70  
  2 Bledsoe, Sam C            10 CYAC-VA                32.50      30.83  
  3 Parks, Avery K            10 Acast-VA               33.62      32.34  
  4 Moody, Asa S              10 GATR-VA                32.63      32.51  
  5 Straight, Jack D          10 SMAC-VA                34.94      33.12  
  6 King, Brayden D           10 CYAC-VA                35.44      33.67  
  7 Rajapakse, Kyle           10 GATR-VA                33.30      34.33  
  8 Pilkey, Walter            10 CYAC-VA                38.11      34.93  
  9 Skillman, Aidan A         10 Acast-VA                  NT      35.10  
 10 Davis, Reagan R           10 CYAC-VA                   NT      35.17  
 11 Klingel, Allen A           9 CYAC-VA                   NT      35.41  
 12 Charlton, Will P           9 CYAC-VA                43.52      35.60  
 13 Tungate, Ben L             9 CYAC-VA                38.81      36.04  
 14 Alton, Lukas C             9 CYAC-VA                37.82      36.07  
 15 Daniero, Lucas J           9 CYAC-VA                39.31      36.66  
 16 Roberts, Samuel M          9 GATR-VA                48.35      36.88  
 17 Paukert, Andy J            9 CYAC-VA                37.12      36.91  
 18 Regan, Colin M             9 GATR-VA                37.18      37.23  
 19 Farrell, Reed F            9 GATR-VA                41.25      37.71  
 20 Farrell, Grayson J         9 GATR-VA                42.03      37.75  
 21 Moss, Noah R               9 GATR-VA                42.25      38.06  
 22 Kupcis, Dylan A           10 CYAC-VA                40.38      38.83  
 23 Cullaty, Owen O            9 GATR-VA                39.17      39.06  
 24 Parhat, Elzat              9 RY-PV                  40.09      39.33  
 25 Griffin, Hyden Y           9 Acast-VA                  NT      40.02  
 26 Hull, Finn J              10 GATR-VA                   NT      40.70  
 27 Stewart, Gunnar D         10 SMAC-VA                41.56      41.21  
 28 Lineweaver III, Price P   10 CYAC-VA                   NT      41.47  
 29 Prickett, Fisher S         9 CYAC-VA                   NT      42.33  
 30 Hiner, Isaac B            10 GATR-VA                42.99      42.50  
 31 Bascom, William S          9 GATR-VA                   NT      42.76  
 32 Sweeney, Noah A           10 Acast-VA                  NT      43.27  
 33 Hawley, Wyatt D            9 CYAC-VA                47.13      45.20  
 34 Arroyo, Alex G             9 Acast-VA                  NT      46.53  
 35 Burford, Joseph J          9 CYAC-VA                57.11      49.13  
 36 Johnson, Maguire E         9 CYAC-VA                51.30      50.51  
 37 Peesapaty, Vedanth        10 CYAC-VA              1:05.87    1:00.26  
 
Event 9  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Emily M             6 GATR-VA                19.51      22.61  
  2 Strike, Sianna E           6 CYAC-VA                   NT      31.39  
  3 Vaughan, Marlee J          6 CCA-VA                    NT      32.98  
  4 Pinson, Caroline L         5 CYAC-VA                   NT      36.14  
  5 Hodge, Julie A             5 CCA-VA                 46.60      41.58  
 
Event 9  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pilkey, Mikela             7 CYAC-VA                19.82      16.26  
  2 Shumate, Rylee N           8 GATR-VA                16.10      16.35  
  3 Kupcis, Ellie C            8 CYAC-VA                18.44      17.05  
  4 Ayres, Meghan D            7 CYAC-VA                19.73      17.07  
  5 Curtis, Caroline R         8 GATR-VA                   NT      17.22  
  6 Riggleman, Shelby R        8 GATR-VA                17.94      17.35  
  7 Lind, Alexa M              8 GATR-VA                17.37      17.37  
  8 Bayonet, Emma D            8 SMAC-VA                   NT      18.20  
  9 Browne, Grace G            7 CYAC-VA                17.92      18.25  
 10 Carter, Dilyn R            7 CYAC-VA                18.15      18.30  
 11 Heilman, Katherine A       7 CYAC-VA                23.14      18.40  
 12 Salerno, Gabby R           7 GATR-VA                   NT      18.54  
 13 Dean, Cami M               8 GATR-VA                20.99      18.85  
 14 Shafer, Naomi R            8 GATR-VA                19.37      19.20  
 15 Deeble, Sadie C            8 GATR-VA                20.61      19.72  
 16 Schwarzmann, Gigi G        7 STRM-VA                20.02      21.28  
 17 Gwaltney, Reagan E         8 Acast-VA                  NT      21.38  
 18 Clark, Mila H              7 CYAC-VA                23.30      21.61  
 19 King, Sedona N             7 CYAC-VA                23.57      21.86  
 20 Showalter, Tessa L         8 CYAC-VA                24.58      22.03  
 21 Meadows, Emma F            8 CCA-VA                 26.82      22.35  
 22 Nylander, Emma W           7 SMAC-VA                26.65      23.43  
 23 Eagle, Ellie Q             8 CYAC-VA                   NT      24.06  
 24 Combs, Annabelle P         7 CCA-VA                    NT      26.14  
 25 Ring, Kiersten A           7 CYAC-VA                29.32      26.50  
 26 Owney, Scarlett F          7 CYAC-VA                   NT      27.25  
 27 Marshall, Lily J           8 GATR-VA                29.83      27.34  
 28 White, Jaliyah E           7 SMAC-VA                   NT      30.31  
 29 Martin, Samantha N         7 Acast-VA               36.91      33.01  
 
Event 10  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Brock H             6 GATR-VA                41.72      23.85  
  2 Ismailov, Yusuf            6 GATR-VA                29.39      26.39  
  3 Wenert, Luke J             6 CYAC-VA                25.11      27.54  
  4 Johnston, Cole C           6 CYAC-VA                   NT      30.20  
  5 Noland, Walker J           6 CYAC-VA                   NT      31.98  
 
Event 10  Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hewitt, James A            7 GATR-VA                17.73      17.14  
  2 Charlton, Ben S            7 CYAC-VA                26.77      17.38  
  3 Britt, Garrett W           7 GATR-VA                24.59      17.59  
  4 Weaber, Anderson E         8 SMAC-VA                18.84      17.68  
  5 Straight, Christian B      8 SMAC-VA                19.94      18.12  
  6 Roberts, David A           7 GATR-VA                27.82      18.34  
  7 Patterson, Harper G        8 CCA-VA                 21.21      18.36  
  8 Tungate, Max L             7 CYAC-VA                19.72      19.07  
  9 Giovannini, Niccolo J      7 CCA-VA                 21.53      19.19  
 10 Mejias, Keegan S           7 CYAC-VA                   NT      19.61  
 10 Strike, Ty J               8 CYAC-VA                   NT      19.61  
 12 Woodworth, Fisher R        8 SMAC-VA                   NT      19.72  
 13 Bowman, Henry E            7 CYAC-VA                   NT      20.63  
 14 Munchmeyer, Austin D       8 CYAC-VA                   NT      21.37  
 15 Martin, Chase S            8 Acast-VA               24.18      21.54  
 16 Lineweaver, Bennie P       7 CYAC-VA                   NT      22.02  
 17 Burke, Cullen A            7 CCA-VA                    NT      22.58  
 18 Cullaty, Gabe R            7 GATR-VA                   NT      22.81  
 19 Fish, Xavier L             8 SMAC-VA                23.17      22.93  
 20 Griffin, Sam M             8 Acast-VA               21.79      23.08  
 21 He, Quinn T                8 SMAC-VA                   NT      23.23  
 22 Chirichetti, Christian S   8 CYAC-VA                   NT      23.34  
 23 Bascom, Luke D             7 GATR-VA                   NT      23.50  
 24 Barney, Jacob S            8 STRM-VA                   NT      25.94  
 25 Gosse, Miles O             7 CYAC-VA                33.16      33.21  
 
Event 11  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ismailova, Diana           9 GATR-VA              1:15.86    1:21.82  
                  36.75     1:21.82 (45.07)                                        
  2 Vanyo, Sofie N             9 CYAC-VA              1:25.46    1:22.00  
                  39.19     1:22.00 (42.81)                                        
  3 Hodge, Anna M             10 CCA-VA               1:26.02    1:26.97  
                  40.18     1:26.97 (46.79)                                        
  4 White, Jayla M            10 SMAC-VA              1:35.57    1:30.95  
                  40.67     1:30.95 (50.28)                                        
  5 White, Jakiah I            9 SMAC-VA              1:52.49    1:46.66  
                  50.16     1:46.66 (56.50)                                        
 
Event 12  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA              1:22.80    1:24.72  
                  37.64     1:24.72 (47.08)                                        
  2 Klingel, Allen A           9 CYAC-VA                   NT    1:27.62  
                  31.44     1:27.62 (56.18)                                        
  3 Regan, Colin M             9 GATR-VA              2:00.00    1:43.39  
  4 Straight, Jack D          10 SMAC-VA              2:12.59    1:46.47  
                  46.72     1:46.47 (59.75)                                        
 -- Davis, Reagan R           10 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 13  Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kupcis, Ellie C            8 CYAC-VA                   NT      48.51  
  2 Renick, Madison K          8 CCA-VA                 58.21      53.73  
  3 Bayonet, Emma D            8 SMAC-VA                   NT      59.86  
  4 Meadows, Emma F            8 CCA-VA               1:03.88    1:05.11  
  5 Testerman, Celie L         8 SMAC-VA                   NT    1:10.31  
 -- Nylander, Emma W           7 SMAC-VA              1:20.93         DQ  
 
Event 14  Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Cullen A            7 CCA-VA               1:06.54      57.61  
  2 Weaber, Anderson E         8 SMAC-VA              1:08.38    1:00.96  
  3 Patterson, Harper G        8 CCA-VA                 54.92    1:01.81  
 -- He, Quinn T                8 SMAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 15  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ismailova, Diana           9 GATR-VA              1:16.60    1:18.59  
                  38.05     1:18.59 (40.54)                                        
  2 Vanyo, Sofie N             9 CYAC-VA              1:19.47    1:19.17  
                  37.52     1:19.17 (41.65)                                        
  3 Czirjak, Sara E           10 GATR-VA              1:20.85    1:22.13  
                  39.49     1:22.13 (42.64)                                        
  4 Phillips, Lily E           9 CYAC-VA              1:27.98    1:26.20  
                  39.05     1:26.20 (47.15)                                        
  5 Moody, Macy H             10 GATR-VA              1:24.77    1:26.28  
                  38.61     1:26.28 (47.67)                                        
  6 Bing, Rachael C           10 GATR-VA              1:32.96    1:29.85  
  7 Britt, Lauren P           10 GATR-VA              1:40.33    1:33.86  
                  42.80     1:33.86 (51.06)                                        
  8 Simmons, Willa M          10 CYAC-VA              1:45.40    1:34.41  
                  43.10     1:34.41 (51.31)                                        
  9 King, Lydia E             10 GATR-VA              1:30.76    1:34.93  
                  44.14     1:34.93 (50.79)                                        
 10 He, Sarina                 9 CYAC-VA                   NT    1:36.14  
                  46.61     1:36.14 (49.53)                                        
 11 Hooke, Ali P               9 GATR-VA              1:32.72    1:37.81  
                  11.66   1:37.81 (1:26.15)                                        
 12 White, Jakiah I            9 SMAC-VA              1:35.97    1:38.13  
                  48.08     1:38.13 (50.05)                                        
 13 Wenert, Olivia G           9 CYAC-VA              1:45.65    1:38.29  
                  46.66     1:38.29 (51.63)                                        
 14 Gao, Angelina              9 CYAC-VA                   NT    1:39.54  
 15 Parhat, Eldana             9 RY-PV                1:42.79    1:39.95  
 16 Cook, Elizabeth G          9 CYAC-VA              2:15.65    1:44.64  
 17 Abdulaeva, Nicole         10 Acast-VA                  NT    1:46.05  
                  45.69   1:46.05 (1:00.36)                                        
 18 Kelsey, Carter E           9 CYAC-VA              1:50.41    1:48.35  
                  54.60     1:48.35 (53.75)                                        
 19 Munday, Maddie K          10 CYAC-VA                   NT    1:51.34  
                  51.65     1:51.34 (59.69)                                        
 20 Richardson, Anna K         9 SMAC-VA              2:12.46    1:53.89  
                  50.45   1:53.89 (1:03.44)                                        
 21 Speicher, Olivia L         9 SMAC-VA                   NT    1:56.52  
 22 Neu, Maddy J              10 CYAC-VA                   NT    1:56.83  
                  55.53   1:56.83 (1:01.30)                                        
 23 Smith, Peyton E            9 CCA-VA               2:01.19    1:59.71  
 -- Harrop, Jessica A         10 SMAC-VA                   NT         DQ  
 -- White, Jayla M            10 SMAC-VA              1:30.56         DQ  
                  39.94          DQ (45.09)                                        
 -- Salerno, Bella M          10 GATR-VA              1:20.77         DQ  
                  39.04          DQ (42.87)                                        
 
Event 16  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA              1:20.87    1:18.58  
                  36.57     1:18.58 (42.01)                                        
  2 Erb, Kaleb N              10 GATR-VA              1:21.78    1:20.53  
                  36.53     1:20.53 (44.00)                                        
  3 Parks, Avery K            10 Acast-VA                  NT    1:30.05  
                  41.89     1:30.05 (48.16)                                        
  4 Rajapakse, Kyle           10 GATR-VA              1:29.42    1:30.13  
                  43.72     1:30.13 (46.41)                                        
  5 Charlton, Will P           9 CYAC-VA                   NT    1:33.26  
                  45.10     1:33.26 (48.16)                                        
  6 Paukert, Andy J            9 CYAC-VA              1:42.83    1:34.13  
                  42.09     1:34.13 (52.04)                                        
  7 Pilkey, Walter            10 CYAC-VA              1:38.51    1:34.24  
                  43.09     1:34.24 (51.15)                                        
  8 Tungate, Ben L             9 CYAC-VA              1:42.75    1:34.37  
                  43.52     1:34.37 (50.85)                                        
  9 Straight, Jack D          10 SMAC-VA              1:33.05    1:34.43  
                  45.16     1:34.43 (49.27)                                        
 10 Daniero, Lucas J           9 CYAC-VA                   NT    1:38.11  
                  44.54     1:38.11 (53.57)                                        
 11 Mitchell, Bruce A         10 GATR-VA              1:40.59    1:38.48  
                  44.85     1:38.48 (53.63)                                        
 12 Roberts, Samuel M          9 GATR-VA              2:10.25    1:43.54  
                  47.30     1:43.54 (56.24)                                        
 13 Cullaty, Owen O            9 GATR-VA              1:37.98    1:44.57  
                  46.93     1:44.57 (57.64)                                        
 14 Regan, Colin M             9 GATR-VA              1:51.55    1:51.27  
                  45.56   1:51.27 (1:05.71)                                        
 15 Lineweaver, Jay P          9 CYAC-VA                   NT    1:51.89  
                  49.93   1:51.89 (1:01.96)                                        
 16 Moss, Noah R               9 GATR-VA              1:40.99    1:52.87  
                  50.94   1:52.87 (1:01.93)                                        
 17 Bascom, William S          9 GATR-VA                   NT    1:53.04  
                  54.24     1:53.04 (58.80)                                        
 18 Stewart, Gunnar D         10 SMAC-VA                   NT    1:53.59  
 19 Hull, Finn J              10 GATR-VA                   NT    1:54.26  
                  57.64     1:54.26 (56.62)                                        
 20 Hiner, Isaac B            10 GATR-VA              2:00.99    1:59.65  
                  52.07   1:59.65 (1:07.58)                                        
 -- Kupcis, Dylan A           10 CYAC-VA                   NT         DQ  
                  47.59          DQ (57.60)                                        
 -- Phipps, Jayden G           9 CYAC-VA                   NT         DQ  
                  58.59        DQ (1:08.39)                                        
 -- Lineweaver III, Price P   10 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Parhat, Elzat              9 RY-PV                1:41.52         DQ  
 -- Farrell, Reed F            9 GATR-VA              1:45.99         DQ  
                  50.90          DQ (49.55)                                        
 -- Farrell, Grayson J         9 GATR-VA              1:45.99         DQ  
 -- Prickett, Fisher S         9 CYAC-VA                   NT         DQ  
                  52.36          DQ (55.39)                                        
 
Event 17  Girls 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Emily M             6 GATR-VA              2:00.56    2:09.11  
                1:02.75   2:09.11 (1:06.36)                                        
 
Event 17  Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shumate, Rylee N           8 GATR-VA              1:53.63    1:38.30  
  2 Curtis, Caroline R         8 GATR-VA                   NT    1:43.25  
                  45.88     1:43.25 (57.37)                                        
  3 Pilkey, Mikela             7 CYAC-VA                   NT    1:44.20  
                  51.37     1:44.20 (52.83)                                        
  4 Kupcis, Ellie C            8 CYAC-VA                   NT    1:46.40  
  5 Heilman, Katherine A       7 CYAC-VA              1:57.55    1:49.19  
                  50.51     1:49.19 (58.68)                                        
  6 Bayonet, Emma D            8 SMAC-VA                   NT    1:50.74  
                  51.39     1:50.74 (59.35)                                        
  7 Browne, Grace G            7 CYAC-VA              2:12.63    2:00.03  
                  49.70   2:00.03 (1:10.33)                                        
  8 Shafer, Naomi R            8 GATR-VA              1:49.99    2:05.14  
  9 Schwarzmann, Gigi G        7 STRM-VA                   NT    2:12.80  
 10 Nylander, Emma W           7 SMAC-VA                   NT    2:21.49  
                1:05.32   2:21.49 (1:16.17)                                        
 -- Dean, Cami M               8 GATR-VA              2:00.00         DQ  
                  52.08        DQ (1:12.26)                                        
 -- Combs, Annabelle P         7 CCA-VA                    NT         DQ  
 -- Testerman, Celie L         8 SMAC-VA                   NT         DQ  
                1:03.46        DQ (1:11.87)                                        
 -- Riggleman, Shelby R        8 GATR-VA              1:40.99         DQ  
 
Event 18  Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hewitt, James A            7 GATR-VA                   NT    1:41.03  
                  45.66     1:41.03 (55.37)                                        
  2 Giovannini, Niccolo J      7 CCA-VA               1:52.71    1:45.77  
                  53.52     1:45.77 (52.25)                                        
  3 Patterson, Harper G        8 CCA-VA               1:57.74    1:54.34  
                  50.90   1:54.34 (1:03.44)                                        
  4 Weaber, Anderson E         8 SMAC-VA              2:12.25    1:57.58  
                  57.85     1:57.58 (59.73)                                        
  5 Roberts, David A           7 GATR-VA                   NT    2:13.91  
                  56.23   2:13.91 (1:17.68)                                        
  6 He, Quinn T                8 SMAC-VA                   NT    2:15.33  
                1:07.89   2:15.33 (1:07.44)                                        
 -- Britt, Garrett W           7 GATR-VA                   NT         DQ  
                  51.52        DQ (1:03.81)                                        
 -- Cullaty, Gabe R            7 GATR-VA                   NT         DQ  
 -- Fish, Xavier L             8 SMAC-VA                   NT         DQ  
                1:11.65        DQ (1:16.84)                                        
 -- Straight, Christian B      8 SMAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 19  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czirjak, Sara E           10 GATR-VA                38.50      37.89  
  2 Vanyo, Sofie N             9 CYAC-VA                40.22      40.94  
  3 Bing, Rachael C           10 GATR-VA                45.64      43.68  
  4 Moody, Macy H             10 GATR-VA                44.57      46.54  
  5 Phillips, Lily E           9 CYAC-VA                58.96      47.23  
  6 Trella-Luedtke, Isabel G  10 Acast-VA                  NT      48.19  
  7 Parhat, Eldana             9 RY-PV                  51.62      48.38  
  8 Britt, Lauren P           10 GATR-VA                52.41      48.60  
  9 Simmons, Willa M          10 CYAC-VA                49.88      50.76  
 10 King, Lydia E             10 GATR-VA                50.25      51.21  
 11 He, Sarina                 9 CYAC-VA                   NT      51.61  
 12 Hooke, Ali P               9 GATR-VA                53.27      52.42  
 13 Roper, Maddie M           10 CYAC-VA                55.32      53.47  
 14 Cook, Elizabeth G          9 CYAC-VA              1:07.21      55.96  
 15 Gao, Angelina              9 CYAC-VA              1:06.83      56.33  
 16 Smith, Peyton E            9 CCA-VA                 54.80      59.01  
 17 Kelsey, Carter E           9 CYAC-VA                   NT      59.75  
 18 Neu, Maddy J              10 CYAC-VA              1:02.63    1:00.55  
 19 Richardson, Anna K         9 SMAC-VA              1:14.85    1:02.11  
 20 Munday, Maddie K          10 CYAC-VA                   NT    1:02.70  
 21 Cobert, Lexi M             9 CYAC-VA              1:12.78    1:09.02  
 22 Rambo, Nell D              9 CYAC-VA                   NT    1:16.95  
 -- Loar, Brook B             10 Acast-VA                  NT         DQ  
 -- Anderson, Margaret J       9 Acast-VA                  NT         DQ  
 -- Speicher, Olivia L         9 SMAC-VA                58.04         DQ  
 -- Harrop, Jessica A         10 SMAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erb, Kaleb N              10 GATR-VA                42.09      41.40  
  2 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA                42.06      41.85  
  3 Moody, Asa S              10 GATR-VA                43.95      43.22  
  4 Bledsoe, Sam C            10 CYAC-VA                52.14      43.83  
  5 King, Brayden D           10 CYAC-VA                47.64      44.18  
  6 Rajapakse, Kyle           10 GATR-VA                42.73      44.51  
  7 Straight, Jack D          10 SMAC-VA                51.06      48.60  
  8 Tungate, Ben L             9 CYAC-VA                52.94      49.17  
  9 Alton, Lukas C             9 CYAC-VA                56.57      49.89  
 10 Hull, Finn J              10 GATR-VA                   NT      51.97  
 11 Klingel, Allen A           9 CYAC-VA                   NT      52.85  
 12 Charlton, Will P           9 CYAC-VA                   NT      53.46  
 13 Parhat, Elzat              9 RY-PV                     NT      54.88  
 14 Cullaty, Owen O            9 GATR-VA                54.97      55.05  
 15 Paukert, Andy J            9 CYAC-VA              1:05.72      55.53  
 16 Daniero, Lucas J           9 CYAC-VA              1:12.94      56.71  
 17 Roberts, Samuel M          9 GATR-VA                   NT      58.17  
 18 Bascom, William S          9 GATR-VA                   NT    1:00.85  
 19 Lineweaver III, Price P   10 CYAC-VA                   NT    1:04.97  
 20 Burford, Joseph J          9 CYAC-VA              1:13.71    1:06.05  
 21 Hiner, Isaac B            10 GATR-VA              1:00.99    1:10.89  
 -- Peesapaty, Vedanth        10 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Kupcis, Dylan A           10 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Mitchell, Bruce A         10 GATR-VA                47.97         DQ  
 -- Skillman, Aidan A         10 Acast-VA               57.30         DQ  
 -- Griffin, Hyden Y           9 Acast-VA                  NT         DQ  
 -- Phipps, Jayden G           9 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Lineweaver, Jay P          9 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Farrell, Grayson J         9 GATR-VA                59.99         DQ  
 -- Hawley, Wyatt D            9 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Farrell, Reed F            9 GATR-VA                58.25         DQ  
 
Event 21  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Emily M             6 GATR-VA                29.20      31.86  
 -- Hodge, Julie A             5 CCA-VA                    NT         DQ  
 -- Vaughan, Marlee J          6 CCA-VA                    NT         DQ  
 -- Strike, Sianna E           6 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Pinson, Caroline L         5 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 21  Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shumate, Rylee N           8 GATR-VA                23.22      22.83  
  2 Ayres, Meghan D            7 CYAC-VA                26.28      23.06  
  3 Deeble, Sadie C            8 GATR-VA                25.38      24.51  
  4 Lind, Alexa M              8 GATR-VA                24.29      24.67  
  5 Curtis, Caroline R         8 GATR-VA                   NT      25.93  
  6 Bayonet, Emma D            8 SMAC-VA                   NT      26.32  
  7 Pilkey, Mikela             7 CYAC-VA                27.92      26.77  
  8 Heilman, Katherine A       7 CYAC-VA                27.26      27.31  
  9 Showalter, Tessa L         8 CYAC-VA                   NT      27.34  
 10 Browne, Grace G            7 CYAC-VA                28.07      27.43  
 11 Salerno, Gabby R           7 GATR-VA                   NT      28.30  
 12 Riggleman, Shelby R        8 GATR-VA                26.99      28.64  
 13 Clark, Mila H              7 CYAC-VA                32.35      28.95  
 14 Meadows, Emma F            8 CCA-VA                    NT      29.51  
 15 Shafer, Naomi R            8 GATR-VA                29.47      30.15  
 16 King, Sedona N             7 CYAC-VA                   NT      30.30  
 17 Schwarzmann, Gigi G        7 STRM-VA                30.81      31.41  
 18 Dean, Cami M               8 GATR-VA                27.99      31.86  
 19 Carter, Dilyn R            7 CYAC-VA                43.43      32.55  
 20 Gwaltney, Reagan E         8 Acast-VA                  NT      33.50  
 21 Marshall, Lily J           8 GATR-VA                42.88      35.99  
 -- Renick, Madison K          8 CCA-VA                 49.46         DQ  
 -- Combs, Annabelle P         7 CCA-VA                    NT         DQ  
 -- White, Jaliyah E           7 SMAC-VA                   NT         DQ  
 -- Ring, Kiersten A           7 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Owney, Scarlett F          7 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Eagle, Ellie Q             8 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 22  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Cole C           6 CYAC-VA                   NT      33.91  
 -- Jones, Brock H             6 GATR-VA                   NT         DQ  
 -- Ismailov, Yusuf            6 GATR-VA                   NT         DQ  
 -- Wenert, Luke J             6 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Noland, Walker J           6 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 22  Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hewitt, James A            7 GATR-VA                   NT      22.12  
  2 Giovannini, Niccolo J      7 CCA-VA                 23.45      22.19  
  3 Charlton, Ben S            7 CYAC-VA                   NT      27.43  
  4 Patterson, Harper G        8 CCA-VA                 40.33      27.90  
  5 Tungate, Max L             7 CYAC-VA                33.05      27.92  
  6 Burke, Cullen A            7 CCA-VA                 30.10      28.07  
  7 Straight, Christian B      8 SMAC-VA                29.07      28.08  
  8 Britt, Garrett W           7 GATR-VA                   NT      29.49  
  9 Roberts, David A           7 GATR-VA                36.22      30.00  
 10 Cullaty, Gabe R            7 GATR-VA                   NT      30.27  
 11 Weaber, Anderson E         8 SMAC-VA                32.35      31.71  
 12 Strike, Ty J               8 CYAC-VA                   NT      31.80  
 13 Gosse, Miles O             7 CYAC-VA                41.20      33.29  
 14 Barney, Jacob S            8 STRM-VA                   NT      33.39  
 15 Bascom, Luke D             7 GATR-VA                   NT      36.93  
 -- Lineweaver, Bennie P       7 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Bowman, Henry E            7 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Chirichetti, Christian S   8 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Fish, Xavier L             8 SMAC-VA                   NT         DQ  
 -- Munchmeyer, Austin D       8 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- He, Quinn T                8 SMAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 23  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodge, Anna M             10 CCA-VA               1:20.10    1:19.36  
                  38.67     1:19.36 (40.69)                                        
  2 Czirjak, Sara E           10 GATR-VA              1:18.95    1:19.89  
                  38.45     1:19.89 (41.44)                                        
  3 Vanyo, Sofie N             9 CYAC-VA              1:21.34    1:21.07  
                  40.18     1:21.07 (40.89)                                        
  4 Moody, Macy H             10 GATR-VA              1:19.63    1:22.04  
                  39.35     1:22.04 (42.69)                                        
  5 Phillips, Lily E           9 CYAC-VA              1:24.64    1:22.29  
  6 Ismailova, Diana           9 GATR-VA              1:19.18    1:23.05  
                  40.11     1:23.05 (42.94)                                        
  7 Salerno, Bella M          10 GATR-VA              1:30.61    1:24.55  
                  41.66     1:24.55 (42.89)                                        
  8 White, Jayla M            10 SMAC-VA              1:25.88    1:25.82  
                  42.47     1:25.82 (43.35)                                        
  9 White, Jakiah I            9 SMAC-VA              1:32.11    1:28.28  
                  44.87     1:28.28 (43.41)                                        
 10 Bing, Rachael C           10 GATR-VA              1:40.56    1:34.53  
                  44.64     1:34.53 (49.89)                                        
 11 Hooke, Ali P               9 GATR-VA              1:39.99    1:37.71  
                  46.42     1:37.71 (51.29)                                        
 12 Simmons, Willa M          10 CYAC-VA              1:48.18    1:41.36  
                  48.26     1:41.36 (53.10)                                        
 13 Richardson, Anna K         9 SMAC-VA              1:44.28    1:43.70  
                  48.75     1:43.70 (54.95)                                        
 14 Gao, Angelina              9 CYAC-VA              1:40.53    1:45.17  
 15 Wenert, Olivia G           9 CYAC-VA              1:51.23    1:48.13  
                  51.31     1:48.13 (56.82)                                        
 16 Skally, Shannon M         10 Acast-VA                  NT    1:55.31  
                  53.00   1:55.31 (1:02.31)                                        
 17 Harrop, Jessica A         10 SMAC-VA              2:05.48    1:55.75  
                  55.97     1:55.75 (59.78)                                        
 18 Smith, Peyton E            9 CCA-VA               1:50.51    1:56.50  
 19 Cobert, Lexi M             9 CYAC-VA              2:05.53    1:57.33  
                  54.77   1:57.33 (1:02.56)                                        
 20 Kelsey, Carter E           9 CYAC-VA                   NT    1:59.61  
                  58.25   1:59.61 (1:01.36)                                        
 21 Neu, Maddy J              10 CYAC-VA              2:11.31    2:01.44  
                  58.67   2:01.44 (1:02.77)                                        
 22 Speicher, Olivia L         9 SMAC-VA              2:20.79    2:06.66  
 23 Conway, Cora M             9 STRM-VA                   NT    2:16.87  
                1:00.08   2:16.87 (1:16.79)                                        
 -- Anderson, Margaret J       9 Acast-VA                  NT         DQ  
 -- Rambo, Nell D              9 CYAC-VA                   NT         DQ  
                  55.14        DQ (1:00.02)                                        
 -- Loar, Brook B             10 Acast-VA                  NT         DQ  
 -- Abdulaeva, Nicole         10 Acast-VA                  NT         DQ  
                  49.12          DQ (54.64)                                        
 -- King, Lydia E             10 GATR-VA              1:45.66         DQ  
 -- He, Sarina                 9 CYAC-VA                   NT         DQ  
                  45.00          DQ (48.92)                                        
 -- Munday, Maddie K          10 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bledsoe, Sam C            10 CYAC-VA              1:20.43    1:16.95  
                  38.39     1:16.95 (38.56)                                        
  2 Erb, Kaleb N              10 GATR-VA              1:21.59    1:19.26  
                  38.52     1:19.26 (40.74)                                        
  3 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA              1:20.80    1:19.78  
                  38.99     1:19.78 (40.79)                                        
  4 Moody, Asa S              10 GATR-VA              1:30.88    1:27.94  
                  43.38     1:27.94 (44.56)                                        
  5 King, Brayden D           10 CYAC-VA              1:43.80    1:28.14  
                  42.87     1:28.14 (45.27)                                        
  6 Pilkey, Walter            10 CYAC-VA              1:37.72    1:37.54  
                  46.54     1:37.54 (51.00)                                        
  7 Paukert, Andy J            9 CYAC-VA              1:31.43    1:38.26  
                  46.91     1:38.26 (51.35)                                        
  8 Skillman, Aidan A         10 Acast-VA                  NT    1:38.68  
                  45.66     1:38.68 (53.02)                                        
  9 Tungate, Ben L             9 CYAC-VA                   NT    1:41.78  
                  48.35     1:41.78 (53.43)                                        
 10 Prickett, Fisher S         9 CYAC-VA              1:50.14    1:41.81  
                  48.46     1:41.81 (53.35)                                        
 11 Moss, Noah R               9 GATR-VA              1:49.99    1:44.88  
                  51.26     1:44.88 (53.62)                                        
 12 Parhat, Elzat              9 RY-PV                1:54.02    1:45.28  
 13 Kupcis, Dylan A           10 CYAC-VA              1:52.88    1:47.69  
 14 Cullaty, Owen O            9 GATR-VA                   NT    1:50.05  
                  52.45     1:50.05 (57.60)                                        
 15 Bascom, William S          9 GATR-VA                   NT    1:52.05  
 16 Griffin, Hyden Y           9 Acast-VA                  NT    1:53.56  
                  53.69     1:53.56 (59.87)                                        
 17 Stewart, Gunnar D         10 SMAC-VA              1:55.43    1:55.37  
                  53.36   1:55.37 (1:02.01)                                        
 18 Arroyo, Alex G             9 Acast-VA                  NT    1:56.66  
                  55.77   1:56.66 (1:00.89)                                        
 19 Johnson, Maguire E         9 CYAC-VA              2:12.79    2:01.66  
 20 Hawley, Wyatt D            9 CYAC-VA                   NT    2:11.80  
                1:02.88   2:11.80 (1:08.92)                                        
 -- Klingel, Allen A           9 CYAC-VA                   NT         DQ  
                  43.60          DQ (49.41)                                        
 -- Alton, Lukas C             9 CYAC-VA              1:46.81         DQ  
 
Event 25  Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Emily M             6 GATR-VA                59.71    1:04.15  
  2 Strike, Sianna E           6 CYAC-VA                   NT    1:12.08  
  3 Pinson, Caroline L         5 CYAC-VA                   NT    1:40.59  
 
Event 25  Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curtis, Caroline R         8 GATR-VA                   NT      46.41  
  2 Kupcis, Ellie C            8 CYAC-VA                46.29      46.58  
  3 Pilkey, Mikela             7 CYAC-VA                   NT      48.89  
  4 Ayres, Meghan D            7 CYAC-VA                50.86      50.42  
  5 Riggleman, Shelby R        8 GATR-VA                50.65      51.42  
  6 Deeble, Sadie C            8 GATR-VA                56.56      53.24  
  7 Salerno, Gabby R           7 GATR-VA                   NT      53.25  
  8 Heilman, Katherine A       7 CYAC-VA                58.03      55.11  
  9 Meadows, Emma F            8 CCA-VA                 53.79      57.08  
 10 King, Sedona N             7 CYAC-VA              1:05.18      57.09  
 11 Clark, Mila H              7 CYAC-VA                   NT      57.42  
 12 Eagle, Ellie Q             8 CYAC-VA                   NT      57.53  
 13 Showalter, Tessa L         8 CYAC-VA              1:02.93      57.76  
 14 Nylander, Emma W           7 SMAC-VA              1:01.84      57.92  
 15 Testerman, Celie L         8 SMAC-VA                   NT    1:00.95  
 16 Ring, Kiersten A           7 CYAC-VA              1:08.92    1:02.23  
 17 Marshall, Lily J           8 GATR-VA              1:19.19    1:06.09  
 18 Owney, Scarlett F          7 CYAC-VA                   NT    1:07.65  
 19 White, Jaliyah E           7 SMAC-VA                   NT    1:17.90  
 -- Lind, Alexa M              8 GATR-VA                52.69         DQ  
 -- Renick, Madison K          8 CCA-VA                 56.04         DQ  
 -- Combs, Annabelle P         7 CCA-VA               1:01.68         DQ  
 -- Shumate, Rylee N           8 GATR-VA                44.31         DQ  
 -- Gwaltney, Reagan E         8 Acast-VA                  NT         DQ  
 
Event 26  Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Cole C           6 CYAC-VA                   NT      57.04  
  2 Jones, Brock H             6 GATR-VA              1:14.93    1:04.68  
  3 Wenert, Luke J             6 CYAC-VA                   NT    1:12.28  
 
Event 26  Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hewitt, James A            7 GATR-VA                51.56      47.53  
  2 Straight, Christian B      8 SMAC-VA                58.12      49.36  
  3 Patterson, Harper G        8 CCA-VA                 51.19      49.39  
  4 Mejias, Keegan S           7 CYAC-VA                   NT      49.66  
  5 Weaber, Anderson E         8 SMAC-VA                49.03      50.88  
  6 Griffin, Sam M             8 Acast-VA               57.62      52.74  
  7 Bowman, Henry E            7 CYAC-VA                   NT      52.79  
  8 Burke, Cullen A            7 CCA-VA                 52.08      53.22  
  9 Charlton, Ben S            7 CYAC-VA                   NT      53.23  
 10 Tungate, Max L             7 CYAC-VA                56.99      53.76  
 11 Lineweaver, Bennie P       7 CYAC-VA                   NT      54.10  
 12 Woodworth, Fisher R        8 SMAC-VA                   NT      55.28  
 13 Strike, Ty J               8 CYAC-VA                   NT      56.68  
 14 Munchmeyer, Austin D       8 CYAC-VA                   NT      56.77  
 15 Roberts, David A           7 GATR-VA                   NT      57.97  
 16 Barney, Jacob S            8 STRM-VA              1:06.94      58.04  
 17 Fish, Xavier L             8 SMAC-VA                59.00    1:01.56  
 18 Cullaty, Gabe R            7 GATR-VA                   NT    1:01.66  
 19 He, Quinn T                8 SMAC-VA                   NT    1:05.07  
 20 Gosse, Miles O             7 CYAC-VA                   NT    1:13.21  
 -- Giovannini, Niccolo J      7 CCA-VA                 53.73         DQ  
 -- Bascom, Luke D             7 GATR-VA              1:13.15         DQ  
 
Event 27  Girls 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bayonet, Emma D            8 SMAC-VA                   NT    3:36.51  
                  45.71     1:45.06 (59.35)     2:42.03 (56.97)     3:36.51 (54.48)
  2 Testerman, Celie L         8 SMAC-VA                   NT    4:22.61  
  3 Nylander, Emma W           7 SMAC-VA              4:28.99    4:35.90  
                                2:14.37 ( )   4:35.90 (2:21.53)                    
  4 Gwaltney, Reagan E         8 Acast-VA                  NT    5:30.28  
                1:10.33   2:37.27 (1:26.94)   4:06.55 (1:29.28)   5:30.28 (1:23.73)
 
Event 27  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodge, Anna M             10 CCA-VA               2:32.08    2:33.39  
                  34.98     1:14.43 (39.45)     1:55.59 (41.16)     2:33.39 (37.80)
  2 White, Jayla M            10 SMAC-VA              2:37.41    2:33.66  
                  35.91     1:15.61 (39.70)     1:55.94 (40.33)     2:33.66 (37.72)
  3 Parhat, Eldana             9 RY-PV                3:22.06    2:45.68  
                  48.39     1:44.38 (55.99)   2:45.68 (1:01.30)                    
  4 Salerno, Bella M          10 GATR-VA              2:46.69    2:47.03  
                  36.14     1:18.43 (42.29)     2:03.15 (44.72)     2:47.03 (43.88)
  5 White, Jakiah I            9 SMAC-VA              2:55.03    2:57.41  
                  41.89     1:27.76 (45.87)     2:13.71 (45.95)     2:57.41 (43.70)
  6 Wenert, Olivia G           9 CYAC-VA              3:32.44    3:15.44  
                  43.52     1:34.26 (50.74)     2:26.90 (52.64)     3:15.44 (48.54)
  7 Richardson, Anna K         9 SMAC-VA              3:39.48    3:32.83  
                  44.88     1:41.07 (56.19)     2:36.95 (55.88)     3:32.83 (55.88)
  8 Harrop, Jessica A         10 SMAC-VA              4:18.08    3:35.31  
                                1:44.61 ( )     2:41.72 (57.11)     3:35.31 (53.59)
  9 Cook, Elizabeth G          9 CYAC-VA                   NT    3:45.79  
                  47.52     1:46.29 (58.77)   2:47.41 (1:01.12)     3:45.79 (58.38)
 10 Skally, Shannon M         10 Acast-VA                  NT    3:56.51  
                  54.95   1:58.46 (1:03.51)   3:56.51 (1:58.05)                    
 11 Speicher, Olivia L         9 SMAC-VA              4:35.21    4:12.54  
                  52.05   1:58.77 (1:06.72)   4:12.54 (2:13.77)                    
 -- Trella-Luedtke, Isabel G  10 Acast-VA                  NT         DQ  
                  46.57   1:46.87 (1:00.30)        DQ (1:52.61)                    
 
Event 28  Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fish, Xavier L             8 SMAC-VA              3:57.35    4:38.82  
                  59.09   2:04.03 (1:04.94)   3:17.49 (1:13.46)   4:38.82 (1:21.33)
 -- Woodworth, Fisher R        8 SMAC-VA                   NT         DQ  
                  51.59        DQ (3:32.32)                                        
 
Event 28  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bledsoe, Sam C            10 CYAC-VA              2:35.03    2:34.41  
                  36.09     1:15.74 (39.65)     1:55.45 (39.71)     2:34.41 (38.96)
  2 King, Brayden D           10 CYAC-VA                   NT    2:41.79  
                  35.81     1:16.33 (40.52)     1:59.57 (43.24)     2:41.79 (42.22)
  3 Straight, Jack D          10 SMAC-VA              2:50.58    2:44.44  
                  37.94     1:20.04 (42.10)     2:03.10 (43.06)     2:44.44 (41.34)
  4 Parks, Avery K            10 Acast-VA             2:53.69    2:50.53  
                                1:21.56 ( )     2:07.47 (45.91)     2:50.53 (43.06)
  5 Pilkey, Walter            10 CYAC-VA              3:04.92    3:00.86  
                  37.32     1:22.53 (45.21)     2:12.40 (49.87)     3:00.86 (48.46)
  6 Davis, Reagan R           10 CYAC-VA                   NT    3:04.35  
                  39.04     1:24.79 (45.75)   3:04.35 (1:39.56)                    
  7 Prickett, Fisher S         9 CYAC-VA                   NT    3:07.41  
                  44.91     1:35.21 (50.30)     2:24.70 (49.49)     3:07.41 (42.71)
  8 Skillman, Aidan A         10 Acast-VA                  NT    3:07.58  
                                                    2:23.02 ( )     3:07.58 (44.56)
  9 Alton, Lukas C             9 CYAC-VA              3:05.57    3:09.16  
                  41.72     1:29.10 (47.38)   3:09.16 (1:40.06)                    
 10 Daniero, Lucas J           9 CYAC-VA              3:18.95    3:12.79  
                  40.92     1:30.60 (49.68)     2:21.39 (50.79)     3:12.79 (51.40)
 11 Stewart, Gunnar D         10 SMAC-VA              3:55.74    3:45.85  
 12 Arroyo, Alex G             9 Acast-VA                  NT    4:11.47  
                  52.91   1:58.57 (1:05.66)   3:05.25 (1:06.68)   4:11.47 (1:06.22)
 -- Parhat, Elzat              9 RY-PV                3:22.07         DQ  
                  43.03                             2:34.14 ( )          DQ (55.62)
 
Event 29  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Family YMCA-VA  'A'                      1:14.24    1:14.69  
     1) Carter, Dilyn R 7               2) Ayres, Meghan D 7              
     3) Heilman, Katherine A 7          4) Pilkey, Mikela 7               
                  37.00     1:14.69 (37.69)                                        
  2 Piedmont Family YMCA-VA  'B'                      1:30.67    1:23.42  
     1) Browne, Grace G 7               2) King, Sedona N 7               
     3) Kupcis, Ellie C 8               4) Clark, Mila H 7                
                  46.58     1:23.42 (36.84)                                        
  3 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'                 NT    1:37.17  
     1) Bayonet, Emma D 8               2) Testerman, Celie L 8           
     3) Nylander, Emma W 7              4) White, Jaliyah E 7             
                  48.20     1:37.17 (48.97)                                        
  4 Piedmont Family YMCA-VA  'C'                      1:59.88    1:57.97  
     1) Showalter, Tessa L 8            2) Strike, Sianna E 6             
     3) Ring, Kiersten A 7              4) Owney, Scarlett F 7            
 
Event 30  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Family YMCA-VA  'A'                      1:25.88    1:22.16  
     1) Charlton, Ben S 7               2) Tungate, Max L 7               
     3) Strike, Ty J 8                  4) Mejias, Keegan S 7             
                  44.15     1:22.16 (38.01)                                        
  2 Piedmont Family YMCA-VA  'B'                      1:48.88    1:59.23  
     1) Gosse, Miles O 7                2) Wenert, Luke J 6               
     3) Munchmeyer, Austin D 8          4) Johnston, Cole C 6             
                1:08.12     1:59.23 (51.11)                                        
 
Event 31  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Family YMCA-VA  'A'                      2:32.60    2:16.39  
     1) Simmons, Willa M 10             2) He, Sarina 9                   
     3) Phillips, Lily E 9              4) Vanyo, Sofie N 9               
                  35.36     1:12.92 (37.56)     1:44.86 (31.94)     2:16.39 (31.53)
  2 Piedmont Family YMCA-VA  'B'                      2:47.11    2:46.83  
     1) Wenert, Olivia G 9              2) Gao, Angelina 9                
     3) Kelsey, Carter E 9              4) Munday, Maddie K 10            
                  41.43     1:32.67 (51.24)     2:03.76 (31.09)     2:46.83 (43.07)
  3 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            2:56.37    2:50.50  
     1) White, Jakiah I 9               2) Richardson, Anna K 9           
     3) Harrop, Jessica A 10            4) Speicher, Olivia L 9           
                  38.13   2:50.50 (2:12.37)                                        
  4 Augusta County Amberjax Swim-VA  'A'                   NT    3:17.27  
     1) Skally, Shannon M 10            2) Gwaltney, Reagan E 8           
     3) Loar, Brook B 10                4) Abdulaeva, Nicole 10           
                  46.16   1:48.38 (1:02.22)   3:17.27 (1:28.89)                    
 
Event 32  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Family YMCA-VA  'A'                      2:22.88    2:17.63  
     1) King, Brayden D 10              2) Klingel, Allen A 9             
     3) Davis, Reagan R 10              4) Bledsoe, Sam C 10              
                  34.75     1:10.57 (35.82)     1:47.18 (36.61)     2:17.63 (30.45)
  2 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            2:14.86    2:25.38  
     1) Stewart, Gunnar D 10            2) Straight, Jack D 10            
     3) Weaber, Anderson E 8            4) Wissler, Sterling M 10         
                  45.58                             1:58.03 ( )     2:25.38 (27.35)
  3 Piedmont Family YMCA-VA  'B'                      2:36.61    2:30.04  
     1) Alton, Lukas C 9                2) Paukert, Andy J 9              
     3) Pilkey, Walter 10               4) Daniero, Lucas J 9             
                  39.48                             1:53.18 ( )     2:30.04 (36.86)
  4 Piedmont Family YMCA-VA  'C'                      2:55.88    2:40.45  
     1) Tungate, Ben L 9                2) Kupcis, Dylan A 10             
     3) Charlton, Will P 9              4) Hawley, Wyatt D 9              
                  38.20     1:18.44 (40.24)     1:55.77 (37.33)     2:40.45 (44.68)
  5 Augusta County Amberjax Swim-VA  'A'              2:54.01    2:58.44  
     1) Skillman, Aidan A 10            2) Griffin, Sam M 8               
     3) Griffin, Hyden Y 9              4) Parks, Avery K 10              
                                  50.33 ( )   2:58.44 (2:08.11)                    
  6 Piedmont Family YMCA-VA  'D'                      3:04.88    2:58.98  
     1) Lineweaver, Bennie P 7          2) Lineweaver, Jay P 9            
     3) Prickett, Fisher S 9            4) Phipps, Jayden G 9             
                  42.82     1:21.54 (38.72)     2:02.26 (40.72)     2:58.98 (56.72)
 
Event 33  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfaff, Ali J              12 STRM-VA                59.47      59.01  
                  28.07       59.01 (30.94)                                        
  2 Breeden, Emily F          11 SMAC-VA              1:04.84    1:04.28  
                  31.29     1:04.28 (32.99)                                        
  3 Wang, Amy C               12 GATR-VA              1:08.67    1:04.56  
                  30.40     1:04.56 (34.16)                                        
  4 Alms, Melissa N           11 GATR-VA              1:04.93    1:05.02  
                  30.55     1:05.02 (34.47)                                        
  5 Mayock-Bradley, Susanne   12 STRM-VA              1:07.25    1:06.13  
                  31.50     1:06.13 (34.63)                                        
  6 Lin, Katherine S          12 RY-PV                1:06.90    1:06.78  
                  31.46     1:06.78 (35.32)                                        
  7 Williams, Annalise M      12 RY-PV                1:07.25    1:07.33  
                  32.36     1:07.33 (34.97)                                        
  8 Vaidhyanathan, Jaya       11 GATR-VA              1:14.53    1:08.20  
  9 Deeble, Zoe E             12 GATR-VA              1:08.89    1:08.46  
                  32.63     1:08.46 (35.83)                                        
 10 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA              1:12.50    1:08.86  
                  32.54     1:08.86 (36.32)                                        
 11 Monger, Lillye A          11 GATR-VA              1:11.89    1:09.02  
                  32.95     1:09.02 (36.07)                                        
 12 Blair, Naomi L            11 SMAC-VA              1:12.65    1:09.08  
                  32.72     1:09.08 (36.36)                                        
 13 Wilson, Ella A            12 RY-PV                1:21.77    1:10.67  
                  34.58     1:10.67 (36.09)                                        
 14 Davis, Emma K             12 SMAC-VA              1:05.78    1:11.07  
                  33.69     1:11.07 (37.38)                                        
 15 Mckellop, Paige A         11 SMAC-VA              1:10.84    1:11.19  
                  33.77     1:11.19 (37.42)                                        
 16 Stovall, Nadja L          12 RY-PV                1:16.92    1:13.29  
                  36.08     1:13.29 (37.21)                                        
 17 Criswell, Katherine       12 RY-PV                1:14.03    1:13.94  
                  34.46     1:13.94 (39.48)                                        
 18 Smith, Julia D            12 SMAC-VA              1:14.24    1:14.27  
                  35.08     1:14.27 (39.19)                                        
 19 Schwarzmann, Heidi J      12 STRM-VA              1:18.46    1:15.11  
                  36.37     1:15.11 (38.74)                                        
 20 Criswell, Mamie           12 RY-PV                1:18.50    1:15.59  
                  35.73     1:15.59 (39.86)                                        
 21 Wright, Carolyn           11 RY-PV                1:17.69    1:17.61  
                  36.63     1:17.61 (40.98)                                        
 22 Wagner, Ella P            11 CYAC-VA              1:15.48    1:18.49  
                  36.44     1:18.49 (42.05)                                        
 23 Myers, Taylor J           11 GATR-VA              1:19.81    1:19.07  
                  37.49     1:19.07 (41.58)                                        
 24 Burford, Abby L           11 CYAC-VA              1:25.33    1:19.09  
                  38.40     1:19.09 (40.69)                                        
 25 Hodge, Emma C             12 CCA-VA               1:25.74    1:19.20  
                  38.29     1:19.20 (40.91)                                        
 26 Hottle, Samantha C        12 RY-PV                     NT    1:21.33  
                  38.92     1:21.33 (42.41)                                        
 27 Flood, Caroline E         11 RY-PV                     NT    1:22.05  
                  38.54     1:22.05 (43.51)                                        
 28 Hendell, ann M            12 GATR-VA                   NT    1:23.12  
 29 Forrest, Aidan G          11 GATR-VA              1:22.54    1:24.33  
                  38.56     1:24.33 (45.77)                                        
 30 Anderson, Lauren L        11 CYAC-VA              1:30.09    1:27.17  
                  41.70     1:27.17 (45.47)                                        
 31 Hendell, Merry L          12 GATR-VA                   NT    1:28.19  
                  37.98     1:28.19 (50.21)                                        
 32 Yost, Bethany O           11 GATR-VA                   NT    1:35.78  
 33 Miller, Julia Z           11 SMAC-VA              1:55.68    1:46.01  
                  50.09     1:46.01 (55.92)                                        
 34 Gutterman, Rose A         12 Acast-VA             1:59.19    1:46.47  
                  50.02     1:46.47 (56.45)                                        
 35 Miller, Kenna L           12 Acast-VA             1:55.15    1:47.15  
 36 Farley, Sydney M          12 Acast-VA             1:48.42    1:53.34  
                  52.77   1:53.34 (1:00.57)                                        
 
Event 34  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mckellop, Davis A         12 SMAC-VA                59.50      58.29  
                  27.73       58.29 (30.56)                                        
  2 Gibbs, Will C             11 STRM-VA              1:04.94    1:03.63  
                  30.02     1:03.63 (33.61)                                        
  3 Martin, Cole S            12 GATR-VA              1:06.59    1:03.71  
                  30.32     1:03.71 (33.39)                                        
  4 Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA              1:08.55    1:05.02  
                  31.18     1:05.02 (33.84)                                        
  5 Bautista, Adam J          12 SMAC-VA              1:22.27    1:06.31  
                  30.45     1:06.31 (35.86)                                        
  6 Lewis, Jack A             11 CYAC-VA              1:16.02    1:07.16  
                  30.75     1:07.16 (36.41)                                        
  7 Ragsdale, Quinn S         12 GATR-VA              1:10.66    1:08.89  
                  10.02     1:08.89 (58.87)                                        
  8 Strickler, Sawyer J       11 GATR-VA              1:09.37    1:09.87  
                  33.36     1:09.87 (36.51)                                        
  9 Vikhman, Nathan           11 RY-PV                1:13.66    1:10.39  
                  33.00     1:10.39 (37.39)                                        
 10 Coughlin, Aidan C         12 RY-PV                     NT    1:10.49  
                  33.00     1:10.49 (37.49)                                        
 11 King, Dylan J             12 GATR-VA              1:13.35    1:12.02  
                  34.56     1:12.02 (37.46)                                        
 12 Chatterson, Nate R        12 CYAC-VA              1:11.95    1:12.26  
                  33.68     1:12.26 (38.58)                                        
 13 Moriarty, Jack P          12 GATR-VA              1:13.79    1:13.58  
                  35.98     1:13.58 (37.60)                                        
 14 Lenz, Parker T            12 GATR-VA              1:13.84    1:13.66  
 15 Barney, Benjamin H        12 STRM-VA              1:32.81    1:17.65  
                  36.18     1:17.65 (41.47)                                        
 16 Caister, Cabell H         11 SMAC-VA              1:27.00    1:17.77  
                  35.93     1:17.77 (41.84)                                        
 17 Ghotra, Hargun S          11 GATR-VA              1:33.43    1:23.74  
                  39.66     1:23.74 (44.08)                                        
 18 Williams, Andrew J        11 RY-PV                1:27.72    1:24.63  
                  41.46     1:24.63 (43.17)                                        
 19 Owney, Reese W            11 CYAC-VA                   NT    1:26.80  
                  40.05     1:26.80 (46.75)                                        
 20 Dickey, Nate G            11 CCA-VA                    NT    1:59.16  
                  54.27   1:59.16 (1:04.89)                                        
 
Event 35  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanstedt, Lucy E          14 STRM-VA                58.84      58.46  
                  28.29       58.46 (30.17)                                        
  2 Chatterson, Maya Y        14 CYAC-VA                59.51      59.46  
                  28.60       59.46 (30.86)                                        
  3 Niculescu, Gabby E        13 SMAC-VA              1:00.22    1:01.78  
                  29.27     1:01.78 (32.51)                                        
  4 Murie, Rachel H           14 SMAC-VA                56.09    1:01.93  
                  29.77     1:01.93 (32.16)                                        
  5 Ragsdale, Audrey J        14 GATR-VA              1:02.96    1:02.90  
                  30.53     1:02.90 (32.37)                                        
  6 Langston, Ada             13 RY-PV                1:07.69    1:02.93  
                  29.82     1:02.93 (33.11)                                        
  7 Pfaff, Izzy A             14 STRM-VA              1:01.43    1:03.15  
                  29.83     1:03.15 (33.32)                                        
  8 Casey, Olivia K           14 STRM-VA              1:02.79    1:04.23  
                  30.77     1:04.23 (33.46)                                        
  9 Malone, Madeline N        13 GATR-VA              1:04.51    1:04.31  
                  31.12     1:04.31 (33.19)                                        
 10 Guan, Yaoxia              14 RY-PV                1:03.77    1:04.66  
                  30.09     1:04.66 (34.57)                                        
 10 Pillion, Abby R           13 GATR-VA              1:04.45    1:04.66  
                  31.19     1:04.66 (33.47)                                        
 12 Czirjak, Eve M            13 GATR-VA              1:07.15    1:07.23  
                  32.73     1:07.23 (34.50)                                        
 13 Dixon, Julia L            13 Acast-VA                  NT    1:07.65  
                  31.69     1:07.65 (35.96)                                        
 14 Stovall, Zaria            14 RY-PV                1:15.19    1:07.70  
                  32.87     1:07.70 (34.83)                                        
 15 Witt, Madison             14 RY-PV                1:09.22    1:07.79  
                  32.61     1:07.79 (35.18)                                        
 16 Elkins, Alice A           14 SMAC-VA                   NT    1:11.04  
                  33.41     1:11.04 (37.63)                                        
 17 Evans, Catherine          13 RY-PV                1:11.84    1:11.11  
                  33.23     1:11.11 (37.88)                                        
 18 Mayfield, Corinne         13 GATR-VA              1:19.64    1:13.02  
                  35.37     1:13.02 (37.65)                                        
 19 Lamm, Kathryn I           13 GATR-VA              1:21.76    1:22.77  
                  38.40     1:22.77 (44.37)                                        
 
Event 35  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Kristen L         15 SMAC-VA                55.22      58.26  
                  27.81       58.26 (30.45)                                        
  2 Murie, Cameron M          16 SMAC-VA                56.01      59.53  
                  28.33       59.53 (31.20)                                        
  3 Woodworth, Emmaline G     15 SMAC-VA                   NT    1:01.89  
                  29.21     1:01.89 (32.68)                                        
  4 Arndt, Olivia D           15 GATR-VA              1:04.71    1:03.48  
                  30.82     1:03.48 (32.66)                                        
  5 Young, Libby P            17 SMAC-VA              1:03.77    1:04.29  
                  30.80     1:04.29 (33.49)                                        
  6 Nesselrodt, Amanda P      17 GATR-VA              1:04.42    1:04.41  
                  30.63     1:04.41 (33.78)                                        
  7 Goldman, Klara            16 RY-PV                1:00.56    1:04.85  
                  30.38     1:04.85 (34.47)                                        
  8 Fitzgerald, McKina C      18 SMAC-VA                59.99    1:05.37  
                  30.80     1:05.37 (34.57)                                        
  9 Goldman, Anna Marie       15 RY-PV                1:03.43    1:05.46  
                  31.27     1:05.46 (34.19)                                        
 10 Hill, Emma K              17 SMAC-VA              1:01.06    1:06.33  
                  31.20     1:06.33 (35.13)                                        
 11 Strickland, Olivia R      16 GATR-VA              1:03.86    1:07.64  
                  31.08     1:07.64 (36.56)                                        
 12 Simeone, Lillian N        15 GATR-VA              1:12.35    1:09.67  
                  34.34     1:09.67 (35.33)                                        
 13 Riggan, Clara C           15 SMAC-VA              1:09.76    1:13.45  
                  35.02     1:13.45 (38.43)                                        
 
Event 36  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Ben S              14 SMAC-VA                56.16      55.06  
                  26.18       55.06 (28.88)                                        
  2 Strickland, Owen P        14 GATR-VA                56.85      56.75  
                  26.93       56.75 (29.82)                                        
  3 Fitzgerald, Miles M       14 SMAC-VA                56.06      56.78  
                  26.78       56.78 (30.00)                                        
  4 Erb, Zachary J            13 GATR-VA                58.65      57.63  
                  27.59       57.63 (30.04)                                        
  5 Gibbs, Tal G              14 STRM-VA                58.34      57.82  
                  27.60       57.82 (30.22)                                        
  6 Cross, Teddy R            13 GATR-VA              1:05.29      58.26  
                  27.72       58.26 (30.54)                                        
  7 Lawhorne, Carson W        13 SMAC-VA                59.41      58.49  
                  27.58       58.49 (30.91)                                        
  8 Garono, Anthony D         13 CYAC-VA                59.22      58.78  
                  28.36       58.78 (30.42)                                        
  9 Aldridge, Nick G          14 SMAC-VA                59.57      58.98  
                  28.24       58.98 (30.74)                                        
 10 Mercer, Ryan              13 SMAC-VA              1:01.45    1:01.06  
                  28.89     1:01.06 (32.17)                                        
 11 Vikhman, Mitchell         13 RY-PV                1:04.88    1:04.58  
                  29.03     1:04.58 (35.55)                                        
 12 Shi, Daniel H             13 RY-PV                1:07.64    1:08.18  
                  32.84     1:08.18 (35.34)                                        
 13 Shomo, John A             14 STRM-VA              1:14.64    1:09.47  
                  31.78     1:09.47 (37.69)                                        
 14 Fairbanks, Austin R       14 GATR-VA              1:08.38    1:10.21  
                  33.97     1:10.21 (36.24)                                        
 15 He, Franklin              13 CYAC-VA              1:10.01    1:10.67  
                  32.86     1:10.67 (37.81)                                        
 16 Hodge, Calvin E           13 CCA-VA               1:23.75    1:19.74  
                  36.45     1:19.74 (43.29)                                        
 17 Stinnett, Dillon O        14 Acast-VA                  NT    1:32.38  
                  44.25     1:32.38 (48.13)                                        
 
Event 36  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Kyle             15 RY-PV                  51.50      51.45  
                  24.15       51.45 (27.30)                                        
  2 Noser-Munoz, Jeremiah     16 RY-PV                  51.56      52.41  
                  25.31       52.41 (27.10)                                        
  3 Snyder, Tate T            16 SMAC-VA                51.74      53.34  
                  25.71       53.34 (27.63)                                        
  4 Cross, Charlie T          15 GATR-VA                57.26      54.95  
                  26.43       54.95 (28.52)                                        
  5 Strickler, Luke D         16 GATR-VA                54.92      55.63  
                  26.86       55.63 (28.77)                                        
  6 Wang, Zach                16 RY-PV                  56.50      56.85  
                  27.18       56.85 (29.67)                                        
  7 Cypser, Eric M            16 GATR-VA                   NT      57.81  
                  27.04       57.81 (30.77)                                        
  8 Recta, Jon P              15 RY-PV                  58.83      59.60  
                  27.99       59.60 (31.61)                                        
  9 Sellers, Jack E           15 GATR-VA              1:04.38    1:05.34  
                  31.48     1:05.34 (33.86)                                        
 10 Einselen, Dominic C       16 Acast-VA             1:19.53    1:08.34  
                  32.97     1:08.34 (35.37)                                        
 
Event 37  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfaff, Ali J              12 STRM-VA                29.11      29.33  
  2 Wang, Amy C               12 GATR-VA                32.57      30.82  
  3 Monger, Lillye A          11 GATR-VA                33.47      31.28  
  4 Alms, Melissa N           11 GATR-VA                32.67      32.35  
  5 Breeden, Emily F          11 SMAC-VA                37.20      33.09  
  6 Paschina, Maria E         11 GATR-VA                35.43      33.60  
  7 Lin, Katherine S          12 RY-PV                  34.21      34.15  
  8 Wilson, Ella A            12 RY-PV                  39.40      36.12  
  9 Zewil, Karmah Y           11 GATR-VA                39.45      36.28  
 10 Stovall, Nadja L          12 RY-PV                  38.61      36.60  
 11 Vaidhyanathan, Jaya       11 GATR-VA                39.83      36.97  
 12 Wagner, Ella P            11 CYAC-VA                39.40      40.75  
 13 Wright, Carolyn           11 RY-PV                  38.97      41.83  
 14 Hodge, Emma C             12 CCA-VA                 43.75      42.27  
 15 Williams, Annalise M      12 RY-PV                  41.34      42.40  
 16 Criswell, Katherine       12 RY-PV                  41.34      42.68  
 17 Forrest, Aidan G          11 GATR-VA                41.58      42.94  
 18 Criswell, Mamie           12 RY-PV                  44.62      43.24  
 19 Myers, Taylor J           11 GATR-VA                49.02      45.30  
 20 Hottle, Samantha C        12 RY-PV                     NT      45.87  
 21 Anderson, Lauren L        11 CYAC-VA                   NT      46.61  
 22 Hendell, ann M            12 GATR-VA                   NT      47.87  
 23 Flood, Caroline E         11 RY-PV                  47.48      49.10  
 24 Yost, Bethany O           11 GATR-VA                   NT      54.50  
 25 Miller, Julia Z           11 SMAC-VA              1:14.67    1:06.63  
 -- Hendell, Merry L          12 GATR-VA                   NT         DQ  
 
Event 38  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Will C             11 STRM-VA                31.59      31.25  
  2 Bautista, Adam J          12 SMAC-VA                   NT      33.63  
  3 Strickler, Sawyer J       11 GATR-VA                34.49      33.86  
  4 Vikhman, Nathan           11 RY-PV                  35.88      34.43  
  5 King, Dylan J             12 GATR-VA                35.25      35.02  
  6 Moriarty, Jack P          12 GATR-VA                39.17      39.20  
  7 Lenz, Parker T            12 GATR-VA                43.25      39.43  
  8 Lewis, Jack A             11 CYAC-VA                   NT      41.83  
  9 Caister, Cabell H         11 SMAC-VA                49.17      41.87  
 10 Ghotra, Hargun S          11 GATR-VA                   NT      44.43  
 11 Williams, Andrew J        11 RY-PV                  48.76      47.22  
 12 Owney, Reese W            11 CYAC-VA                   NT      59.67  
 13 Dickey, Nate G            11 CCA-VA               1:03.02    1:06.86  
 -- Martin, Cole S            12 GATR-VA                41.12         DQ  
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA              3:23.80    2:56.70  
                  36.96     1:22.19 (45.23)     2:09.91 (47.72)     2:56.70 (46.79)
  2 Davis, Emma K             12 SMAC-VA              3:12.14    3:03.08  
                  38.72     1:25.15 (46.43)     2:14.12 (48.97)     3:03.08 (48.96)
  3 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA              3:36.23    3:04.29  
                  36.70     1:22.36 (45.66)     2:12.50 (50.14)     3:04.29 (51.79)
  4 Blair, Naomi L            11 SMAC-VA              3:21.80    3:16.66  
                  39.72     1:32.32 (52.60)     2:23.68 (51.36)     3:16.66 (52.98)
  5 Mckellop, Paige A         11 SMAC-VA              3:42.68    3:25.47  
                  41.80     1:36.02 (54.22)   3:25.47 (1:49.45)                    
  6 Smith, Julia D            12 SMAC-VA              4:01.40    3:46.70  
                  44.14     1:42.73 (58.59)   2:45.52 (1:02.79)   3:46.70 (1:01.18)
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mckellop, Davis A         12 SMAC-VA              2:51.26    2:42.91  
                  33.84     1:14.89 (41.05)     2:00.46 (45.57)     2:42.91 (42.45)
  2 Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA              3:47.14    3:04.10  
                  36.56     1:22.75 (46.19)     2:14.45 (51.70)     3:04.10 (49.65)
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Langston, Ada             13 RY-PV                2:54.10    2:41.48  
                  32.32     1:13.94 (41.62)     1:58.70 (44.76)     2:41.48 (42.78)
 
Event 41  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cipolla, Petra            16 STRM-VA                   NT    2:11.79  
                  29.81     1:03.08 (33.27)     1:36.83 (33.75)     2:11.79 (34.96)
  2 Young, Libby P            17 SMAC-VA              2:35.03    2:41.81  
                  33.95     1:14.14 (40.19)     1:57.52 (43.38)     2:41.81 (44.29)
 
Event 42  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Ben S              14 SMAC-VA              2:10.20    2:18.15  
                  31.15     1:06.36 (35.21)     1:42.92 (36.56)     2:18.15 (35.23)
  2 Garono, Anthony D         13 CYAC-VA              2:37.36    2:33.95  
                  33.23     1:13.13 (39.90)     1:53.99 (40.86)     2:33.95 (39.96)
  3 Mercer, Ryan              13 SMAC-VA              3:16.72    2:59.75  
                  36.19     1:21.53 (45.34)     2:10.24 (48.71)     2:59.75 (49.51)
 
Event 42  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Tate T            16 SMAC-VA              2:01.65    2:11.92  
                  28.96     1:02.58 (33.62)     1:37.45 (34.87)     2:11.92 (34.47)
 
Event 43  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfaff, Ali J              12 STRM-VA              2:28.98    2:28.07  
                  31.72     1:07.44 (35.72)     1:54.76 (47.32)     2:28.07 (33.31)
  2 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA              2:47.96    2:45.64  
                  37.69     1:19.62 (41.93)     2:09.17 (49.55)     2:45.64 (36.47)
  3 Breeden, Emily F          11 SMAC-VA              2:55.78    2:46.75  
                  36.96     1:21.03 (44.07)     2:09.66 (48.63)     2:46.75 (37.09)
  4 Blair, Naomi L            11 SMAC-VA              3:13.67    2:54.04  
                  43.20     1:26.13 (42.93)     2:17.96 (51.83)     2:54.04 (36.08)
  5 Williams, Annalise M      12 RY-PV                3:21.24    2:54.39  
                  45.38     1:30.23 (44.85)     2:18.54 (48.31)     2:54.39 (35.85)
  6 Wilson, Ella A            12 RY-PV                     NT    2:55.15  
                  37.35     1:23.86 (46.51)     2:16.78 (52.92)     2:55.15 (38.37)
  7 Mckellop, Paige A         11 SMAC-VA              3:00.35    2:59.28  
                  40.85     1:26.72 (45.87)     2:20.58 (53.86)     2:59.28 (38.70)
  8 Davis, Emma K             12 SMAC-VA              2:49.69    3:02.03  
                  40.07     1:23.65 (43.58)   3:02.03 (1:38.38)                    
  9 Hodge, Emma C             12 CCA-VA                    NT    3:14.43  
                  45.48     1:35.59 (50.11)     2:30.08 (54.49)     3:14.43 (44.35)
 10 Wright, Carolyn           11 RY-PV                     NT    3:18.30  
                  44.61     1:37.30 (52.69)     2:34.44 (57.14)     3:18.30 (43.86)
 11 Criswell, Katherine       12 RY-PV                     NT    3:21.20  
                  47.51     1:35.66 (48.15)   2:38.38 (1:02.72)     3:21.20 (42.82)
 12 Wagner, Ella P            11 CYAC-VA                   NT    3:21.98  
                  43.20     1:35.89 (52.69)   2:38.91 (1:03.02)     3:21.98 (43.07)
 13 Forrest, Aidan G          11 GATR-VA                   NT    3:25.62  
                  47.01     1:38.89 (51.88)     2:36.44 (57.55)     3:25.62 (49.18)
 14 Hottle, Samantha C        12 RY-PV                     NT    3:29.04  
                  48.47     1:45.17 (56.70)     2:42.00 (56.83)     3:29.04 (47.04)
 -- Wang, Amy C               12 GATR-VA              2:44.82         DQ  
                  32.69     1:15.14 (42.45)     2:01.71 (46.57)          DQ (39.30)
 
Event 44  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA              2:58.06    2:44.67  
                  36.91     1:20.87 (43.96)     2:09.29 (48.42)     2:44.67 (35.38)
  2 Strickler, Sawyer J       11 GATR-VA              2:49.42    2:45.72  
                  38.63     1:23.27 (44.64)     2:09.96 (46.69)     2:45.72 (35.76)
  3 Gibbs, Will C             11 STRM-VA              2:56.45    2:46.07  
                  34.50     1:16.92 (42.42)     2:12.77 (55.85)     2:46.07 (33.30)
  4 Ragsdale, Quinn S         12 GATR-VA                   NT    2:46.35  
                  37.94     1:20.92 (42.98)     2:09.89 (48.97)     2:46.35 (36.46)
  5 Bautista, Adam J          12 SMAC-VA                   NT    2:47.70  
                  34.75     1:21.54 (46.79)   2:47.70 (1:26.16)                    
  6 Chatterson, Nate R        12 CYAC-VA              2:52.92    2:54.95  
                  39.66     1:20.98 (41.32)     2:16.34 (55.36)     2:54.95 (38.61)
  7 Lewis, Jack A             11 CYAC-VA                   NT    3:00.07  
                  43.61     1:28.04 (44.43)     2:23.52 (55.48)     3:00.07 (36.55)
  8 Vikhman, Nathan           11 RY-PV                2:58.83    3:01.70  
                  38.75     1:25.12 (46.37)     2:21.60 (56.48)     3:01.70 (40.10)
 -- Caister, Cabell H         11 SMAC-VA                   NT         DQ  
                  41.98     1:33.78 (51.80)     2:32.97 (59.19)          DQ (43.39)
 
Event 45  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murie, Rachel H           14 SMAC-VA              2:24.51    2:37.05  
                  34.12     1:16.35 (42.23)     2:03.45 (47.10)     2:37.05 (33.60)
  2 Ragsdale, Audrey J        14 GATR-VA              2:31.11    2:37.31  
                  34.40                             2:02.92 ( )     2:37.31 (34.39)
  3 Niculescu, Gabby E        13 SMAC-VA              2:32.76    2:37.33  
                  32.62     1:09.64 (37.02)     2:00.89 (51.25)     2:37.33 (36.44)
  4 Malone, Madeline N        13 GATR-VA              2:35.46    2:38.98  
                  34.54     1:17.09 (42.55)     2:02.58 (45.49)     2:38.98 (36.40)
  5 Pfaff, Izzy A             14 STRM-VA              2:49.33    2:40.44  
                  33.77     1:12.79 (39.02)     2:05.61 (52.82)     2:40.44 (34.83)
  6 Czirjak, Eve M            13 GATR-VA              2:47.73    2:41.86  
                  36.89     1:19.90 (43.01)     2:06.62 (46.72)     2:41.86 (35.24)
  7 Pillion, Abby R           13 GATR-VA              2:40.38    2:42.88  
                  34.75     1:18.11 (43.36)     2:06.28 (48.17)     2:42.88 (36.60)
  8 Evans, Catherine          13 RY-PV                3:09.88    2:54.88  
                  37.62     1:21.18 (43.56)     2:12.83 (51.65)     2:54.88 (42.05)
  9 Dixon, Julia L            13 Acast-VA                  NT    3:09.11  
                  39.09     1:26.52 (47.43)     2:26.21 (59.69)     3:09.11 (42.90)
 -- Stovall, Zaria            14 RY-PV                2:55.26         DQ  
                  36.30     1:24.17 (47.87)     2:17.97 (53.80)          DQ (42.23)
 -- Mayfield, Corinne         13 GATR-VA              3:13.35         DQ  
                  39.77     1:27.52 (47.75)        DQ (1:29.49)                    
 
Event 45  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Kristen L         15 SMAC-VA              2:17.25    2:27.21  
                  30.35     1:07.88 (37.53)     1:53.44 (45.56)     2:27.21 (33.77)
  2 Woodworth, Emmaline G     15 SMAC-VA                   NT    2:37.07  
                  34.05     1:11.00 (36.95)     2:02.04 (51.04)     2:37.07 (35.03)
  3 Young, Libby P            17 SMAC-VA              2:35.64    2:37.56  
                  33.67     1:13.08 (39.41)     2:02.31 (49.23)     2:37.56 (35.25)
  4 Arndt, Olivia D           15 GATR-VA              2:45.38    2:38.15  
                  34.77     1:14.43 (39.66)     2:01.24 (46.81)     2:38.15 (36.91)
  5 Murie, Cameron M          16 SMAC-VA              2:22.45    2:41.75  
                  32.15     1:15.54 (43.39)     2:03.73 (48.19)     2:41.75 (38.02)
  6 Fitzgerald, McKina C      18 SMAC-VA              2:32.07    2:44.95  
                  33.89     1:14.85 (40.96)     2:07.79 (52.94)     2:44.95 (37.16)
  7 Hill, Emma K              17 SMAC-VA              2:33.97    2:45.43  
                  36.20     1:18.41 (42.21)     2:08.15 (49.74)     2:45.43 (37.28)
  8 Simeone, Lillian N        15 GATR-VA              3:17.71    2:46.42  
                  35.79     1:21.23 (45.44)     2:08.14 (46.91)     2:46.42 (38.28)
  9 Goldman, Klara            16 RY-PV                2:34.24    2:47.65  
                  33.89     1:16.56 (42.67)     2:08.62 (52.06)     2:47.65 (39.03)
 10 Riggan, Clara C           15 SMAC-VA              2:48.13    2:53.76  
                  38.07     1:22.98 (44.91)     2:13.23 (50.25)     2:53.76 (40.53)
 -- Goldman, Anna Marie       15 RY-PV                2:43.52         DQ  
                  34.90     1:17.69 (42.79)     2:07.39 (49.70)          DQ (37.29)
 
Event 46  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Miles M       14 SMAC-VA              2:22.70    2:20.30  
                  29.22     1:04.08 (34.86)     1:47.50 (43.42)     2:20.30 (32.80)
  2 Erb, Zachary J            13 GATR-VA              2:52.29    2:23.61  
                  31.62     1:08.38 (36.76)     1:50.16 (41.78)     2:23.61 (33.45)
  3 Strickland, Owen P        14 GATR-VA              2:21.82    2:24.52  
                  31.96     1:08.89 (36.93)     1:52.34 (43.45)     2:24.52 (32.18)
  4 Aldridge, Nick G          14 SMAC-VA              2:21.87    2:24.91  
                  30.62     1:07.64 (37.02)     1:50.12 (42.48)     2:24.91 (34.79)
  5 Cross, Teddy R            13 GATR-VA              2:33.45    2:28.24  
                  30.29     1:08.48 (38.19)     1:52.18 (43.70)     2:28.24 (36.06)
  6 Gibbs, Tal G              14 STRM-VA              2:28.13    2:29.43  
                  30.30     1:10.71 (40.41)     1:57.54 (46.83)     2:29.43 (31.89)
  7 Boswell, Ethan L          13 RY-PV                     NT    2:44.48  
                  34.08     1:16.07 (41.99)     2:05.26 (49.19)     2:44.48 (39.22)
  8 Vikhman, Mitchell         13 RY-PV                2:43.33    2:45.92  
                  34.54     1:19.98 (45.44)     2:05.42 (45.44)     2:45.92 (40.50)
  9 Shi, Daniel H             13 RY-PV                2:49.68    2:46.41  
                  37.32     1:21.02 (43.70)     2:08.56 (47.54)     2:46.41 (37.85)
 10 He, Franklin              13 CYAC-VA              2:56.07    2:54.45  
                  41.57     1:25.13 (43.56)     2:14.59 (49.46)     2:54.45 (39.86)
 11 Fairbanks, Austin R       14 GATR-VA              3:01.55    3:01.70  
                  35.20     1:19.01 (43.81)     2:17.01 (58.00)     3:01.70 (44.69)
 12 Hodge, Calvin E           13 CCA-VA               3:15.67    3:21.58  
                  45.15     1:36.14 (50.99)   2:38.38 (1:02.24)     3:21.58 (43.20)
 
Event 46  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Kyle             15 RY-PV                2:07.25    2:08.73  
                  26.96       59.61 (32.65)     1:38.62 (39.01)     2:08.73 (30.11)
  2 Snyder, Tate T            16 SMAC-VA              2:06.24    2:13.67  
                  27.68     1:03.20 (35.52)     1:43.27 (40.07)     2:13.67 (30.40)
  3 Cross, Charlie T          15 GATR-VA              2:13.83    2:15.31  
                  28.40     1:02.36 (33.96)     1:43.40 (41.04)     2:15.31 (31.91)
  4 Noser-Munoz, Jeremiah     16 RY-PV                2:17.43    2:19.97  
                  27.77     1:02.59 (34.82)     1:49.47 (46.88)     2:19.97 (30.50)
  5 Strickler, Luke D         16 GATR-VA              2:22.55    2:22.98  
                  29.86     1:06.82 (36.96)     1:52.36 (45.54)     2:22.98 (30.62)
  6 Recta, Jon P              15 RY-PV                2:34.33    2:30.74  
                  31.91     1:09.71 (37.80)     1:55.31 (45.60)     2:30.74 (35.43)
  7 Wang, Zach                16 RY-PV                2:35.91    2:34.20  
                  32.19     1:10.49 (38.30)     1:59.34 (48.85)     2:34.20 (34.86)
  8 Sellers, Jack E           15 GATR-VA              4:00.00    2:48.58  
                  36.39     1:20.86 (44.47)     2:10.34 (49.48)     2:48.58 (38.24)
  9 Einselen, Dominic C       16 Acast-VA             3:34.45    3:05.39  
                  41.76     1:30.11 (48.35)     2:25.30 (55.19)     3:05.39 (40.09)
 
Event 47  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfaff, Ali J              12 STRM-VA                39.05      37.25  
  2 Mayock-Bradley, Susanne   12 STRM-VA                37.25      37.38  
  3 Deeble, Zoe E             12 GATR-VA                40.57      38.60  
  4 Paschina, Maria E         11 GATR-VA                39.69      38.87  
  5 Alms, Melissa N           11 GATR-VA                39.84      39.42  
  6 Stovall, Nadja L          12 RY-PV                  39.90      41.02  
  7 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA                42.90      41.44  
  8 Monger, Lillye A          11 GATR-VA                45.41      42.02  
  9 Schwarzmann, Heidi J      12 STRM-VA                44.54      42.73  
  9 Lin, Katherine S          12 RY-PV                  43.25      42.73  
 11 Vaidhyanathan, Jaya       11 GATR-VA                42.49      43.51  
 12 Wright, Carolyn           11 RY-PV                  40.60      43.59  
 13 Myers, Taylor J           11 GATR-VA                43.84      44.70  
 14 Yost, Bethany O           11 GATR-VA                   NT      45.20  
 15 Wilson, Ella A            12 RY-PV                  46.66      45.58  
 16 Criswell, Mamie           12 RY-PV                  48.16      45.59  
 17 Hottle, Samantha C        12 RY-PV                     NT      47.20  
 18 Forrest, Aidan G          11 GATR-VA                45.48      47.69  
 19 Smith, Julia D            12 SMAC-VA                48.99      47.96  
 20 Zewil, Karmah Y           11 GATR-VA                47.90      48.32  
 21 Hodge, Emma C             12 CCA-VA                 51.62      49.92  
 22 Wagner, Ella P            11 CYAC-VA                   NT      51.12  
 23 Criswell, Katherine       12 RY-PV                  53.43      51.13  
 24 Anderson, Lauren L        11 CYAC-VA                   NT      51.92  
 25 Flood, Caroline E         11 RY-PV                  55.53      52.25  
 26 Hendell, Merry L          12 GATR-VA                   NT      53.90  
 27 Hendell, ann M            12 GATR-VA                   NT      56.19  
 28 Farley, Sydney M          12 Acast-VA             1:00.78    1:01.31  
 -- Miller, Julia Z           11 SMAC-VA                   NT         DQ  
 -- Burford, Abby L           11 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Miller, Kenna L           12 Acast-VA                  NT         DQ  
 
Event 48  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenz, Parker T            12 GATR-VA                42.65      41.34  
  2 Coughlin, Aidan C         12 RY-PV                     NT      42.91  
  3 King, Dylan J             12 GATR-VA                43.41      43.12  
  4 Hyslop, Douglas G         11 RY-PV                  44.72      44.05  
  5 Gibbs, Will C             11 STRM-VA                46.03      44.60  
  6 Barney, Benjamin H        12 STRM-VA                   NT      44.73  
  7 Caister, Cabell H         11 SMAC-VA                57.45      46.17  
  8 Moriarty, Jack P          12 GATR-VA                48.41      46.87  
  9 Martin, Cole S            12 GATR-VA                47.57      47.50  
 10 Ghotra, Hargun S          11 GATR-VA                   NT      48.90  
 11 Williams, Andrew J        11 RY-PV                  56.65      51.55  
 12 Owney, Reese W            11 CYAC-VA                58.13      54.98  
 -- Dickey, Nate G            11 CCA-VA               1:03.69         DQ  
 -- Ragsdale, Quinn S         12 GATR-VA                42.75         DQ  
 
Event 49  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mayock-Bradley, Susanne   12 STRM-VA              2:55.89    3:01.72  
                  40.31     1:26.51 (46.20)     2:14.43 (47.92)     3:01.72 (47.29)
  2 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA              3:23.95    3:04.89  
                  42.91     1:29.93 (47.02)     2:18.49 (48.56)     3:04.89 (46.40)
  3 Deeble, Zoe E             12 GATR-VA              3:03.25    3:06.46  
                  41.43     1:29.21 (47.78)     2:18.37 (49.16)     3:06.46 (48.09)
  4 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA              3:14.31    3:12.86  
                  42.04     1:31.13 (49.09)     2:22.63 (51.50)     3:12.86 (50.23)
  5 Criswell, Mamie           12 RY-PV                3:58.04    3:35.05  
                  47.35     1:43.10 (55.75)     2:39.18 (56.08)     3:35.05 (55.87)
 
Event 50  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mckellop, Davis A         12 SMAC-VA              2:51.99    2:50.64  
                  38.65     1:22.90 (44.25)     2:07.41 (44.51)     2:50.64 (43.23)
  2 Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA                   NT    3:09.13  
                  41.31     1:31.48 (50.17)     2:18.65 (47.17)     3:09.13 (50.48)
  3 Bautista, Adam J          12 SMAC-VA                   NT    3:10.01  
                  43.77     1:32.49 (48.72)     2:21.55 (49.06)     3:10.01 (48.46)
  4 Barney, Benjamin H        12 STRM-VA              3:58.53    3:34.07  
                  46.44     1:40.83 (54.39)     2:39.10 (58.27)     3:34.07 (54.97)
  5 Hyslop, Douglas G         11 RY-PV                     NT    3:41.16  
                  50.36     1:48.13 (57.77)   2:49.53 (1:01.40)     3:41.16 (51.63)
 
Event 51  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanstedt, Lucy E          14 STRM-VA              2:47.33    2:45.95  
                  36.22     1:18.71 (42.49)     2:02.53 (43.82)     2:45.95 (43.42)
  2 Malone, Madeline N        13 GATR-VA              2:53.45    2:54.57  
                  40.00     1:24.47 (44.47)     2:10.01 (45.54)     2:54.57 (44.56)
  3 Czirjak, Eve M            13 GATR-VA              2:56.56    2:57.86  
                  39.95     1:25.01 (45.06)     2:11.38 (46.37)     2:57.86 (46.48)
  4 Ragsdale, Audrey J        14 GATR-VA              2:54.66    2:59.06  
                  40.31     1:26.46 (46.15)     2:13.64 (47.18)     2:59.06 (45.42)
  5 Casey, Olivia K           14 STRM-VA              2:57.24    3:00.21  
                  40.82     1:27.34 (46.52)     2:13.29 (45.95)     3:00.21 (46.92)
  6 Langston, Ada             13 RY-PV                     NT    3:00.98  
                  40.57     1:26.78 (46.21)     2:14.67 (47.89)     3:00.98 (46.31)
  7 Guan, Yaoxia              14 RY-PV                3:07.63    3:01.56  
                  40.75     1:27.29 (46.54)     2:14.80 (47.51)     3:01.56 (46.76)
  8 Witt, Madison             14 RY-PV                3:08.25    3:04.88  
                  41.21     1:28.27 (47.06)     2:18.17 (49.90)     3:04.88 (46.71)
  9 Mayfield, Corinne         13 GATR-VA              4:00.00    3:17.11  
                  44.49     1:36.31 (51.82)     2:28.74 (52.43)     3:17.11 (48.37)
 10 Evans, Catherine          13 RY-PV                     NT    3:17.44  
                  44.03     1:35.27 (51.24)     2:26.14 (50.87)     3:17.44 (51.30)
 11 Dixon, Julia L            13 Acast-VA                  NT    3:37.06  
                  47.31     1:42.81 (55.50)     2:41.01 (58.20)     3:37.06 (56.05)
 12 Lamm, Kathryn I           13 GATR-VA              3:30.55    3:39.09  
                  48.31     1:43.50 (55.19)     2:41.73 (58.23)     3:39.09 (57.36)
 
Event 51  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arndt, Olivia D           15 GATR-VA              2:58.74    2:59.13  
                  40.17     1:25.90 (45.73)     2:13.21 (47.31)     2:59.13 (45.92)
  2 Goldman, Klara            16 RY-PV                3:10.87    3:12.92  
                  42.82     1:32.28 (49.46)     2:22.86 (50.58)     3:12.92 (50.06)
  3 Riggan, Clara C           15 SMAC-VA              3:08.73    3:25.29  
                  45.48     1:38.91 (53.43)     2:31.97 (53.06)     3:25.29 (53.32)
 
Event 52  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strickland, Hunter P      14 GATR-VA              2:31.54    2:29.89  
                  33.40     1:10.91 (37.51)     1:50.51 (39.60)     2:29.89 (39.38)
  2 Aldridge, Nick G          14 SMAC-VA              2:37.31    2:39.60  
                  35.26     1:16.21 (40.95)     1:58.30 (42.09)     2:39.60 (41.30)
  3 Erb, Zachary J            13 GATR-VA              3:05.99    2:43.92  
                  37.50     1:20.90 (43.40)     2:03.86 (42.96)     2:43.92 (40.06)
  4 Vikhman, Mitchell         13 RY-PV                3:02.00    2:57.74  
                  38.51     1:24.00 (45.49)     2:11.52 (47.52)     2:57.74 (46.22)
  5 Mercer, Ryan              13 SMAC-VA              3:03.69    2:57.99  
                  39.35     1:25.33 (45.98)     2:12.27 (46.94)     2:57.99 (45.72)
  6 Lawhorne, Carson W        13 SMAC-VA              3:06.05    3:00.76  
                  39.45     1:25.14 (45.69)     2:14.54 (49.40)     3:00.76 (46.22)
  7 Gibbs, Tal G              14 STRM-VA              2:55.70    3:01.34  
                  39.75     1:27.26 (47.51)     2:16.03 (48.77)     3:01.34 (45.31)
  8 Shi, Daniel H             13 RY-PV                     NT    3:07.79  
                  43.54     1:31.42 (47.88)     2:20.75 (49.33)     3:07.79 (47.04)
  9 Hodge, Calvin E           13 CCA-VA                    NT    3:07.89  
                  57.78   2:02.41 (1:04.63)   3:07.89 (1:05.48)         3:07.89 ( )
 10 He, Franklin              13 CYAC-VA                   NT    3:08.07  
                  40.56     1:28.06 (47.50)     2:18.78 (50.72)     3:08.07 (49.29)
 11 Boswell, Ethan L          13 RY-PV                     NT    3:09.71  
                  42.86     1:31.08 (48.22)     2:20.96 (49.88)     3:09.71 (48.75)
 12 Shomo, John A             14 STRM-VA              4:05.13    3:12.66  
                  41.24     1:29.39 (48.15)     2:20.37 (50.98)     3:12.66 (52.29)
 
Event 52  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross, Charlie T          15 GATR-VA              2:32.55    2:32.75  
                  33.07     1:10.66 (37.59)     1:51.36 (40.70)     2:32.75 (41.39)
  2 Recta, Jon P              15 RY-PV                2:46.26    2:45.51  
                  35.65     1:17.37 (41.72)     2:01.63 (44.26)     2:45.51 (43.88)
  3 Wang, Zach                16 RY-PV                2:57.36    2:59.14  
                  39.24     1:24.93 (45.69)     2:12.70 (47.77)     2:59.14 (46.44)
 
Event 53  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfaff, Ali J              12 STRM-VA              1:05.61    1:05.39  
                  31.88     1:05.39 (33.51)                                        
  2 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA              1:12.12    1:14.80  
                  36.52     1:14.80 (38.28)                                        
  3 Paschina, Maria E         11 GATR-VA              1:13.62    1:15.11  
                  35.71     1:15.11 (39.40)                                        
  4 Lin, Katherine S          12 RY-PV                1:25.15    1:17.45  
                  37.95     1:17.45 (39.50)                                        
  5 Alms, Melissa N           11 GATR-VA              1:14.45    1:18.82  
                  37.72     1:18.82 (41.10)                                        
  6 Davis, Emma K             12 SMAC-VA              1:14.67    1:19.32  
                  38.59     1:19.32 (40.73)                                        
  7 Vaidhyanathan, Jaya       11 GATR-VA              1:22.32    1:19.56  
                  38.33     1:19.56 (41.23)                                        
  8 Blair, Naomi L            11 SMAC-VA              1:28.74    1:20.95  
                  40.37     1:20.95 (40.58)                                        
  9 Breeden, Emily F          11 SMAC-VA              1:19.21    1:21.29  
                  40.23     1:21.29 (41.06)                                        
 10 Stovall, Nadja L          12 RY-PV                1:39.17    1:22.02  
                  39.80     1:22.02 (42.22)                                        
 11 Williams, Annalise M      12 RY-PV                1:25.68    1:22.52  
                  41.14     1:22.52 (41.38)                                        
 12 Monger, Lillye A          11 GATR-VA              1:24.27    1:24.03  
 13 Mckellop, Paige A         11 SMAC-VA              1:27.00    1:24.72  
                  41.69     1:24.72 (43.03)                                        
 14 Deeble, Zoe E             12 GATR-VA              1:27.47    1:25.24  
                  41.41     1:25.24 (43.83)                                        
 15 Smith, Julia D            12 SMAC-VA              1:28.42    1:25.70  
                  42.50     1:25.70 (43.20)                                        
 16 Criswell, Mamie           12 RY-PV                1:29.35    1:28.35  
                  44.10     1:28.35 (44.25)                                        
 17 Criswell, Katherine       12 RY-PV                1:26.65    1:31.26  
                  43.25     1:31.26 (48.01)                                        
 18 Myers, Taylor J           11 GATR-VA              1:40.65    1:31.90  
                  44.89     1:31.90 (47.01)                                        
 19 Flood, Caroline E         11 RY-PV                     NT    1:33.00  
                  45.79     1:33.00 (47.21)                                        
 20 Burford, Abby L           11 CYAC-VA                   NT    1:42.36  
                  48.80     1:42.36 (53.56)                                        
 21 Farley, Sydney M          12 Acast-VA                  NT    1:51.05  
                  53.48     1:51.05 (57.57)                                        
 22 Gutterman, Rose A         12 Acast-VA             2:04.42    2:01.02  
                  58.05   2:01.02 (1:02.97)                                        
 23 Miller, Kenna L           12 Acast-VA                  NT    2:15.46  
                1:02.65   2:15.46 (1:12.81)                                        
 24 Miller, Julia Z           11 SMAC-VA              2:17.13    2:25.22  
 -- Anderson, Lauren L        11 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 54  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mckellop, Davis A         12 SMAC-VA              1:09.08    1:08.06  
                  33.11     1:08.06 (34.95)                                        
  2 Ragsdale, Quinn S         12 GATR-VA              1:17.18    1:14.46  
                  36.15     1:14.46 (38.31)                                        
  3 Gibbs, Will C             11 STRM-VA              1:15.17    1:15.10  
                  36.87     1:15.10 (38.23)                                        
  4 Chatterson, Nate R        12 CYAC-VA              1:14.01    1:17.26  
                  38.05     1:17.26 (39.21)                                        
  5 Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA              1:39.69    1:19.91  
                  39.13     1:19.91 (40.78)                                        
  6 Lewis, Jack A             11 CYAC-VA              1:26.62    1:21.13  
                  39.27     1:21.13 (41.86)                                        
  7 Moriarty, Jack P          12 GATR-VA              1:45.74    1:22.96  
                1:23.10         1:22.96 ( )                                        
  8 Martin, Cole S            12 GATR-VA              1:35.67    1:23.49  
                  40.57     1:23.49 (42.92)                                        
  9 Strickler, Sawyer J       11 GATR-VA              1:20.80    1:23.74  
                  41.24     1:23.74 (42.50)                                        
 10 King, Dylan J             12 GATR-VA              1:35.66    1:25.44  
 11 Vikhman, Nathan           11 RY-PV                1:25.58    1:26.62  
 12 Lenz, Parker T            12 GATR-VA              1:35.66    1:29.08  
                  42.49     1:29.08 (46.59)                                        
 13 Ghotra, Hargun S          11 GATR-VA                   NT    1:38.16  
                  48.72     1:38.16 (49.44)                                        
 14 Williams, Andrew J        11 RY-PV                1:56.85    1:39.49  
 -- Owney, Reese W            11 CYAC-VA              1:53.65         DQ  
                  48.69          DQ (53.77)                                        
 -- Hyslop, Douglas G         11 RY-PV                     NT         DQ  
                  54.27          DQ (56.27)                                        
 -- Caister, Cabell H         11 SMAC-VA              1:43.63         DQ  
 
Event 55  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niculescu, Gabby E        13 SMAC-VA              1:07.58    1:06.48  
                  31.87     1:06.48 (34.61)                                        
  2 Pfaff, Izzy A             14 STRM-VA              1:11.84    1:09.01  
                  33.35     1:09.01 (35.66)                                        
  3 Hanstedt, Lucy E          14 STRM-VA              1:12.28    1:10.90  
  4 Ragsdale, Audrey J        14 GATR-VA              1:11.94    1:12.66  
                  34.54     1:12.66 (38.12)                                        
  5 Casey, Olivia K           14 STRM-VA              1:16.52    1:13.67  
                  35.94     1:13.67 (37.73)                                        
  6 Langston, Ada             13 RY-PV                1:13.13    1:15.37  
                  35.60     1:15.37 (39.77)                                        
  7 Witt, Madison             14 RY-PV                1:15.37    1:15.48  
                  36.39     1:15.48 (39.09)                                        
  8 Murie, Rachel H           14 SMAC-VA              1:09.48    1:17.57  
  9 Elkins, Alice A           14 SMAC-VA                   NT    1:18.55  
                  38.98     1:18.55 (39.57)                                        
 10 Pillion, Abby R           13 GATR-VA              1:19.12    1:18.91  
                  37.86     1:18.91 (41.05)                                        
 11 Malone, Madeline N        13 GATR-VA              1:20.76    1:19.53  
                  39.63     1:19.53 (39.90)                                        
 12 Czirjak, Eve M            13 GATR-VA              1:20.58    1:19.86  
                  39.86     1:19.86 (40.00)                                        
 13 Guan, Yaoxia              14 RY-PV                1:18.81    1:20.10  
                  38.44     1:20.10 (41.66)                                        
 14 Evans, Catherine          13 RY-PV                1:19.25    1:20.51  
                  39.08     1:20.51 (41.43)                                        
 15 Stovall, Zaria            14 RY-PV                1:31.44    1:26.79  
                  41.63     1:26.79 (45.16)                                        
 16 Lamm, Kathryn I           13 GATR-VA              1:41.34    1:39.48  
                  48.20     1:39.48 (51.28)                                        
 
Event 55  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cipolla, Petra            16 STRM-VA                   NT    1:01.56  
                  30.04     1:01.56 (31.52)                                        
  2 Wagner, Kristen L         15 SMAC-VA              1:03.85    1:04.90  
                  31.51     1:04.90 (33.39)                                        
  3 Woodworth, Emmaline G     15 SMAC-VA                   NT    1:08.05  
                  32.09     1:08.05 (35.96)                                        
  4 Strickland, Olivia R      16 GATR-VA              1:12.33    1:14.47  
  5 Murie, Cameron M          16 SMAC-VA              1:07.69    1:15.89  
                  35.54     1:15.89 (40.35)                                        
  6 Fitzgerald, McKina C      18 SMAC-VA              1:11.80    1:17.09  
                  37.66     1:17.09 (39.43)                                        
  7 Goldman, Anna Marie       15 RY-PV                1:15.33    1:17.67  
                  37.47     1:17.67 (40.20)                                        
  8 Hill, Emma K              17 SMAC-VA              1:09.66    1:18.98  
                  37.88     1:18.98 (41.10)                                        
  9 Simeone, Lillian N        15 GATR-VA              1:39.21    1:20.83  
                  40.18     1:20.83 (40.65)                                        
 
Event 56  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strickland, Hunter P      14 GATR-VA              1:00.19    1:03.06  
                  30.67     1:03.06 (32.39)                                        
  2 Fitzgerald, Miles M       14 SMAC-VA              1:04.34    1:03.30  
                  30.65     1:03.30 (32.65)                                        
  3 Erb, Zachary J            13 GATR-VA              1:06.07    1:05.65  
                  32.19     1:05.65 (33.46)                                        
  4 Strickland, Owen P        14 GATR-VA              1:07.43    1:06.39  
                  31.97     1:06.39 (34.42)                                        
  5 Gibbs, Tal G              14 STRM-VA              1:12.03    1:08.83  
                  33.87     1:08.83 (34.96)                                        
  6 Cross, Teddy R            13 GATR-VA              1:11.38    1:09.70  
                  33.78     1:09.70 (35.92)                                        
  7 Mercer, Ryan              13 SMAC-VA              1:14.40    1:11.49  
                  35.23     1:11.49 (36.26)                                        
  8 Lawhorne, Carson W        13 SMAC-VA              1:13.27    1:14.35  
                  36.03     1:14.35 (38.32)                                        
  9 He, Franklin              13 CYAC-VA              1:21.89    1:17.97  
                  37.82     1:17.97 (40.15)                                        
 10 Fairbanks, Austin R       14 GATR-VA              1:19.28    1:20.12  
                  38.52     1:20.12 (41.60)                                        
 11 Shomo, John A             14 STRM-VA              1:32.57    1:22.57  
                  40.35     1:22.57 (42.22)                                        
 12 Vikhman, Mitchell         13 RY-PV                1:20.17    1:23.06  
                  39.98     1:23.06 (43.08)                                        
 13 Stinnett, Dillon O        14 Acast-VA                  NT    1:49.76  
                  55.58     1:49.76 (54.18)                                        
 
Event 56  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Kyle             15 RY-PV                  58.42      58.49  
                  28.68       58.49 (29.81)                                        
  2 Noser-Munoz, Jeremiah     16 RY-PV                  59.48    1:00.78  
                  29.75     1:00.78 (31.03)                                        
  3 Cross, Charlie T          15 GATR-VA              1:03.80    1:03.25  
                  31.00     1:03.25 (32.25)                                        
  4 Strickler, Luke D         16 GATR-VA              1:07.97    1:06.25  
                  33.15     1:06.25 (33.10)                                        
  5 Cypser, Eric M            16 GATR-VA                   NT    1:07.68  
                  33.12     1:07.68 (34.56)                                        
  6 Wang, Zach                16 RY-PV                1:07.35    1:08.18  
                  33.04     1:08.18 (35.14)                                        
  7 Recta, Jon P              15 RY-PV                1:10.18    1:10.57  
                  34.35     1:10.57 (36.22)                                        
  8 Sellers, Jack E           15 GATR-VA              1:45.99    1:20.27  
  9 Einselen, Dominic C       16 Acast-VA                  NT    1:25.47  
 
Event 57  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            2:01.01    2:05.20  
     1) Breeden, Emily F 11             2) Weaber, Anna D 12              
     3) Wissler, Anna H 11              4) Blair, Naomi L 11              
                  31.58     1:02.60 (31.02)   2:05.20 (1:02.60)                    
  2 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'B'            2:14.54    2:15.83  
     1) Davis, Emma K 12                2) Mckellop, Paige A 11           
     3) White, Jayla M 10               4) Smith, Julia D 12              
                  33.22     1:07.90 (34.68)     1:40.75 (32.85)     2:15.83 (35.08)
 
Event 58  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            2:08.77    1:59.76  
     1) Vaughn, Eli B 11                2) Bautista, Adam J 12            
     3) Caister, Cabell H 11            4) Mckellop, Davis A 12           
                  30.13       59.38 (29.25)     1:33.55 (34.17)     1:59.76 (26.21)
 
Event 59  Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            1:45.67    1:48.98  
     1) Murie, Cameron M 16             2) Murie, Rachel H 14             
     3) Niculescu, Gabby E 13           4) Wagner, Kristen L 15           
                  27.15       55.41 (28.26)     1:23.23 (27.82)     1:48.98 (25.75)
  2 Rockbridge Storm Swim Team-VA  'A'                     NT    1:49.73  
     1) Hanstedt, Lucy E 14             2) Casey, Olivia K 14             
     3) Pfaff, Izzy A 14                4) Cipolla, Petra 16              
                  27.41       56.36 (28.95)     1:24.04 (27.68)     1:49.73 (25.69)
  3 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'B'            1:58.19    1:58.62  
     1) Young, Libby P 17               2) Hill, Emma K 17                
     3) Fitzgerald, McKina C 18         4) Riggan, Clara C 15             
                  30.49     1:00.93 (30.44)     1:30.22 (29.29)     1:58.62 (28.40)
 
Event 60  Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            1:41.84    1:42.93  
     1) Fitzgerald, Miles M 14          2) Aldridge, Nick G 14            
     3) Young, Ben S 14                 4) Snyder, Tate T 16              
                  25.00       50.67 (25.67)     1:18.40 (27.73)     1:42.93 (24.53)
 
Event 61  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheffield, Haley S        12 UN-CY-VA            12:10.06   12:00.20  
                  30.52     1:05.00 (34.48)     1:40.59 (35.59)     2:16.19 (35.60)
        2:51.83 (35.64)     3:27.54 (35.71)     4:03.58 (36.04)     4:39.73 (36.15)
        5:16.40 (36.67)     5:52.66 (36.26)     6:29.75 (37.09)     7:06.45 (36.70)
        7:43.82 (37.37)     8:20.94 (37.12)     8:58.42 (37.48)     9:35.90 (37.48)
       10:13.56 (37.66)    10:50.38 (36.82)    11:26.43 (36.05)    12:00.20 (33.77)
  2 Breeden, Emily F          11 SMAC-VA             14:34.47   13:14.82  
                  35.86     1:14.16 (38.30)     1:53.25 (39.09)     2:33.49 (40.24)
        3:13.80 (40.31)     3:53.49 (39.69)     4:33.04 (39.55)     5:13.45 (40.41)
        5:53.39 (39.94)     6:33.37 (39.98)     7:13.24 (39.87)     7:53.83 (40.59)
        8:34.14 (40.31)     9:14.87 (40.73)     9:55.42 (40.55)    10:36.44 (41.02)
       11:17.02 (40.58)    11:56.88 (39.86)    12:36.77 (39.89)    13:14.82 (38.05)
  3 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA             14:07.52   13:26.84  
                  34.18     1:13.20 (39.02)     1:54.22 (41.02)     2:34.71 (40.49)
        3:15.02 (40.31)     3:55.70 (40.68)     4:37.11 (41.41)     5:17.82 (40.71)
        5:59.10 (41.28)     6:40.70 (41.60)     7:21.81 (41.11)     8:02.98 (41.17)
        8:43.75 (40.77)     9:24.92 (41.17)    10:05.59 (40.67)    10:46.50 (40.91)
       11:26.85 (40.35)    12:07.41 (40.56)    12:47.95 (40.54)    13:26.84 (38.89)
  4 Mckellop, Paige A         11 SMAC-VA                   NT   14:04.81  
                  38.56     1:21.26 (42.70)     2:04.08 (42.82)     2:47.44 (43.36)
        3:30.38 (42.94)     4:12.80 (42.42)     4:55.68 (42.88)     5:38.82 (43.14)
        6:21.21 (42.39)     7:04.31 (43.10)     7:47.26 (42.95)     8:30.10 (42.84)
        9:12.58 (42.48)     9:54.92 (42.34)    10:38.05 (43.13)    11:20.92 (42.87)
       12:03.24 (42.32)    12:44.82 (41.58)    13:26.28 (41.46)    14:04.81 (38.53)
  5 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA             15:10.59   14:17.11  
                  35.88     1:17.62 (41.74)     2:00.52 (42.90)     2:43.81 (43.29)
        3:26.95 (43.14)     4:09.74 (42.79)     4:53.17 (43.43)     5:36.41 (43.24)
        6:20.22 (43.81)     7:03.98 (43.76)     7:47.59 (43.61)     8:31.92 (44.33)
        9:15.63 (43.71)     9:59.23 (43.60)    10:42.99 (43.76)    11:26.53 (43.54)
       12:09.45 (42.92)    12:53.41 (43.96)  14:17.11 (1:23.70)                    
  6 White, Jayla M            10 SMAC-VA                   NT   14:23.63  
                  39.04     1:21.45 (42.41)     2:05.16 (43.71)     2:48.31 (43.15)
        3:31.92 (43.61)     4:16.31 (44.39)     4:59.39 (43.08)     5:43.87 (44.48)
        6:27.75 (43.88)     7:11.78 (44.03)     7:54.69 (42.91)     8:38.85 (44.16)
        9:22.71 (43.86)    10:06.88 (44.17)    10:50.53 (43.65)    11:33.33 (42.80)
       12:16.76 (43.43)    13:00.19 (43.43)    13:42.86 (42.67)    14:23.63 (40.77)
  7 Smith, Julia D            12 SMAC-VA                   NT   14:28.61  
                  36.77     1:18.34 (41.57)     2:01.36 (43.02)     2:44.65 (43.29)
        3:29.12 (44.47)     4:12.72 (43.60)     4:56.34 (43.62)     5:40.41 (44.07)
        6:24.80 (44.39)     7:09.01 (44.21)     7:53.46 (44.45)     8:37.77 (44.31)
        9:21.89 (44.12)    10:06.27 (44.38)    10:50.53 (44.26)    11:34.33 (43.80)
       12:18.52 (44.19)    13:03.19 (44.67)    13:47.14 (43.95)    14:28.61 (41.47)
  8 Blair, Naomi L            11 SMAC-VA                   NT   14:39.02  
                  37.36     1:18.85 (41.49)     2:02.01 (43.16)     2:45.79 (43.78)
        3:30.62 (44.83)     4:15.62 (45.00)     5:00.95 (45.33)     5:44.79 (43.84)
        6:29.81 (45.02)     7:14.90 (45.09)     7:59.60 (44.70)     8:45.03 (45.43)
        9:30.18 (45.15)    10:15.48 (45.30)    11:01.16 (45.68)    11:44.79 (43.63)
       12:28.84 (44.05)    13:12.03 (43.19)    13:56.61 (44.58)    14:39.02 (42.41)
  9 White, Jakiah I            9 SMAC-VA                   NT   15:46.04  
                  41.57     1:29.95 (48.38)     2:16.22 (46.27)     3:04.65 (48.43)
        3:52.82 (48.17)     4:41.21 (48.39)     5:29.47 (48.26)     6:18.25 (48.78)
        7:07.13 (48.88)     7:57.11 (49.98)     8:45.46 (48.35)     9:33.10 (47.64)
       10:17.97 (44.87)    11:06.27 (48.30)    11:53.87 (47.60)    12:41.41 (47.54)
       13:27.53 (46.12)    14:15.80 (48.27)    15:02.48 (46.68)    15:46.04 (43.56)
 
Event 62  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Walker A           14 GATR-VA                   NT   11:08.83  
                  27.72     1:00.09 (32.37)     1:33.00 (32.91)     2:06.50 (33.50)
        2:40.70 (34.20)     3:13.96 (33.26)     3:47.18 (33.22)     4:22.16 (34.98)
        4:56.64 (34.48)     5:30.96 (34.32)     6:05.74 (34.78)     6:41.03 (35.29)
        7:15.29 (34.26)     7:49.05 (33.76)     8:23.38 (34.33)     8:57.83 (34.45)
        9:32.42 (34.59)    10:06.33 (33.91)    10:40.12 (33.79)    11:08.83 (28.71)
  2 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA             14:22.26   13:02.48  
                  33.93     1:12.41 (38.48)     1:51.58 (39.17)     2:30.08 (38.50)
        3:09.20 (39.12)     3:49.24 (40.04)     4:28.83 (39.59)     5:08.44 (39.61)
        5:48.19 (39.75)     6:27.91 (39.72)     7:08.20 (40.29)     7:48.24 (40.04)
        8:28.16 (39.92)     9:07.66 (39.50)     9:47.29 (39.63)    10:27.42 (40.13)
       11:06.15 (38.73)    11:45.89 (39.74)    12:25.09 (39.20)    13:02.48 (37.39)
  3 Bautista, Adam J          12 SMAC-VA                   NT   13:57.63  
                  35.26     1:14.59 (39.33)     1:56.25 (41.66)     2:38.29 (42.04)
        3:20.41 (42.12)     4:03.12 (42.71)     4:45.99 (42.87)     5:29.30 (43.31)
        6:12.77 (43.47)     6:55.55 (42.78)     7:38.12 (42.57)     8:20.32 (42.20)
        9:03.44 (43.12)     9:45.95 (42.51)    10:28.13 (42.18)    11:10.72 (42.59)
       11:53.23 (42.51)    12:35.20 (41.97)  13:57.63 (1:22.43)                    
  4 Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA                   NT   14:18.26  
                  35.84     1:17.83 (41.99)     1:59.68 (41.85)     2:43.38 (43.70)
        3:26.41 (43.03)     4:08.35 (41.94)     4:52.06 (43.71)     5:35.42 (43.36)
        6:18.31 (42.89)     7:02.20 (43.89)     7:46.27 (44.07)     8:29.81 (43.54)
        9:14.34 (44.53)     9:59.00 (44.66)    10:43.40 (44.40)    11:26.70 (43.30)
       12:10.19 (43.49)    12:53.59 (43.40)    13:37.35 (43.76)    14:18.26 (40.91)
 
Event 63  Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Meredith A        16 CYAC-VA             19:29.91   20:16.39  
                  31.84     1:08.03 (36.19)     1:45.41 (37.38)     2:23.38 (37.97)
        3:00.58 (37.20)     3:37.25 (36.67)     4:14.15 (36.90)     4:51.14 (36.99)
        5:28.12 (36.98)     6:05.05 (36.93)     6:41.85 (36.80)     7:18.32 (36.47)
        7:55.76 (37.44)     8:32.89 (37.13)     9:10.01 (37.12)     9:47.18 (37.17)
       10:24.27 (37.09)    11:01.99 (37.72)    11:39.13 (37.14)    12:16.38 (37.25)
       12:53.15 (36.77)    13:30.63 (37.48)    14:07.48 (36.85)    14:43.63 (36.15)
       15:20.68 (37.05)    15:58.04 (37.36)    16:34.84 (36.80)    17:12.80 (37.96)
       17:50.27 (37.47)    18:28.13 (37.86)    19:04.57 (36.44)    19:41.50 (36.93)
       20:16.39 (34.89)
 
Event 64  Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heilman, Matthew J        13 CYAC-VA                   NT   18:43.38  
                  31.00     1:05.57 (34.57)     1:40.43 (34.86)     2:14.69 (34.26)
        2:49.34 (34.65)     3:23.96 (34.62)     3:58.27 (34.31)     4:32.82 (34.55)
        5:07.68 (34.86)     5:42.32 (34.64)     6:16.41 (34.09)     6:51.14 (34.73)
        7:25.54 (34.40)     7:59.57 (34.03)     8:34.01 (34.44)     9:08.34 (34.33)
        9:42.26 (33.92)    10:16.40 (34.14)    10:50.57 (34.17)    11:24.66 (34.09)
       11:58.74 (34.08)    12:32.95 (34.21)    13:06.69 (33.74)    13:40.70 (34.01)
       14:14.76 (34.06)    14:48.79 (34.03)    15:22.97 (34.18)    15:57.20 (34.23)
       16:30.89 (33.69)    17:04.63 (33.74)    17:38.23 (33.60)    18:11.91 (33.68)
       18:43.38 (31.47)
  2 Mckellop, Davis A         12 SMAC-VA             20:31.71   19:35.85  
                  30.92     1:06.55 (35.63)     1:42.74 (36.19)     2:18.94 (36.20)
        2:55.06 (36.12)     3:31.49 (36.43)     4:07.42 (35.93)     4:43.75 (36.33)
        5:19.88 (36.13)     5:56.04 (36.16)     6:32.18 (36.14)     7:08.43 (36.25)
        7:44.11 (35.68)     8:20.01 (35.90)     8:56.00 (35.99)     9:31.79 (35.79)
       10:07.83 (36.04)    10:43.58 (35.75)    11:19.14 (35.56)    11:54.50 (35.36)
       12:29.99 (35.49)    13:05.64 (35.65)    13:41.38 (35.74)    14:17.18 (35.80)
       14:53.25 (36.07)    15:29.01 (35.76)    16:04.93 (35.92)    16:40.60 (35.67)
       17:16.27 (35.67)    17:51.89 (35.62)    18:27.42 (35.53)    19:03.02 (35.60)
       19:35.85 (32.83)
  3 Mercer, Ryan              13 SMAC-VA             21:58.61   20:42.59  
                  32.34     1:09.08 (36.74)     1:46.61 (37.53)     2:24.41 (37.80)
        3:01.95 (37.54)     3:39.90 (37.95)     4:17.58 (37.68)     4:55.89 (38.31)
        5:34.24 (38.35)     6:12.19 (37.95)     6:50.20 (38.01)     7:27.61 (37.41)
        8:05.47 (37.86)     8:43.14 (37.67)     9:21.67 (38.53)     9:59.33 (37.66)
       10:37.73 (38.40)    11:16.06 (38.33)    11:54.02 (37.96)    12:32.08 (38.06)
       13:09.88 (37.80)    13:48.19 (38.31)    14:26.50 (38.31)    15:04.41 (37.91)
       15:42.39 (37.98)    16:20.29 (37.90)    16:57.99 (37.70)    17:36.38 (38.39)
       18:15.10 (38.72)    18:52.85 (37.75)    19:30.28 (37.43)    20:06.49 (36.21)
       20:42.59 (36.10)
 
Event 65  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ismailova, Diana           9 GATR-VA              1:09.41    1:10.04  
                  32.80     1:10.04 (37.24)                                        
  2 White, Jayla M            10 SMAC-VA              1:14.84    1:12.78  
                  35.00     1:12.78 (37.78)                                        
  3 Salerno, Bella M          10 GATR-VA              1:14.03    1:16.61  
                  34.98     1:16.61 (41.63)                                        
  4 Moody, Macy H             10 GATR-VA              1:16.13    1:17.32  
                  36.41     1:17.32 (40.91)                                        
  5 Britt, Lauren P           10 GATR-VA              1:28.97    1:18.09  
                  36.19     1:18.09 (41.90)                                        
  6 Czirjak, Sara E           10 GATR-VA              1:17.63    1:18.45  
                  35.63     1:18.45 (42.82)                                        
  7 He, Sarina                 9 CYAC-VA              1:24.68    1:18.93  
                  37.63     1:18.93 (41.30)                                        
  8 Bing, Rachael C           10 GATR-VA              1:23.38    1:23.80  
                  39.36     1:23.80 (44.44)                                        
  9 Gao, Angelina              9 CYAC-VA              1:27.15    1:25.53  
                  40.84     1:25.53 (44.69)                                        
 10 White, Jakiah I            9 SMAC-VA              1:20.53    1:26.86  
                  41.71     1:26.86 (45.15)                                        
 11 Parhat, Eldana             9 RY-PV                1:31.23    1:27.90  
                  10.02   1:27.90 (1:17.88)                                        
 12 Kelsey, Carter E           9 CYAC-VA              1:35.21    1:28.96  
                  41.75     1:28.96 (47.21)                                        
 13 Neu, Maddy J              10 CYAC-VA              1:34.51    1:29.82  
                  41.67     1:29.82 (48.15)                                        
 14 Hooke, Ali P               9 GATR-VA              1:21.03    1:30.98  
                  42.22     1:30.98 (48.76)                                        
 15 Wenert, Olivia G           9 CYAC-VA              1:35.92    1:31.70  
                  43.53     1:31.70 (48.17)                                        
 16 Abdulaeva, Nicole         10 Acast-VA                  NT    1:33.75  
                  43.81     1:33.75 (49.94)                                        
 17 Douglas, Adeline M        10 GATR-VA              1:45.99    1:37.16  
 18 Harrop, Jessica A         10 SMAC-VA              1:41.25    1:38.28  
 19 Cobert, Lexi M             9 CYAC-VA              1:53.91    1:38.34  
                  44.61     1:38.34 (53.73)                                        
 20 Smith, Peyton E            9 CCA-VA               1:32.52    1:38.41  
                  42.95     1:38.41 (55.46)                                        
 21 Richardson, Anna K         9 SMAC-VA              1:41.04    1:39.46  
                  43.04     1:39.46 (56.42)                                        
 22 Loar, Brook B             10 Acast-VA                  NT    1:44.99  
                  52.08     1:44.99 (52.91)                                        
 23 Trella-Luedtke, Isabel G  10 Acast-VA                  NT    1:45.38  
 24 Rambo, Nell D              9 CYAC-VA                   NT    1:45.85  
 25 Skally, Shannon M         10 Acast-VA             1:52.59    1:46.63  
 26 Speicher, Olivia L         9 SMAC-VA              2:03.18    1:51.61  
                  51.52   1:51.61 (1:00.09)                                        
 
Event 66  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA              1:02.08    1:03.57  
                  30.18     1:03.57 (33.39)                                        
  2 Erb, Kaleb N              10 GATR-VA              1:07.66    1:09.47  
                  32.35     1:09.47 (37.12)                                        
  3 Moody, Asa S              10 GATR-VA              1:12.35    1:12.66  
                  35.44     1:12.66 (37.22)                                        
  4 Parks, Avery K            10 Acast-VA             1:24.62    1:14.41  
                  35.27     1:14.41 (39.14)                                        
  5 Thompson, Spencer L       10 CCA-VA               1:10.80    1:15.45  
                  35.97     1:15.45 (39.48)                                        
  6 Snyder, Trent O           10 SMAC-VA              1:17.60    1:16.39  
                  35.92     1:16.39 (40.47)                                        
  7 Straight, Jack D          10 SMAC-VA              1:25.13    1:19.68  
                  38.55     1:19.68 (41.13)                                        
  8 Klingel, Allen A           9 CYAC-VA                   NT    1:19.72  
                  36.83     1:19.72 (42.89)                                        
  9 Prickett, Fisher S         9 CYAC-VA              1:32.47    1:22.54  
                  40.99     1:22.54 (41.55)                                        
 10 Tungate, Ben L             9 CYAC-VA              1:27.48    1:23.27  
                  38.75     1:23.27 (44.52)                                        
 11 Alton, Lukas C             9 CYAC-VA              1:27.04    1:23.82  
                  39.83     1:23.82 (43.99)                                        
 12 Gillespie, Charlie W      10 CYAC-VA              1:23.31    1:24.86  
                  41.41     1:24.86 (43.45)                                        
 13 Daniero, Lucas J           9 CYAC-VA              1:34.34    1:25.19  
                  38.89     1:25.19 (46.30)                                        
 14 Kupcis, Dylan A           10 CYAC-VA                   NT    1:26.94  
                  42.36     1:26.94 (44.58)                                        
 15 Parhat, Elzat              9 RY-PV                1:32.58    1:33.18  
                  42.99     1:33.18 (50.19)                                        
 16 Stewart, Gunnar D         10 SMAC-VA              1:34.96    1:34.40  
 17 Bascom, William S          9 GATR-VA              1:40.30    1:35.14  
                  44.19     1:35.14 (50.95)                                        
 18 Hiner, Isaac B            10 GATR-VA              1:50.99    1:41.22  
                  47.28     1:41.22 (53.94)                                        
 19 Hull, Finn J              10 GATR-VA                   NT    1:42.09  
                  45.24     1:42.09 (56.85)                                        
 20 Burford, Joseph J          9 CYAC-VA              2:04.77    1:49.01  
 
Event 67  Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Emily M             6 GATR-VA                50.52      51.35  
  2 Strike, Sianna E           6 CYAC-VA              1:15.39    1:18.18  
  3 Vaughan, Marlee J          6 CCA-VA                    NT    1:19.90  
 
Event 67  Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayres, Meghan D            7 CYAC-VA                39.74      37.46  
  2 Lind, Alexa M              8 GATR-VA                40.47      38.50  
  3 Kupcis, Ellie C            8 CYAC-VA                39.73      38.68  
  4 Carter, Dilyn R            7 CYAC-VA                42.05      41.58  
  5 Heilman, Katherine A       7 CYAC-VA                44.95      42.20  
  6 Browne, Grace G            7 CYAC-VA                42.52      42.78  
  7 Shafer, Naomi R            8 GATR-VA                45.69      43.50  
  8 Salerno, Gabby R           7 GATR-VA                   NT      43.82  
  9 Deeble, Sadie C            8 GATR-VA                43.22      44.04  
 10 Dean, Cami M               8 GATR-VA                45.99      45.25  
 11 Renick, Madison K          8 CCA-VA                 50.27      46.67  
 12 Friesen, Jane M            8 CYAC-VA                58.67      47.81  
 13 Meadows, Emma F            8 CCA-VA                 47.38      49.04  
 14 Nylander, Emma W           7 SMAC-VA                55.99      53.10  
 15 Showalter, Tessa L         8 CYAC-VA              1:01.32      53.80  
 16 Combs, Annabelle P         7 CCA-VA                 59.41      54.12  
 17 Schwarzmann, Gigi G        7 STRM-VA                48.33      54.56  
 18 Testerman, Celie L         8 SMAC-VA                   NT      59.44  
 19 Marshall, Lily J           8 GATR-VA              1:04.56    1:03.51  
 20 White, Jaliyah E           7 SMAC-VA                   NT    1:05.21  
 -- Bowles, Maddie J           8 CCA-VA                 49.87         DQ  
 
Event 68  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ismailov, Yusuf            6 GATR-VA                   NT      58.16  
  2 Wenert, Luke J             6 CYAC-VA              1:05.34    1:00.07  
  3 Friesen, Max S             6 CYAC-VA                   NT    1:10.01  
  4 Noland, Walker J           6 CYAC-VA                   NT    1:16.83  
 
Event 68  Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaber, Anderson E         8 SMAC-VA                39.19      38.55  
  2 Straight, Christian B      8 SMAC-VA                42.68      39.69  
  3 Strike, Ty J               8 CYAC-VA                47.00      41.23  
  4 Giovannini, Niccolo J      7 CCA-VA                 47.33      42.03  
  5 Britt, Garrett W           7 GATR-VA                   NT      43.22  
  6 Tungate, Max L             7 CYAC-VA                55.46      44.76  
  7 Munchmeyer, Austin D       8 CYAC-VA                   NT      48.37  
  8 Burke, Cullen A            7 CCA-VA                 44.90      48.88  
  9 Bascom, Luke D             7 GATR-VA                   NT      49.03  
 10 Woodworth, Fisher R        8 SMAC-VA                   NT      50.42  
 11 Mejias, Keegan S           7 CYAC-VA                   NT      50.53  
 12 Fish, Xavier L             8 SMAC-VA                46.22      50.64  
 13 Chirichetti, Christian S   8 CYAC-VA                   NT      51.57  
 14 Rutherford, Eli J          7 CYAC-VA                59.91      51.67  
 15 He, Quinn T                8 SMAC-VA                   NT      51.91  
 16 Sullivan, Caleb J          7 CCA-VA               1:02.27      55.82  
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ismailova, Diana           9 GATR-VA                33.02      34.97  
  2 Moody, Macy H             10 GATR-VA                   NT      35.49  
  3 Czirjak, Sara E           10 GATR-VA                38.17      38.34  
  4 Salerno, Bella M          10 GATR-VA                39.09      40.45  
  5 Wenert, Olivia G           9 CYAC-VA                44.81      40.95  
  6 Parhat, Eldana             9 RY-PV                  44.48      43.04  
  7 Bing, Rachael C           10 GATR-VA                43.36      43.29  
  8 Hooke, Ali P               9 GATR-VA                40.44      44.93  
  9 Gao, Angelina              9 CYAC-VA                45.83      45.80  
 10 White, Jakiah I            9 SMAC-VA                46.79      46.74  
 11 Abdulaeva, Nicole         10 Acast-VA               51.21      47.90  
 12 He, Sarina                 9 CYAC-VA                   NT      48.65  
 13 Kelsey, Carter E           9 CYAC-VA                53.03      52.28  
 14 Richardson, Anna K         9 SMAC-VA                56.11      52.46  
 15 Douglas, Adeline M        10 GATR-VA                57.60      54.45  
 16 Speicher, Olivia L         9 SMAC-VA                58.37      55.04  
 17 Neu, Maddy J              10 CYAC-VA                   NT      58.66  
 18 Harrop, Jessica A         10 SMAC-VA              1:12.57      59.43  
 19 Smith, Peyton E            9 CCA-VA               1:00.13    1:09.51  
 20 Cobert, Lexi M             9 CYAC-VA              1:18.12    1:15.86  
 -- Britt, Lauren P           10 GATR-VA                51.38         DQ  
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA                34.28      34.29  
  2 Erb, Kaleb N              10 GATR-VA                36.63      34.73  
  3 Thompson, Spencer L       10 CCA-VA                 36.77      38.94  
  4 Klingel, Allen A           9 CYAC-VA                   NT      39.58  
  5 Rajapakse, Kyle           10 GATR-VA                41.59      40.62  
  6 Snyder, Trent O           10 SMAC-VA                43.84      40.82  
  7 Straight, Jack D          10 SMAC-VA                43.56      41.92  
  8 Tungate, Ben L             9 CYAC-VA                50.31      43.53  
  9 Gillespie, Charlie W      10 CYAC-VA                51.81      46.07  
 10 Daniero, Lucas J           9 CYAC-VA                49.78      46.63  
 11 Parhat, Elzat              9 RY-PV                  54.77      48.09  
 12 Stewart, Gunnar D         10 SMAC-VA              1:01.73      55.20  
 13 Bascom, William S          9 GATR-VA                59.69      55.90  
 14 Hull, Finn J              10 GATR-VA                   NT      57.92  
 15 Hiner, Isaac B            10 GATR-VA              1:02.99      59.35  
 16 Prickett, Fisher S         9 CYAC-VA              1:01.32    1:00.53  
 17 Johnson, Maguire E         9 CYAC-VA                   NT    1:05.74  
 -- Kupcis, Dylan A           10 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Peesapaty, Vedanth        10 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 71  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Emily M             6 GATR-VA                26.87      23.74  
 
Event 71  Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kupcis, Ellie C            8 CYAC-VA                28.60      21.10  
  2 Renick, Madison K          8 CCA-VA                 25.89      21.20  
  3 Salerno, Gabby R           7 GATR-VA                   NT      22.82  
  4 Deeble, Sadie C            8 GATR-VA                28.59      23.07  
  5 Dean, Cami M               8 GATR-VA                23.56      24.12  
  6 Shafer, Naomi R            8 GATR-VA                22.11      24.60  
  7 Bowles, Maddie J           8 CCA-VA                 30.40      26.34  
  8 Combs, Annabelle P         7 CCA-VA                    NT      27.86  
  9 Nylander, Emma W           7 SMAC-VA                29.69      27.96  
 10 Meadows, Emma F            8 CCA-VA                    NT      29.58  
 11 Showalter, Tessa L         8 CYAC-VA                   NT      31.01  
 12 Testerman, Celie L         8 SMAC-VA                31.05      35.77  
 -- White, Jaliyah E           7 SMAC-VA                   NT         DQ  
 -- Marshall, Lily J           8 GATR-VA                50.99         DQ  
 
Event 72  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wenert, Luke J             6 CYAC-VA                   NT      44.43  
 -- Ismailov, Yusuf            6 GATR-VA                   NT         DQ  
 
Event 72  Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Straight, Christian B      8 SMAC-VA                   NT      19.67  
  2 Giovannini, Niccolo J      7 CCA-VA                 23.33      22.31  
  3 Weaber, Anderson E         8 SMAC-VA                26.72      22.48  
  4 Britt, Garrett W           7 GATR-VA                43.53      24.49  
  5 Burke, Cullen A            7 CCA-VA                 28.69      26.94  
  6 Woodworth, Fisher R        8 SMAC-VA                   NT      30.37  
  7 Tungate, Max L             7 CYAC-VA                32.90      30.57  
 -- Roberts, David A           7 GATR-VA                   NT         DQ  
 -- Sullivan, Caleb J          7 CCA-VA                    NT         DQ  
 -- Fish, Xavier L             8 SMAC-VA                   NT         DQ  
 -- He, Quinn T                8 SMAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 73  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czirjak, Sara E           10 GATR-VA              2:57.77    2:56.34  
                  40.08     1:24.78 (44.70)     2:12.39 (47.61)     2:56.34 (43.95)
  2 White, Jayla M            10 SMAC-VA              3:05.69    2:56.65  
                  39.42     1:23.84 (44.42)     2:17.32 (53.48)     2:56.65 (39.33)
  3 Salerno, Bella M          10 GATR-VA              3:20.07    3:08.13  
                  16.19       43.97 (27.78)     1:33.66 (49.69)   3:08.13 (1:34.47)
  4 White, Jakiah I            9 SMAC-VA              3:29.98    3:32.80  
                  56.96     1:45.39 (48.43)   2:45.52 (1:00.13)     3:32.80 (47.28)
  5 Richardson, Anna K         9 SMAC-VA                   NT    4:02.03  
                  55.70     1:51.53 (55.83)   3:06.55 (1:15.02)     4:02.03 (55.48)
  6 Speicher, Olivia L         9 SMAC-VA                   NT    4:21.29  
 -- Harrop, Jessica A         10 SMAC-VA                   NT         DQ  
                1:03.10     2:03.05 (59.95)   3:21.36 (1:18.31)          DQ (52.00)
 
Event 74  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA              2:50.89    2:47.17  
                  38.47     1:20.80 (42.33)     2:11.45 (50.65)     2:47.17 (35.72)
  2 Klingel, Allen A           9 CYAC-VA                   NT    3:16.41  
                  40.62     1:29.28 (48.66)   2:32.19 (1:02.91)     3:16.41 (44.22)
  3 Snyder, Trent O           10 SMAC-VA              3:30.58    3:19.52  
                  47.61     1:37.91 (50.30)   2:39.43 (1:01.52)     3:19.52 (40.09)
  4 Gillespie, Charlie W      10 CYAC-VA              3:59.79    3:21.31  
                  46.92     1:39.12 (52.20)     2:38.35 (59.23)     3:21.31 (42.96)
  5 Daniero, Lucas J           9 CYAC-VA                   NT    3:36.61  
                  49.46     1:43.36 (53.90)   2:50.59 (1:07.23)     3:36.61 (46.02)
  6 Straight, Jack D          10 SMAC-VA              3:36.08    3:36.80  
                  52.12     1:49.54 (57.42)   2:52.55 (1:03.01)     3:36.80 (44.25)
  7 Parhat, Elzat              9 RY-PV                     NT    3:40.79  
                  49.64     1:47.67 (58.03)   2:50.87 (1:03.20)     3:40.79 (49.92)
 -- Alton, Lukas C             9 CYAC-VA                   NT         DQ  
                  48.43   2:48.06 (1:59.63)          DQ (47.62)                    
 -- Parks, Avery K            10 Acast-VA             3:16.60         DQ  
                  50.59     1:42.67 (52.08)     2:41.64 (58.97)          DQ (41.09)
 
Event 75  Girls 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Emily M             6 GATR-VA              1:07.24    1:07.72  
 -- Strike, Sianna E           6 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 75  Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayres, Meghan D            7 CYAC-VA                   NT      52.12  
  2 Deeble, Sadie C            8 GATR-VA                54.81      52.28  
  3 Lind, Alexa M              8 GATR-VA                58.57      55.07  
  4 Heilman, Katherine A       7 CYAC-VA                   NT      56.14  
  5 Friesen, Jane M            8 CYAC-VA                   NT      57.99  
  6 Kupcis, Ellie C            8 CYAC-VA                   NT    1:00.85  
  7 Meadows, Emma F            8 CCA-VA               1:06.86    1:03.52  
  8 Browne, Grace G            7 CYAC-VA              1:14.73    1:04.94  
  9 Schwarzmann, Gigi G        7 STRM-VA              1:06.86    1:08.05  
 10 Nylander, Emma W           7 SMAC-VA              1:22.88    1:08.90  
 11 Gwaltney, Reagan E         8 Acast-VA                  NT    1:09.00  
 12 Bowles, Maddie J           8 CCA-VA                    NT    1:10.43  
 13 Testerman, Celie L         8 SMAC-VA                   NT    1:31.88  
 14 Renick, Madison K          8 CCA-VA               2:09.54    1:39.76  
 -- Combs, Annabelle P         7 CCA-VA                    NT         DQ  
 
Event 76  Boys 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wenert, Luke J             6 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 76  Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giovannini, Niccolo J      7 CCA-VA                 49.95      49.06  
  2 Straight, Christian B      8 SMAC-VA              1:04.31    1:00.82  
  3 Weaber, Anderson E         8 SMAC-VA                   NT    1:03.21  
  4 Burke, Cullen A            7 CCA-VA               1:01.44    1:04.68  
  5 He, Quinn T                8 SMAC-VA                   NT    1:09.76  
 -- Bascom, Luke D             7 GATR-VA                   NT         DQ  
 -- Sullivan, Caleb J          7 CCA-VA                    NT         DQ  
 -- Strike, Ty J               8 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Munchmeyer, Austin D       8 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 77  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czirjak, Sara E           10 GATR-VA              1:22.43    1:24.32  
                  38.81     1:24.32 (45.51)                                        
  2 Ismailova, Diana           9 GATR-VA              1:26.97    1:32.90  
                  43.18     1:32.90 (49.72)                                        
  3 Bing, Rachael C           10 GATR-VA              1:50.78    1:34.47  
                  44.01     1:34.47 (50.46)                                        
  4 White, Jayla M            10 SMAC-VA              1:39.11    1:42.68  
                  47.39     1:42.68 (55.29)                                        
  5 Trella-Luedtke, Isabel G  10 Acast-VA                  NT    1:44.93  
                  48.83     1:44.93 (56.10)                                        
  6 Moody, Macy H             10 GATR-VA              1:41.12    1:45.53  
                  48.94     1:45.53 (56.59)                                        
  7 Parhat, Eldana             9 RY-PV                1:50.80    1:50.69  
                  49.32   1:50.69 (1:01.37)                                        
  8 Wenert, Olivia G           9 CYAC-VA              2:13.32    1:51.70  
                  54.65     1:51.70 (57.05)                                        
  9 He, Sarina                 9 CYAC-VA                   NT    1:52.22  
                  55.08     1:52.22 (57.14)                                        
 10 Douglas, Adeline M        10 GATR-VA              2:00.99    1:53.60  
                  53.76     1:53.60 (59.84)                                        
 11 Gao, Angelina              9 CYAC-VA                   NT    2:02.90  
                1:00.04   2:02.90 (1:02.86)                                        
 12 Smith, Peyton E            9 CCA-VA                    NT    2:04.45  
                  57.10   2:04.45 (1:07.35)                                        
 13 Hooke, Ali P               9 GATR-VA              1:51.03    2:05.20  
                  57.39   2:05.20 (1:07.81)                                        
 14 Speicher, Olivia L         9 SMAC-VA              2:05.48    2:06.51  
                  57.27   2:06.51 (1:09.24)                                        
 15 Kelsey, Carter E           9 CYAC-VA                   NT    2:07.55  
                1:00.55   2:07.55 (1:07.00)                                        
 16 Neu, Maddy J              10 CYAC-VA              2:13.80    2:15.91  
 17 Richardson, Anna K         9 SMAC-VA              2:44.45    2:20.26  
                1:05.34   2:20.26 (1:14.92)                                        
 -- Harrop, Jessica A         10 SMAC-VA                   NT         DQ  
                1:09.73        DQ (1:16.31)                                        
 
Event 78  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moody, Asa S              10 GATR-VA              1:34.27    1:31.82  
                  44.45     1:31.82 (47.37)                                        
  2 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA              1:29.46    1:32.01  
                  44.70     1:32.01 (47.31)                                        
  3 Erb, Kaleb N              10 GATR-VA              1:34.75    1:32.59  
                  44.07     1:32.59 (48.52)                                        
  4 Rajapakse, Kyle           10 GATR-VA              1:31.42    1:32.97  
                  45.52     1:32.97 (47.45)                                        
  5 Tungate, Ben L             9 CYAC-VA              1:56.99    1:50.11  
                  54.08     1:50.11 (56.03)                                        
  6 Gillespie, Charlie W      10 CYAC-VA              1:51.99    1:50.46  
  7 Snyder, Trent O           10 SMAC-VA              1:50.84    1:53.22  
                  52.12   1:53.22 (1:01.10)                                        
  8 Straight, Jack D          10 SMAC-VA              1:44.06    1:56.30  
                  54.36   1:56.30 (1:01.94)                                        
  9 Parks, Avery K            10 Acast-VA                  NT    1:59.63  
                  56.32   1:59.63 (1:03.31)                                        
 10 Stewart, Gunnar D         10 SMAC-VA                   NT    2:11.64  
                1:03.65   2:11.64 (1:07.99)                                        
 11 Kupcis, Dylan A           10 CYAC-VA                   NT    2:15.39  
                1:04.42   2:15.39 (1:10.97)                                        
 12 Bascom, William S          9 GATR-VA                   NT    2:18.64  
                1:05.93   2:18.64 (1:12.71)                                        
 
Event 79  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Emily M             6 GATR-VA                25.77      27.46  
  2 Strike, Sianna E           6 CYAC-VA                   NT      31.13  
  3 Vaughan, Marlee J          6 CCA-VA                    NT      31.46  
 
Event 79  Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Dilyn R            7 CYAC-VA                21.53      21.57  
  2 Bowles, Maddie J           8 CCA-VA                    NT      22.18  
  3 Browne, Grace G            7 CYAC-VA                22.03      22.43  
  4 Heilman, Katherine A       7 CYAC-VA                23.79      22.65  
  5 Lind, Alexa M              8 GATR-VA                22.19      22.66  
  6 Dean, Cami M               8 GATR-VA                30.99      22.68  
  7 Showalter, Tessa L         8 CYAC-VA                27.72      23.74  
  8 Renick, Madison K          8 CCA-VA                 26.69      24.02  
  9 Salerno, Gabby R           7 GATR-VA                   NT      24.07  
 10 Schwarzmann, Gigi G        7 STRM-VA                25.08      24.16  
 11 Shafer, Naomi R            8 GATR-VA                24.35      24.17  
 12 Friesen, Jane M            8 CYAC-VA                29.16      24.56  
 13 Deeble, Sadie C            8 GATR-VA                24.95      24.87  
 14 Nylander, Emma W           7 SMAC-VA                24.36      25.15  
 15 Meadows, Emma F            8 CCA-VA                 27.21      25.21  
 16 Gwaltney, Reagan E         8 Acast-VA               26.09      26.59  
 17 Combs, Annabelle P         7 CCA-VA                    NT      26.88  
 18 Testerman, Celie L         8 SMAC-VA                30.50      27.10  
 19 Martin, Samantha N         7 Acast-VA               45.70      30.46  
 20 Marshall, Lily J           8 GATR-VA                30.33      31.38  
 21 White, Jaliyah E           7 SMAC-VA                   NT      31.74  
 
Event 80  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ismailov, Yusuf            6 GATR-VA                27.02      30.43  
  2 Noland, Walker J           6 CYAC-VA                   NT      35.26  
  3 Friesen, Max S             6 CYAC-VA                   NT      45.47  
 
Event 80  Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaber, Anderson E         8 SMAC-VA                24.37      21.50  
  2 Straight, Christian B      8 SMAC-VA                23.39      21.98  
  3 Mejias, Keegan S           7 CYAC-VA                   NT      22.52  
  4 Giovannini, Niccolo J      7 CCA-VA                 26.63      23.56  
  5 Rutherford, Eli J          7 CYAC-VA                25.50      23.62  
  6 Strike, Ty J               8 CYAC-VA                30.47      24.12  
  7 Burke, Cullen A            7 CCA-VA                    NT      24.39  
  8 Tungate, Max L             7 CYAC-VA                25.22      25.12  
  9 Britt, Garrett W           7 GATR-VA                29.02      25.34  
 10 Chirichetti, Christian S   8 CYAC-VA                   NT      25.35  
 11 Woodworth, Fisher R        8 SMAC-VA                   NT      25.70  
 12 Martin, Chase S            8 Acast-VA               29.05      25.93  
 13 Fish, Xavier L             8 SMAC-VA                25.59      26.08  
 14 Bascom, Luke D             7 GATR-VA                   NT      28.07  
 15 He, Quinn T                8 SMAC-VA                   NT      29.24  
 16 Sullivan, Caleb J          7 CCA-VA                    NT      32.27  
 
Event 81  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moody, Macy H             10 GATR-VA                35.94      37.07  
  2 Ismailova, Diana           9 GATR-VA                36.12      37.62  
  3 White, Jayla M            10 SMAC-VA                41.34      38.71  
  4 Salerno, Bella M          10 GATR-VA                39.75      39.56  
  5 White, Jakiah I            9 SMAC-VA                44.12      40.14  
  6 Britt, Lauren P           10 GATR-VA                47.11      41.09  
  7 Bing, Rachael C           10 GATR-VA                43.41      42.38  
  8 He, Sarina                 9 CYAC-VA                   NT      44.07  
  9 Hooke, Ali P               9 GATR-VA                42.69      45.66  
 10 Abdulaeva, Nicole         10 Acast-VA                  NT      45.69  
 11 Skally, Shannon M         10 Acast-VA               48.41      46.78  
 12 Gao, Angelina              9 CYAC-VA                51.36      47.09  
 13 Parhat, Eldana             9 RY-PV                  46.52      47.26  
 14 Richardson, Anna K         9 SMAC-VA                48.32      48.73  
 15 Trella-Luedtke, Isabel G  10 Acast-VA                  NT      48.85  
 16 Douglas, Adeline M        10 GATR-VA                48.65      49.12  
 17 Harrop, Jessica A         10 SMAC-VA                56.68      50.08  
 18 Loar, Brook B             10 Acast-VA               55.48      50.43  
 19 Smith, Peyton E            9 CCA-VA                 50.93      51.04  
 20 Rambo, Nell D              9 CYAC-VA                   NT      52.06  
 21 Speicher, Olivia L         9 SMAC-VA                56.46      54.58  
 22 Neu, Maddy J              10 CYAC-VA                58.10      54.74  
 23 Kelsey, Carter E           9 CYAC-VA                52.16      56.43  
 
Event 82  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erb, Kaleb N              10 GATR-VA                35.95      35.90  
  2 Wissler, Sterling M       10 SMAC-VA                37.37      37.27  
  3 Moody, Asa S              10 GATR-VA                40.60      39.17  
  4 Thompson, Spencer L       10 CCA-VA                 38.54      41.12  
  5 Klingel, Allen A           9 CYAC-VA                   NT      41.28  
  6 Rajapakse, Kyle           10 GATR-VA                42.09      43.55  
  7 Snyder, Trent O           10 SMAC-VA                42.66      44.51  
  8 Alton, Lukas C             9 CYAC-VA                48.43      45.02  
  9 Tungate, Ben L             9 CYAC-VA                47.02      45.33  
 10 Parhat, Elzat              9 RY-PV                  44.87      46.27  
 11 Straight, Jack D          10 SMAC-VA                46.66      46.85  
 12 Stewart, Gunnar D         10 SMAC-VA                58.81      48.24  
 13 Kupcis, Dylan A           10 CYAC-VA                51.45      48.96  
 14 Bascom, William S          9 GATR-VA                53.30      50.01  
 15 Hiner, Isaac B            10 GATR-VA                55.99      50.73  
 16 Burford, Joseph J          9 CYAC-VA              1:03.57      54.79  
 17 Hull, Finn J              10 GATR-VA                   NT      55.34  
 18 Peesapaty, Vedanth        10 CYAC-VA              1:12.01    1:07.63  
 -- Prickett, Fisher S         9 CYAC-VA                   NT         DQ  
 -- Johnson, Maguire E         9 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 83  Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayres, Meghan D            7 CYAC-VA              1:37.41    1:28.24  
                  41.16     1:28.24 (47.08)                                        
  2 Lind, Alexa M              8 GATR-VA              1:35.99    1:33.53  
                  44.37     1:33.53 (49.16)                                        
  3 Heilman, Katherine A       7 CYAC-VA              1:43.37    1:35.19  
                  47.34     1:35.19 (47.85)                                        
  4 Bowles, Maddie J           8 CCA-VA               1:45.62    1:45.21  
  5 Browne, Grace G            7 CYAC-VA              1:47.17    1:48.77  
                  48.11   1:48.77 (1:00.66)                                        
  6 Nylander, Emma W           7 SMAC-VA              2:11.67    2:05.39  
                  56.50   2:05.39 (1:08.89)                                        
  7 Testerman, Celie L         8 SMAC-VA                   NT    2:19.33  
                1:04.27   2:19.33 (1:15.06)                                        
 
Event 84  Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Straight, Christian B      8 SMAC-VA              1:38.72    1:32.74  
                  44.04     1:32.74 (48.70)                                        
  2 Weaber, Anderson E         8 SMAC-VA              1:29.82    1:33.10  
                  45.47     1:33.10 (47.63)                                        
  3 Mejias, Keegan S           7 CYAC-VA                   NT    1:46.85  
                  44.76   1:46.85 (1:02.09)                                        
  4 Tungate, Max L             7 CYAC-VA              1:53.04    1:48.36  
                  49.31     1:48.36 (59.05)                                        
  5 Fish, Xavier L             8 SMAC-VA              1:55.02    1:58.10  
  6 Rutherford, Eli J          7 CYAC-VA                   NT    2:01.43  
                  56.75   2:01.43 (1:04.68)                                        
 
Event 85  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vast Gators-VA  'A'                                    NT    2:22.34  
     1) Moody, Macy H 10                2) Czirjak, Sara E 10             
     3) Ismailova, Diana 9              4) Salerno, Bella M 10            
                  36.81     1:15.02 (38.21)     1:50.83 (35.81)     2:22.34 (31.51)
  2 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            3:09.21    2:59.17  
     1) White, Jakiah I 9               2) Speicher, Olivia L 9           
     3) White, Jayla M 10               4) Richardson, Anna K 9           
                  42.28     1:36.46 (54.18)     2:14.72 (38.26)     2:59.17 (44.45)
  3 Piedmont Family YMCA-VA  'A'                      3:09.71    3:05.71  
     1) Kelsey, Carter E 9              2) He, Sarina 9                   
     3) Wenert, Olivia G 9              4) Gao, Angelina 9                
                  56.83     1:44.50 (47.67)     2:26.70 (42.20)     3:05.71 (39.01)
 
Event 86  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Family YMCA-VA  'A'                      2:58.40    2:43.85  
     1) Tungate, Ben L 9                2) Gillespie, Charlie W 10        
     3) Klingel, Allen A 9              4) Alton, Lukas C 9               
                  44.37     1:33.83 (49.46)     2:10.50 (36.67)     2:43.85 (33.35)
  2 Piedmont Family YMCA-VA  'B'                      3:45.79    3:17.65  
     1) Kupcis, Dylan A 10              2) Prickett, Fisher S 9           
     3) Daniero, Lucas J 9              4) Johnson, Maguire E 9           
                  48.03     1:45.23 (57.20)     2:31.33 (46.10)     3:17.65 (46.32)
 -- Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            2:39.80         DQ  
     1) Snyder, Trent O 10              2) Straight, Jack D 10            
     3) Wissler, Sterling M 10          4) Stewart, Gunnar D 10           
                  43.15     1:31.93 (48.78)     2:06.41 (34.48)          DQ (38.03)
 
Event 87  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedmont Family YMCA-VA  'A'                      1:26.38    1:27.24  
     1) Heilman, Katherine A 7          2) Ayres, Meghan D 7              
     3) Browne, Grace G 7               4) Kupcis, Ellie C 8              
                  47.01     1:27.24 (40.23)                                        
 
Event 88  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'                 NT    1:36.66  
     1) Woodworth, Fisher R 8           2) Straight, Christian B 8        
     3) Weaber, Anderson E 8            4) Fish, Xavier L 8               
                  51.06     1:36.66 (45.60)                                        
 -- Piedmont Family YMCA-VA  'B'                      2:01.88         DQ  
     1) Friesen, Max S 6                2) Munchmeyer, Austin D 8         
     3) Strike, Ty J 8                  4) Noland, Walker J 6             
                1:26.27          DQ (55.10)                                        
 
Event 89  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Amy C               12 GATR-VA              2:30.20    2:24.01  
                  32.15     1:08.28 (36.13)     1:46.28 (38.00)     2:24.01 (37.73)
  2 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA              2:46.90    2:28.49  
                  34.28     1:13.59 (39.31)     1:52.74 (39.15)     2:28.49 (35.75)
  3 Breeden, Emily F          11 SMAC-VA              2:29.77    2:28.81  
                  32.55     1:07.42 (34.87)     1:43.96 (36.54)     2:28.81 (44.85)
  4 Lin, Katherine S          12 RY-PV                2:25.02    2:29.13  
                  33.01     1:09.26 (36.25)     1:48.47 (39.21)     2:29.13 (40.66)
  5 Mckellop, Paige A         11 SMAC-VA              2:34.88    2:29.14  
                  34.36     1:12.32 (37.96)     1:50.11 (37.79)     2:29.14 (39.03)
  6 Deeble, Zoe E             12 GATR-VA              2:44.83    2:29.41  
                  34.94     1:13.84 (38.90)     1:51.92 (38.08)     2:29.41 (37.49)
  7 Williams, Annalise M      12 RY-PV                2:28.90    2:30.22  
                  34.50     1:13.75 (39.25)     1:52.74 (38.99)     2:30.22 (37.48)
  8 Blair, Naomi L            11 SMAC-VA              2:34.89    2:33.62  
                  34.09     1:14.39 (40.30)   2:33.62 (1:19.23)                    
  9 Hunt, Hadley M            11 CYAC-VA              3:15.62    2:43.13  
                  35.74     1:17.11 (41.37)     2:01.47 (44.36)     2:43.13 (41.66)
 10 Smith, Julia D            12 SMAC-VA              2:47.25    2:43.22  
                  35.78     1:17.03 (41.25)     2:00.20 (43.17)     2:43.22 (43.02)
 11 Kovacs, Valerie           11 RY-PV                2:48.03    2:43.73  
                  37.00     1:18.76 (41.76)     2:02.06 (43.30)     2:43.73 (41.67)
 12 Burford, Abby L           11 CYAC-VA              3:15.97    2:52.68  
                  36.23     1:18.93 (42.70)     2:06.89 (47.96)     2:52.68 (45.79)
 13 Wagner, Ella P            11 CYAC-VA                   NT    2:53.00  
                  39.14     1:22.45 (43.31)     2:08.25 (45.80)     2:53.00 (44.75)
 14 Flood, Caroline E         11 RY-PV                     NT    2:56.86  
                  38.80     1:24.85 (46.05)     2:11.78 (46.93)     2:56.86 (45.08)
 15 Schwarzmann, Heidi J      12 STRM-VA              2:56.77    2:57.46  
                  37.96     1:22.64 (44.68)     2:11.57 (48.93)     2:57.46 (45.89)
 16 Hottle, Samantha C        12 RY-PV                     NT    3:04.07  
                  39.66     1:26.20 (46.54)     2:16.75 (50.55)     3:04.07 (47.32)
 17 Anderson, Lauren L        11 CYAC-VA                   NT    3:12.52  
                  43.51     1:33.91 (50.40)   3:12.52 (1:38.61)                    
 18 Miller, Julia Z           11 SMAC-VA              4:15.59    3:44.04  
                  53.66                             2:50.52 ( )     3:44.04 (53.52)
 19 Miller, Kenna L           12 Acast-VA             3:59.43    3:55.35  
                  50.86   1:51.72 (1:00.86)   3:55.35 (2:03.63)                    
 20 Farley, Sydney M          12 Acast-VA             4:16.33    4:05.63  
                  53.44   1:59.06 (1:05.62)   3:06.22 (1:07.16)     4:05.63 (59.41)
 
Event 90  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mckellop, Davis A         12 SMAC-VA              2:09.38    2:09.16  
                  29.50     1:03.10 (33.60)     1:36.99 (33.89)     2:09.16 (32.17)
  2 Gibbs, Will C             11 STRM-VA              2:23.77    2:19.59  
                  31.41     1:08.14 (36.73)     1:45.61 (37.47)     2:19.59 (33.98)
  3 Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA              2:54.97    2:24.57  
                  32.92     1:10.44 (37.52)     1:48.85 (38.41)     2:24.57 (35.72)
  4 Martin, Cole S            12 GATR-VA              2:54.36    2:25.82  
                  32.32     1:08.91 (36.59)     1:46.67 (37.76)     2:25.82 (39.15)
  5 Lewis, Jack A             11 CYAC-VA              2:40.40    2:27.16  
                  32.26     1:10.25 (37.99)     1:48.86 (38.61)     2:27.16 (38.30)
  6 Bautista, Adam J          12 SMAC-VA              3:01.24    2:30.49  
                  33.93     1:12.31 (38.38)     1:52.41 (40.10)     2:30.49 (38.08)
  7 Ragsdale, Quinn S         12 GATR-VA                   NT    2:35.39  
                  32.81     1:12.57 (39.76)     1:54.86 (42.29)     2:35.39 (40.53)
  8 Vikhman, Nathan           11 RY-PV                2:55.43    2:38.83  
                  34.66     1:14.55 (39.89)     1:57.36 (42.81)     2:38.83 (41.47)
  9 Chatterson, Nate R        12 CYAC-VA              2:34.61    2:39.24  
                  33.72     1:14.10 (40.38)     1:57.67 (43.57)     2:39.24 (41.57)
 10 Caister, Cabell H         11 SMAC-VA                   NT    2:54.41  
                  36.79     1:21.31 (44.52)     2:07.88 (46.57)     2:54.41 (46.53)
 11 Williams, Andrew J        11 RY-PV                3:23.08    3:08.56  
 12 Thompson, Tyler           12 CCA-VA                    NT    3:13.79  
                  40.01     1:28.17 (48.16)     2:19.97 (51.80)     3:13.79 (53.82)
 13 Perry, Steven S           12 SMAC-VA                   NT    3:44.99  
                  49.19   1:50.34 (1:01.15)     2:49.50 (59.16)     3:44.99 (55.49)
 
Event 91  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niculescu, Gabby E        13 SMAC-VA              2:17.25    2:15.51  
                  30.66     1:05.97 (35.31)     1:41.44 (35.47)     2:15.51 (34.07)
  2 Murie, Rachel H           14 SMAC-VA              2:05.59    2:16.51  
                  32.50     1:06.70 (34.20)     1:42.69 (35.99)     2:16.51 (33.82)
  3 Schlueter, Rachel         14 RY-PV                     NT    2:17.13  
                  30.79     1:05.12 (34.33)     1:40.96 (35.84)     2:17.13 (36.17)
  4 Casey, Olivia K           14 STRM-VA              2:17.23    2:18.56  
                  31.50     1:07.03 (35.53)     1:43.28 (36.25)     2:18.56 (35.28)
  5 Ragsdale, Audrey J        14 GATR-VA                   NT    2:18.83  
                  30.29     1:04.23 (33.94)     1:41.35 (37.12)     2:18.83 (37.48)
  6 Langston, Ada             13 RY-PV                2:19.40    2:20.71  
                  30.85     1:06.65 (35.80)     1:44.25 (37.60)     2:20.71 (36.46)
  7 Guan, Yaoxia              14 RY-PV                2:25.79    2:27.65  
                  33.99     1:11.99 (38.00)     1:50.59 (38.60)     2:27.65 (37.06)
  8 Czirjak, Eve M            13 GATR-VA              2:29.43    2:30.58  
                  34.06     1:12.77 (38.71)     1:52.36 (39.59)     2:30.58 (38.22)
  9 Dixon, Julia L            13 Acast-VA                  NT    2:37.27  
                  33.54     1:12.91 (39.37)     1:55.29 (42.38)     2:37.27 (41.98)
 10 Taylor, Amelia M          14 GATR-VA              2:45.73    2:46.62  
                  35.85                             2:02.72 ( )     2:46.62 (43.90)
 11 Lamm, Kathryn I           13 GATR-VA              3:15.66    3:09.82  
                  41.10     1:28.00 (46.90)     2:18.32 (50.32)     3:09.82 (51.50)
 
Event 91  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cipolla, Petra            16 STRM-VA                   NT    1:58.72  
                  27.86       58.15 (30.29)     1:28.57 (30.42)     1:58.72 (30.15)
  2 Wagner, Kristen L         15 SMAC-VA              1:59.39    2:07.02  
                  28.64     1:00.53 (31.89)     1:33.84 (33.31)     2:07.02 (33.18)
  3 McNaul, Caylyn D          17 GATR-VA              2:04.09    2:14.27  
                  29.21     1:03.16 (33.95)     1:39.00 (35.84)     2:14.27 (35.27)
  4 Murie, Cameron M          16 SMAC-VA              2:01.78    2:16.38  
                  30.19     1:05.65 (35.46)     1:42.39 (36.74)     2:16.38 (33.99)
  5 Morris, Aubree F          17 GATR-VA              2:07.43    2:16.87  
                  30.61     1:04.56 (33.95)     1:40.22 (35.66)     2:16.87 (36.65)
  6 Fitzgerald, McKina C      18 SMAC-VA              2:07.43    2:20.34  
                  32.50     1:07.61 (35.11)     1:43.91 (36.30)     2:20.34 (36.43)
  7 Arndt, Olivia D           15 GATR-VA              2:22.74    2:22.00  
                  31.99     1:07.68 (35.69)     1:45.07 (37.39)     2:22.00 (36.93)
  8 Strickland, Olivia R      16 GATR-VA              2:28.82    2:27.61  
                  32.75     1:10.88 (38.13)     1:49.50 (38.62)     2:27.61 (38.11)
  9 Simeone, Lillian N        15 GATR-VA              2:52.37    2:32.92  
                  35.40     1:14.38 (38.98)     1:54.64 (40.26)     2:32.92 (38.28)
 10 Riggan, Clara C           15 SMAC-VA              2:19.08    2:36.09  
                  35.49     1:14.78 (39.29)     1:55.54 (40.76)     2:36.09 (40.55)
 
Event 92  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Ben S              14 SMAC-VA              2:00.54    2:01.35  
                  28.19       59.39 (31.20)     1:30.46 (31.07)     2:01.35 (30.89)
  2 Fitzgerald, Miles M       14 SMAC-VA              2:04.61    2:04.14  
                  27.38       59.18 (31.80)     1:31.62 (32.44)     2:04.14 (32.52)
  3 Garono, Anthony D         13 CYAC-VA              2:09.81    2:05.93  
                  28.60       59.69 (31.09)     1:32.75 (33.06)     2:05.93 (33.18)
  4 Gibbs, Tal G              14 STRM-VA              2:10.66    2:06.82  
                  29.94     1:03.25 (33.31)     1:36.32 (33.07)     2:06.82 (30.50)
  5 Strickland, Owen P        14 GATR-VA              2:08.83    2:06.86  
                  27.42       59.21 (31.79)     1:33.00 (33.79)     2:06.86 (33.86)
  6 Aldridge, Nick G          14 SMAC-VA              2:08.18    2:07.77  
                  28.86     1:01.62 (32.76)     1:35.58 (33.96)     2:07.77 (32.19)
  7 Lawhorne, Carson W        13 SMAC-VA              2:10.21    2:10.09  
                  28.57     1:00.99 (32.42)     1:35.26 (34.27)     2:10.09 (34.83)
  8 Erb, Zachary J            13 GATR-VA              2:45.67    2:11.37  
                  29.00     1:02.54 (33.54)     1:37.70 (35.16)     2:11.37 (33.67)
  9 Mercer, Ryan              13 SMAC-VA              2:17.56    2:15.01  
                  29.69     1:04.10 (34.41)     1:39.88 (35.78)     2:15.01 (35.13)
 10 Cross, Teddy R            13 GATR-VA                   NT    2:19.78  
                  29.66     1:05.08 (35.42)     1:42.35 (37.27)     2:19.78 (37.43)
 11 Shi, Daniel H             13 RY-PV                1:57.50    2:29.07  
                  32.25     1:09.59 (37.34)     1:49.90 (40.31)     2:29.07 (39.17)
 12 Hunt, Jackson J           13 CYAC-VA              2:26.89    2:29.43  
                  31.97     1:09.45 (37.48)     1:49.14 (39.69)     2:29.43 (40.29)
 13 He, Franklin              13 CYAC-VA              2:53.60    2:32.88  
                  32.56     1:10.42 (37.86)     1:51.82 (41.40)     2:32.88 (41.06)
 14 Fairbanks, Austin R       14 GATR-VA                   NT    2:35.29  
                  34.27     1:12.98 (38.71)     1:54.18 (41.20)     2:35.29 (41.11)
 15 Stinnett, Dillon O        14 Acast-VA             4:03.32    3:31.09  
                  44.75     1:40.87 (56.12)     2:37.14 (56.27)     3:31.09 (53.95)
 
Event 92  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Kyle             15 RY-PV                1:51.66    1:55.34  
                  26.15       55.22 (29.07)     1:25.89 (30.67)     1:55.34 (29.45)
  2 Cross, Charlie T          15 GATR-VA                   NT    2:04.49  
                  26.48       57.99 (31.51)     1:31.41 (33.42)     2:04.49 (33.08)
  3 Wang, Zach                16 RY-PV                2:16.02    2:11.72  
                  28.97     1:03.36 (34.39)     1:38.95 (35.59)     2:11.72 (32.77)
  4 Cypser, Eric M            16 GATR-VA                   NT    2:16.24  
                  28.97     1:03.03 (34.06)     1:40.53 (37.50)     2:16.24 (35.71)
 
Event 93  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alms, Melissa N           11 GATR-VA              1:16.76    1:11.40  
                  31.57     1:11.40 (39.83)                                        
  2 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA              1:19.76    1:17.29  
                  34.93     1:17.29 (42.36)                                        
  3 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA              1:33.27    1:19.67  
                  36.79     1:19.67 (42.88)                                        
  4 Lin, Katherine S          12 RY-PV                1:21.36    1:20.38  
                  12.53   1:20.38 (1:07.85)                                        
  5 Davis, Emma K             12 SMAC-VA              1:22.02    1:23.35  
                  38.40     1:23.35 (44.95)                                        
  6 Hottle, Samantha C        12 RY-PV                     NT    1:45.62  
                  47.82     1:45.62 (57.80)                                        
 
Event 94  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schlueter, Mathew         12 RY-PV                     NT    1:08.94  
                  32.51     1:08.94 (36.43)                                        
  2 Gibbs, Will C             11 STRM-VA              1:14.68    1:12.40  
                  32.63     1:12.40 (39.77)                                        
  3 Vikhman, Nathan           11 RY-PV                1:27.09    1:26.50  
                  38.62     1:26.50 (47.88)                                        
 -- Strickler, Sawyer J       11 GATR-VA              1:23.67         DQ  
                  35.30          DQ (44.89)                                        
 
Event 95  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Keira L          14 GATR-VA              1:09.47    1:06.72  
                  30.72     1:06.72 (36.00)                                        
  2 Schlueter, Rachel         14 RY-PV                     NT    1:09.21  
                  32.46     1:09.21 (36.75)                                        
  3 Pillion, Abby R           13 GATR-VA              1:13.31    1:11.13  
                  31.97     1:11.13 (39.16)                                        
  4 Murie, Rachel H           14 SMAC-VA              1:04.15    1:11.55  
                  33.84     1:11.55 (37.71)                                        
  5 Cazenas, Katie            13 RY-PV                1:16.30    1:11.95  
                  32.67     1:11.95 (39.28)                                        
  6 Ragsdale, Audrey J        14 GATR-VA              1:16.18    1:16.63  
                  34.81     1:16.63 (41.82)                                        
  7 Czirjak, Eve M            13 GATR-VA              1:22.13    1:16.94  
                  35.49     1:16.94 (41.45)                                        
 
Event 95  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cipolla, Petra            16 STRM-VA                58.99      58.42  
                  28.92       58.42 (29.50)                                        
  2 Wagner, Kristen L         15 SMAC-VA              1:00.86    1:05.73  
                  30.72     1:05.73 (35.01)                                        
  3 Murie, Cameron M          16 SMAC-VA              1:04.06    1:09.16  
                  31.89     1:09.16 (37.27)                                        
  4 McNaul, Caylyn D          17 GATR-VA              1:03.77    1:09.94  
                  32.02     1:09.94 (37.92)                                        
  5 Morris, Aubree F          17 GATR-VA              1:03.40    1:09.96  
                  32.11     1:09.96 (37.85)                                        
  6 Young, Libby P            17 SMAC-VA              1:09.01    1:10.78  
                  33.12     1:10.78 (37.66)                                        
  7 Hill, Emma K              17 SMAC-VA              1:14.75    1:23.31  
                  36.92     1:23.31 (46.39)                                        
 
Event 96  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strickland, Hunter P      14 GATR-VA              1:01.14      58.43  
                  27.43       58.43 (31.00)                                        
  2 Young, Ben S              14 SMAC-VA              1:00.71    1:01.23  
                  29.18     1:01.23 (32.05)                                        
  3 Gibbs, Tal G              14 STRM-VA              1:03.59    1:04.28  
                  30.48     1:04.28 (33.80)                                        
  4 Fitzgerald, Miles M       14 SMAC-VA              1:09.95    1:05.34  
                  29.41     1:05.34 (35.93)                                        
  5 Vikhman, Mitchell         13 RY-PV                1:29.19    1:13.25  
                  32.41     1:13.25 (40.84)                                        
  6 Strickland, Owen P        14 GATR-VA              1:11.90    1:15.51  
                  34.44     1:15.51 (41.07)                                        
  7 Hunt, Jackson J           13 CYAC-VA                   NT    1:19.45  
                  35.06     1:19.45 (44.39)                                        
  8 Shi, Daniel H             13 RY-PV                1:20.37    1:21.55  
                  37.29     1:21.55 (44.26)                                        
  9 He, Franklin              13 CYAC-VA              1:42.94    1:31.47  
                  39.62     1:31.47 (51.85)                                        
 
Event 96  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Kyle             15 RY-PV                  55.15      57.55  
                  27.22       57.55 (30.33)                                        
  2 Wang, Zach                16 RY-PV                1:06.09    1:06.96  
                  31.68     1:06.96 (35.28)                                        
  3 Sellers, Jack E           15 GATR-VA              1:22.10    1:22.00  
                  36.99     1:22.00 (45.01)                                        
 
Event 97  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheffield, Haley S        12 UN-CY-VA             1:08.37    1:08.55  
                  30.70     1:08.55 (37.85)                                        
  2 Wang, Amy C               12 GATR-VA              1:14.29    1:12.82  
                  34.66     1:12.82 (38.16)                                        
  3 Alms, Melissa N           11 GATR-VA              1:16.15    1:13.84  
                  34.93     1:13.84 (38.91)                                        
  4 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA              1:20.19    1:15.99  
                  36.10     1:15.99 (39.89)                                        
  5 Tomaras, Julia L          11 GATR-VA              1:16.03    1:16.07  
                  36.84     1:16.07 (39.23)                                        
  6 Breeden, Emily F          11 SMAC-VA              1:23.24    1:17.68  
                  36.74     1:17.68 (40.94)                                        
  7 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA              1:24.52    1:18.32  
                  36.60     1:18.32 (41.72)                                        
  8 Vaidhyanathan, Jaya       11 GATR-VA              1:25.67    1:20.67  
                  36.00     1:20.67 (44.67)                                        
  9 Blair, Naomi L            11 SMAC-VA              1:29.28    1:22.80  
                  39.07     1:22.80 (43.73)                                        
 10 Schwarzmann, Heidi J      12 STRM-VA              1:30.19    1:24.39  
                  38.52     1:24.39 (45.87)                                        
 11 Hunt, Hadley M            11 CYAC-VA              1:31.24    1:24.84  
                  38.59     1:24.84 (46.25)                                        
 12 Davis, Emma K             12 SMAC-VA              1:19.56    1:26.73  
                  38.61     1:26.73 (48.12)                                        
 13 Myers, Taylor J           11 GATR-VA              1:32.65    1:28.49  
 14 Smith, Julia D            12 SMAC-VA              1:32.61    1:29.21  
                  41.32     1:29.21 (47.89)                                        
 15 Zewil, Karmah Y           11 GATR-VA              1:30.56    1:29.67  
                  40.65     1:29.67 (49.02)                                        
 16 Forrest, Aidan G          11 GATR-VA              1:30.90    1:29.68  
                  38.64     1:29.68 (51.04)                                        
 17 Wagner, Ella P            11 CYAC-VA                   NT    1:30.38  
                  40.89     1:30.38 (49.49)                                        
 18 Hottle, Samantha C        12 RY-PV                     NT    1:34.12  
                  45.54     1:34.12 (48.58)                                        
 19 Anderson, Lauren L        11 CYAC-VA                   NT    1:36.78  
                  44.46     1:36.78 (52.32)                                        
 20 Yeroian, Anna J           11 GATR-VA              1:30.66    1:38.27  
                  46.09     1:38.27 (52.18)                                        
 21 Flood, Caroline E         11 RY-PV                     NT    1:38.41  
                  45.84     1:38.41 (52.57)                                        
 22 Yost, Bethany O           11 GATR-VA                   NT    1:39.43  
                  47.63     1:39.43 (51.80)                                        
 -- Farley, Sydney M          12 Acast-VA                  NT         DQ  
                  51.83        DQ (1:07.55)                                        
 -- Miller, Julia Z           11 SMAC-VA                   NT         DQ  
                1:04.56        DQ (1:07.72)                                        
 
Event 98  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Quinn S         12 GATR-VA              1:17.78    1:14.70  
                  34.12     1:14.70 (40.58)                                        
  2 Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA              1:29.19    1:15.03  
                  34.44     1:15.03 (40.59)                                        
  3 Gibbs, Will C             11 STRM-VA              1:17.11    1:17.16  
                  34.28     1:17.16 (42.88)                                        
  4 Strickler, Sawyer J       11 GATR-VA              1:18.98    1:21.15  
                  38.59     1:21.15 (42.56)                                        
  5 Coughlin, Aidan C         12 RY-PV                     NT    1:21.39  
                  37.37     1:21.39 (44.02)                                        
  6 Chatterson, Nate R        12 CYAC-VA              1:19.88    1:21.53  
                  36.39     1:21.53 (45.14)                                        
  7 Lenz, Parker T            12 GATR-VA              1:31.71    1:21.58  
                  38.67     1:21.58 (42.91)                                        
  8 Martin, Cole S            12 GATR-VA              1:23.66    1:22.61  
                  37.36     1:22.61 (45.25)                                        
  9 Vikhman, Nathan           11 RY-PV                1:24.19    1:23.83  
                  38.83     1:23.83 (45.00)                                        
 10 Caister, Cabell H         11 SMAC-VA                   NT    1:31.83  
                  42.07     1:31.83 (49.76)                                        
 11 Sutton, James F           11 Acast-VA             1:34.65    1:33.00  
                  40.42     1:33.00 (52.58)                                        
 12 Williams, Andrew J        11 RY-PV                1:53.25    1:43.52  
                  50.09     1:43.52 (53.43)                                        
 13 Hyslop, Douglas G         11 RY-PV                     NT    1:44.58  
                  56.65     1:44.58 (47.93)                                        
 14 Perry, Steven S           12 SMAC-VA                   NT    1:48.93  
                  54.05     1:48.93 (54.88)                                        
 
Event 99  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanstedt, Lucy E          14 STRM-VA              1:18.64    1:16.49  
                  36.57     1:16.49 (39.92)                                        
  2 Czirjak, Eve M            13 GATR-VA              1:20.88    1:23.15  
                  39.41     1:23.15 (43.74)                                        
  3 Ragsdale, Audrey J        14 GATR-VA              1:24.43    1:23.16  
                  39.47     1:23.16 (43.69)                                        
  4 Langston, Ada             13 RY-PV                1:26.00    1:24.78  
                  40.44     1:24.78 (44.34)                                        
  5 Guan, Yaoxia              14 RY-PV                1:23.26    1:24.81  
                  39.78     1:24.81 (45.03)                                        
  6 Casey, Olivia K           14 STRM-VA              1:24.99    1:26.07  
                  41.42     1:26.07 (44.65)                                        
  7 Vernon, Emma N            14 GATR-VA              1:26.63    1:29.55  
                  42.37     1:29.55 (47.18)                                        
  8 Dixon, Julia L            13 Acast-VA                  NT    1:41.15  
                  47.91     1:41.15 (53.24)                                        
  9 Taylor, Amelia M          14 GATR-VA              1:43.07    1:41.50  
                  47.09     1:41.50 (54.41)                                        
 10 Lamm, Kathryn I           13 GATR-VA              1:39.36    1:41.56  
                  47.22     1:41.56 (54.34)                                        
 
Event 99  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNaul, Caylyn D          17 GATR-VA              1:09.96    1:16.48  
                  35.94     1:16.48 (40.54)                                        
  2 Arndt, Olivia D           15 GATR-VA              1:20.99    1:23.78  
                  39.31     1:23.78 (44.47)                                        
  3 Strickland, Olivia R      16 GATR-VA              1:20.39    1:24.04  
                  38.44     1:24.04 (45.60)                                        
  4 Simeone, Lillian N        15 GATR-VA              1:30.12    1:25.62  
                  40.35     1:25.62 (45.27)                                        
  5 Murie, Cameron M          16 SMAC-VA              1:17.71    1:25.89  
                  40.39     1:25.89 (45.50)                                        
  6 Riggan, Clara C           15 SMAC-VA              1:27.87    1:35.18  
                  44.60     1:35.18 (50.58)                                        
 
Event 100  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strickland, Hunter P      14 GATR-VA              1:10.03    1:09.88  
                  33.27     1:09.88 (36.61)                                        
  2 Aldridge, Nick G          14 SMAC-VA              1:13.49    1:15.05  
                  34.89     1:15.05 (40.16)                                        
  3 Erb, Zachary J            13 GATR-VA              1:16.69    1:15.94  
                  35.45     1:15.94 (40.49)                                        
  4 Cross, Teddy R            13 GATR-VA                   NT    1:16.62  
                  36.03     1:16.62 (40.59)                                        
  5 Gibbs, Tal G              14 STRM-VA              1:18.85    1:19.41  
                  37.76     1:19.41 (41.65)                                        
  6 Vikhman, Mitchell         13 RY-PV                1:17.75    1:20.37  
                  37.23     1:20.37 (43.14)                                        
  7 Mercer, Ryan              13 SMAC-VA              1:28.31    1:22.01  
                  38.01     1:22.01 (44.00)                                        
  8 Lawhorne, Carson W        13 SMAC-VA              1:24.20    1:23.82  
                  38.85     1:23.82 (44.97)                                        
  9 Shi, Daniel H             13 RY-PV                1:27.25    1:28.45  
                  43.38     1:28.45 (45.07)                                        
 10 He, Franklin              13 CYAC-VA              1:31.65    1:28.61  
                  41.90     1:28.61 (46.71)                                        
 11 Fairbanks, Austin R       14 GATR-VA                   NT    1:35.98  
                  43.88     1:35.98 (52.10)                                        
 12 Hunt, Jackson J           13 CYAC-VA                   NT    1:36.10  
                  43.68     1:36.10 (52.42)                                        
 
Event 100  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross, Charlie T          15 GATR-VA              1:05.61    1:07.27  
                  31.30     1:07.27 (35.97)                                        
  2 Johnson, Kyle             15 RY-PV                1:06.36    1:07.32  
                  31.93     1:07.32 (35.39)                                        
  3 Wang, Zach                16 RY-PV                1:18.40    1:19.62  
                  37.54     1:19.62 (42.08)                                        
  4 Sellers, Jack E           15 GATR-VA              1:25.63    1:28.34  
                  41.94     1:28.34 (46.40)                                        
 
Event 101  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomaras, Julia L          11 GATR-VA              1:19.67    1:22.16  
                  39.45     1:22.16 (42.71)                                        
  2 Mayock-Bradley, Susanne   12 STRM-VA              1:22.37    1:22.40  
                  39.13     1:22.40 (43.27)                                        
  3 Deeble, Zoe E             12 GATR-VA              1:27.41    1:27.31  
                  40.81     1:27.31 (46.50)                                        
  4 Alms, Melissa N           11 GATR-VA              1:35.65    1:27.62  
                  41.20     1:27.62 (46.42)                                        
  5 Williams, Annalise M      12 RY-PV                1:35.51    1:28.58  
                  42.45     1:28.58 (46.13)                                        
  6 Vaidhyanathan, Jaya       11 GATR-VA              1:40.55    1:34.27  
                  44.39     1:34.27 (49.88)                                        
  7 Mckellop, Paige A         11 SMAC-VA              1:39.66    1:34.44  
                  46.36     1:34.44 (48.08)                                        
  8 Myers, Taylor J           11 GATR-VA              1:39.89    1:38.87  
                  46.01     1:38.87 (52.86)                                        
  9 Hunt, Hadley M            11 CYAC-VA                   NT    1:42.21  
                  48.39     1:42.21 (53.82)                                        
 10 Kovacs, Valerie           11 RY-PV                1:40.73    1:42.54  
                  48.23     1:42.54 (54.31)                                        
 11 Schwarzmann, Heidi J      12 STRM-VA              1:36.06    1:43.10  
                  48.70     1:43.10 (54.40)                                        
 12 Forrest, Aidan G          11 GATR-VA              2:08.49    1:43.36  
                  47.44     1:43.36 (55.92)                                        
 13 Hottle, Samantha C        12 RY-PV                     NT    1:43.91  
                  49.22     1:43.91 (54.69)                                        
 14 Burford, Abby L           11 CYAC-VA                   NT    1:45.79  
                  50.14     1:45.79 (55.65)                                        
 15 Farley, Sydney M          12 Acast-VA             2:11.74    2:12.41  
                1:02.76   2:12.41 (1:09.65)                                        
 
Event 102  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mckellop, Davis A         12 SMAC-VA              1:16.28    1:18.22  
                  36.45     1:18.22 (41.77)                                        
  2 Bautista, Adam J          12 SMAC-VA              1:35.64    1:27.50  
  3 Lenz, Parker T            12 GATR-VA              1:46.54    1:31.06  
                  41.73     1:31.06 (49.33)                                        
  4 Perry, Steven S           12 SMAC-VA              1:38.66    1:40.58  
                  47.52     1:40.58 (53.06)                                        
  5 Hyslop, Douglas G         11 RY-PV                1:55.35    1:41.98  
                  48.85     1:41.98 (53.13)                                        
  6 Chatterson, Nate R        12 CYAC-VA              1:46.58    1:42.72  
                  49.47     1:42.72 (53.25)                                        
  7 Sutton, James F           11 Acast-VA             1:49.75    1:50.83  
                  50.80   1:50.83 (1:00.03)                                        
  8 Hanger, Ramsey S          11 Acast-VA                  NT    1:54.26  
 -- Caister, Cabell H         11 SMAC-VA              1:52.84         DQ  
                  46.97          DQ (54.38)                                        
 
Event 103  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cazenas, Katie            13 RY-PV                2:30.73    2:26.21  
                  33.31     1:10.17 (36.86)     1:49.22 (39.05)     2:26.21 (36.99)
  2 Niculescu, Gabby E        13 SMAC-VA              2:25.05    2:29.73  
                  34.21     1:12.32 (38.11)     1:51.54 (39.22)     2:29.73 (38.19)
  3 Johnson, Keira L          14 GATR-VA              2:33.56    2:32.06  
                  35.35     1:13.84 (38.49)     1:53.58 (39.74)     2:32.06 (38.48)
  4 Schlueter, Rachel         14 RY-PV                     NT    2:39.25  
                  36.88     1:17.83 (40.95)     1:59.14 (41.31)     2:39.25 (40.11)
  5 Murie, Rachel H           14 SMAC-VA              2:40.42    2:44.65  
                  40.40     1:22.37 (41.97)     2:04.88 (42.51)     2:44.65 (39.77)
  6 Langston, Ada             13 RY-PV                     NT    2:46.69  
                  37.94     1:21.01 (43.07)     2:05.01 (44.00)     2:46.69 (41.68)
  7 Czirjak, Eve M            13 GATR-VA              2:43.87    2:48.13  
                                1:23.79 ( )     2:06.94 (43.15)     2:48.13 (41.19)
 
Event 103  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Kristen L         15 SMAC-VA              2:19.64    2:20.55  
                  33.06     1:08.32 (35.26)     1:44.70 (36.38)     2:20.55 (35.85)
  2 Woodworth, Emmaline G     15 SMAC-VA                   NT    2:26.65  
                  32.69     1:10.45 (37.76)     1:49.22 (38.77)     2:26.65 (37.43)
  3 Young, Libby P            17 SMAC-VA              2:36.63    2:37.87  
                  36.97     1:17.33 (40.36)     1:58.50 (41.17)     2:37.87 (39.37)
  4 Fitzgerald, McKina C      18 SMAC-VA              2:28.06    2:40.14  
                  38.20     1:18.50 (40.30)     1:59.48 (40.98)     2:40.14 (40.66)
  5 Hill, Emma K              17 SMAC-VA              2:28.44    2:45.23  
                  38.02     1:19.65 (41.63)     2:02.42 (42.77)     2:45.23 (42.81)
 
Event 104  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strickland, Hunter P      14 GATR-VA              2:19.54    2:13.21  
                  31.54     1:05.51 (33.97)     1:40.21 (34.70)     2:13.21 (33.00)
  2 Fitzgerald, Miles M       14 SMAC-VA              2:14.72    2:15.11  
                  32.25     1:07.29 (35.04)     1:42.39 (35.10)     2:15.11 (32.72)
  3 Young, Ben S              14 SMAC-VA              2:13.65    2:15.20  
                  32.62     1:07.24 (34.62)     1:42.28 (35.04)     2:15.20 (32.92)
  4 Erb, Zachary J            13 GATR-VA              2:59.87    2:22.85  
                  33.33     1:09.75 (36.42)     1:47.09 (37.34)     2:22.85 (35.76)
  5 Mercer, Ryan              13 SMAC-VA              2:37.70    2:35.30  
                  36.59     1:16.19 (39.60)     1:56.60 (40.41)     2:35.30 (38.70)
  6 Lawhorne, Carson W        13 SMAC-VA              3:05.83    2:43.67  
                  38.46     1:20.39 (41.93)     2:04.29 (43.90)     2:43.67 (39.38)
  7 Vikhman, Mitchell         13 RY-PV                     NT    2:58.75  
                  42.95     1:28.66 (45.71)     2:14.91 (46.25)     2:58.75 (43.84)
 
Event 104  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rademacher, John A        18 CYAC-VA              2:15.04    2:15.70  
                  30.91     1:04.55 (33.64)     1:40.22 (35.67)     2:15.70 (35.48)
 
Event 105  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheffield, Haley S        12 UN-CY-VA               31.48      31.25  
  2 Gorby, Amelie G           12 GATR-VA                33.64      33.05  
  3 Wang, Amy C               12 GATR-VA                35.78      34.64  
  4 Tomaras, Julia L          11 GATR-VA                36.90      35.48  
  5 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA                34.73      35.53  
  6 Alms, Melissa N           11 GATR-VA                35.23      35.75  
  7 Lin, Katherine S          12 RY-PV                  35.73      36.13  
  8 Vaidhyanathan, Jaya       11 GATR-VA                37.01      36.59  
  9 Mayock-Bradley, Susanne   12 STRM-VA                41.26      37.29  
 10 Williams, Annalise M      12 RY-PV                  37.88      38.10  
 11 Davis, Emma K             12 SMAC-VA                34.00      38.37  
 12 Deeble, Zoe E             12 GATR-VA                40.04      38.96  
 13 Smith, Julia D            12 SMAC-VA                42.33      40.32  
 14 Wagner, Ella P            11 CYAC-VA                   NT      40.66  
 15 Yeroian, Anna J           11 GATR-VA                41.06      41.10  
 16 Hunt, Hadley M            11 CYAC-VA                44.04      41.33  
 17 Myers, Taylor J           11 GATR-VA                40.88      42.17  
 18 Flood, Caroline E         11 RY-PV                  43.20      42.92  
 19 Forrest, Aidan G          11 GATR-VA                50.71      43.87  
 20 Burford, Abby L           11 CYAC-VA                48.16      46.01  
 21 Yost, Bethany O           11 GATR-VA                   NT      49.26  
 22 Farley, Sydney M          12 Acast-VA               50.23      50.82  
 23 Miller, Kenna L           12 Acast-VA               58.15      54.90  
 24 Miller, Julia Z           11 SMAC-VA                56.66    1:03.89  
 -- Zewil, Karmah Y           11 GATR-VA                44.56         DQ  
 -- Anderson, Lauren L        11 CYAC-VA                   NT         DQ  
 
Event 106  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Quinn S         12 GATR-VA                37.29      33.36  
  2 Gibbs, Will C             11 STRM-VA                33.90      33.75  
  3 Coughlin, Aidan C         12 RY-PV                     NT      36.36  
  4 Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA                38.78      36.75  
  5 Martin, Cole S            12 GATR-VA                37.80      37.82  
  6 Lewis, Jack A             11 CYAC-VA                40.20      38.45  
  7 Strickler, Sawyer J       11 GATR-VA                38.09      38.55  
  8 Lenz, Parker T            12 GATR-VA                39.00      39.36  
  9 Caister, Cabell H         11 SMAC-VA                48.80      45.03  
 10 Thompson, Tyler           12 CCA-VA                 48.53      46.90  
 11 Williams, Andrew J        11 RY-PV                  46.09      48.86  
 12 Hyslop, Douglas G         11 RY-PV                  47.66      50.53  
 13 Dickey, Nate G            11 CCA-VA                 54.61      57.69  
 -- Perry, Steven S           12 SMAC-VA                56.26         DQ  
 
Event 107  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA              2:38.34    2:38.64  
                  38.56     1:19.04 (40.48)     1:59.79 (40.75)     2:38.64 (38.85)
  2 Breeden, Emily F          11 SMAC-VA              2:55.49    2:50.41  
                  40.33     1:23.37 (43.04)     2:07.93 (44.56)     2:50.41 (42.48)
  3 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA              3:02.10    2:53.81  
                  41.01     1:25.46 (44.45)     2:10.80 (45.34)     2:53.81 (43.01)
  4 Blair, Naomi L            11 SMAC-VA              3:06.95    2:55.19  
                  41.19     1:25.05 (43.86)     2:10.79 (45.74)     2:55.19 (44.40)
  5 Mckellop, Paige A         11 SMAC-VA                   NT    2:58.01  
                  41.92     1:26.49 (44.57)     2:12.96 (46.47)     2:58.01 (45.05)
  6 Davis, Emma K             12 SMAC-VA              2:43.85    2:58.77  
                  42.89                             2:14.82 ( )     2:58.77 (43.95)
 
Event 108  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bautista, Adam J          12 SMAC-VA                   NT    2:56.03  
                  41.25     1:26.85 (45.60)     2:13.16 (46.31)     2:56.03 (42.87)
 -- Vaughn, Eli B             11 SMAC-VA                   NT         DQ  
                  40.10     1:23.86 (43.76)     2:09.31 (45.45)          DQ (41.08)
 -- Lewis, Jack A             11 CYAC-VA                   NT         DQ  
                  40.05     1:23.71 (43.66)     2:09.50 (45.79)          DQ (44.89)
 
Event 109  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanstedt, Lucy E          14 STRM-VA                27.56      26.90  
  2 Cazenas, Katie            13 RY-PV                  26.42      27.32  
  3 Niculescu, Gabby E        13 SMAC-VA                26.97      27.33  
  4 Johnson, Keira L          14 GATR-VA                30.02      28.47  
  5 Murie, Rachel H           14 SMAC-VA                26.21      28.68  
  6 Ragsdale, Audrey J        14 GATR-VA                29.83      29.07  
  7 Pillion, Abby R           13 GATR-VA                28.90      29.22  
  8 Guan, Yaoxia              14 RY-PV                  28.65      29.30  
  9 Casey, Olivia K           14 STRM-VA                28.64      29.81  
 10 Elkins, Alice A           14 SMAC-VA                   NT      31.23  
 11 Dixon, Julia L            13 Acast-VA                  NT      31.88  
 12 Vernon, Emma N            14 GATR-VA                32.04      32.86  
 13 Taylor, Amelia M          14 GATR-VA                33.20      33.03  
 14 Lamm, Kathryn I           13 GATR-VA                36.77      36.97  
 
Event 109  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Kristen L         15 SMAC-VA                24.65      26.17  
  2 Woodworth, Emmaline G     15 SMAC-VA                   NT      27.47  
  3 Murie, Cameron M          16 SMAC-VA                26.13      27.86  
  4 McNaul, Caylyn D          17 GATR-VA                26.17      28.37  
  5 Arndt, Olivia D           15 GATR-VA                28.82      29.08  
  6 Morris, Aubree F          17 GATR-VA                26.56      29.45  
  7 Young, Libby P            17 SMAC-VA                29.69      30.37  
  8 Fitzgerald, McKina C      18 SMAC-VA                28.35      30.54  
  9 Strickland, Olivia R      16 GATR-VA                28.42      30.85  
 10 Hill, Emma K              17 SMAC-VA                28.20      30.93  
 11 Simeone, Lillian N        15 GATR-VA                32.37      31.07  
 12 Riggan, Clara C           15 SMAC-VA                31.95      33.30  
 
Event 110  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Ben S              14 SMAC-VA                24.55      24.55  
  2 Strickland, Owen P        14 GATR-VA                26.00      25.65  
  3 Cross, Teddy R            13 GATR-VA                   NT      25.79  
  4 Gibbs, Tal G              14 STRM-VA                26.07      25.87  
  5 Fitzgerald, Miles M       14 SMAC-VA                25.43      25.93  
  6 Erb, Zachary J            13 GATR-VA                26.39      26.52  
  7 Lawhorne, Carson W        13 SMAC-VA                26.63      26.92  
  8 Aldridge, Nick G          14 SMAC-VA                27.18      27.14  
  9 Mercer, Ryan              13 SMAC-VA                28.52      27.71  
 10 Vikhman, Mitchell         13 RY-PV                  28.02      29.02  
 11 Hunt, Jackson J           13 CYAC-VA                30.35      29.70  
 12 Shi, Daniel H             13 RY-PV                  30.25      29.91  
 13 Fairbanks, Austin R       14 GATR-VA                28.87      30.24  
 14 He, Franklin              13 CYAC-VA                31.70      32.23  
 15 Stinnett, Dillon O        14 Acast-VA                  NT      38.46  
 
Event 110  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Kyle             15 RY-PV                  23.18      24.17  
  2 Cypser, Eric M            16 GATR-VA                   NT      24.61  
  3 Cross, Charlie T          15 GATR-VA                   NT      24.71  
  4 Wang, Zach                16 RY-PV                  24.99      25.09  
  5 Sellers, Jack E           15 GATR-VA                29.99      27.51  
 
Event 111  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Amy C               12 GATR-VA                29.09      28.95  
  2 Gorby, Amelie G           12 GATR-VA                29.48      30.09  
  3 Tomaras, Julia L          11 GATR-VA                30.35      30.37  
  4 Williams, Annalise M      12 RY-PV                  30.16      30.48  
  5 Breeden, Emily F          11 SMAC-VA                30.77      30.52  
  6 Lin, Katherine S          12 RY-PV                  30.04      30.70  
  7 Weaber, Anna D            12 SMAC-VA                30.90      30.82  
  8 Blair, Naomi L            11 SMAC-VA                30.78      30.89  
  9 Deeble, Zoe E             12 GATR-VA                30.86      31.06  
  9 Mayock-Bradley, Susanne   12 STRM-VA                30.29      31.06  
 11 Schwarzmann, Heidi J      12 STRM-VA                33.05      31.36  
 12 Wissler, Anna H           11 SMAC-VA                31.38      31.40  
 13 Vaidhyanathan, Jaya       11 GATR-VA                33.16      32.14  
 14 Mckellop, Paige A         11 SMAC-VA                32.57      32.76  
 15 Kovacs, Valerie           11 RY-PV                  33.61      33.06  
 16 Davis, Emma K             12 SMAC-VA                30.52      33.89  
 17 Smith, Julia D            12 SMAC-VA                33.53      34.20  
 18 Hunt, Hadley M            11 CYAC-VA                34.80      34.40  
 19 Yeroian, Anna J           11 GATR-VA                35.32      34.63  
 20 Wagner, Ella P            11 CYAC-VA                   NT      34.84  
 21 Burford, Abby L           11 CYAC-VA                36.55      34.91  
 22 Hottle, Samantha C        12 RY-PV                     NT      35.04  
 23 Myers, Taylor J           11 GATR-VA                37.11      35.78  
 24 Zewil, Karmah Y           11 GATR-VA                36.32      35.80  
 25 Flood, Caroline E         11 RY-PV                  36.33      36.39  
 26 Forrest, Aidan G          11 GATR-VA                41.76      37.38  
 27 Anderson, Lauren L        11 CYAC-VA                   NT      37.89  
 28 Yost, Bethany O           11 GATR-VA                   NT      39.60  
 29 Miller, Kenna L           12 Acast-VA               47.04      46.24  
 30 Miller, Julia Z           11 SMAC-VA                44.99      47.78  
 
Event 112  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Will C             11 STRM-VA                28.81      28.68  
  2 Martin, Cole S            12 GATR-VA                29.15      28.70  
  3 Bautista, Adam J          12 SMAC-VA                33.92      29.36  
  4 Ragsdale, Quinn S         12 GATR-VA                32.44      29.49  
  5 Lewis, Jack A             11 CYAC-VA                30.50      29.52  
  6 Chatterson, Nate R        12 CYAC-VA                31.37      30.90  
  7 Lenz, Parker T            12 GATR-VA                32.68      31.31  
  8 Vikhman, Nathan           11 RY-PV                  31.36      31.71  
  9 Coughlin, Aidan C         12 RY-PV                     NT      31.99  
 10 Strickler, Sawyer J       11 GATR-VA                30.89      32.38  
 11 Caister, Cabell H         11 SMAC-VA                37.67      34.28  
 12 Sutton, James F           11 Acast-VA               34.66      34.80  
 13 Thompson, Tyler           12 CCA-VA                 36.80      35.62  
 14 Williams, Andrew J        11 RY-PV                  36.10      36.03  
 15 Hyslop, Douglas G         11 RY-PV                  35.91      36.57  
 16 Hanger, Ramsey S          11 Acast-VA               40.92      39.96  
 17 Perry, Steven S           12 SMAC-VA                46.03      47.68  
 18 Dickey, Nate G            11 CCA-VA                 50.23      51.77  
 
Event 113  Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            2:03.19    2:04.28  
     1) Niculescu, Gabby E 13           2) Murie, Cameron M 16            
     3) Wagner, Kristen L 15            4) Murie, Rachel H 14             
                  31.23     1:07.40 (36.17)     1:36.43 (29.03)     2:04.28 (27.85)
  2 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'B'            2:24.68    2:17.62  
     1) Hill, Emma K 17                 2) Riggan, Clara C 15             
     3) Young, Libby P 17               4) Fitzgerald, McKina C 18        
                  31.67     1:19.29 (47.62)     1:46.39 (27.10)     2:17.62 (31.23)
 
Event 114  Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            1:57.77    1:58.84  
     1) Fitzgerald, Miles M 14          2) Aldridge, Nick G 14            
     3) Young, Ben S 14                 4) Snyder, Tate T 16              
                  29.38     1:02.88 (33.50)     1:29.86 (26.98)     1:58.84 (28.98)
 
Event 115  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            2:24.57    2:24.42  
     1) Weaber, Anna D 12               2) Wissler, Anna H 11             
     3) Davis, Emma K 12                4) Breeden, Emily F 11            
                  35.45     1:17.94 (42.49)     1:54.38 (36.44)     2:24.42 (30.04)
  2 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'B'            2:49.64    2:53.94  
     1) Blair, Naomi L 11               2) Smith, Julia D 12              
     3) Mckellop, Paige A 11            4) Miller, Julia Z 11             
                  39.87     1:26.67 (46.80)     2:12.46 (45.79)     2:53.94 (41.48)
 
Event 116  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenandoah Marlins Aquatic Clu-VA  'A'            2:26.69    2:28.22  
     1) Vaughn, Eli B 11                2) Perry, Steven S 12             
     3) Bautista, Adam J 12             4) Caister, Cabell H 11           
                  35.91     1:21.39 (45.48)     1:55.02 (33.63)     2:28.22 (33.20)